Samsung 50Q67A VS VESTEL 55Q9900 TAVSİYE

B Çevrimdışı

barkın

Yeni Üye
13 May 2022
3
43
Merhabalar...

4 aydır 10k civarında bir tv almak için forumu takip etmekteyim. Adem Bey ve bu forum hayatıma girmemiş olsa şimdiye yeni aldığım tv ile 3.ayımı doldurmuş mutlu mesut yaşıyordum. Tv konusu için cehalet gerçekten de mutlulukmuş. Ben bu forumu incelerken seçtiğim beğendiğim tv modellerinin fiyatları 2 katı oldu,indi,çıktı,ben hala forumdan çıkamadım.Şaka bi yana siz değerli dostlarımın tavsiyesine ihtiyacım var.Aklımdaki modelleri 3e indirdim. Samsung 50Q67A - VESTEL 55Q9900- TCL C725...Tcl modelini servisi yüzünden elemelimiyim? Elersem Samsung 50Q67A - VESTEL 55Q9900 bu 2 modelden hangisini tercih etmeliyim sizce?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Servis de önemsiz değil şimdi. Verdiğim 10k'nın çöpe gitmesi etkilemez, alır yenisini geçerim derseniz servis konusna takılmayın.
55Q9900 güzel bir ürün ama Smart konusunda da fazla işlevli değil. Ne ise o olur.
Samsung hem Tizen hem de Quantum seri televizyon olması cezbedici.
Samsung mühendisliği bu kapışmayı kazanır gibi geliyor.
Android TV'lere oldum olası soğuğum açıkçası.
Tizen de, Web OS da, Vestel'in yazılımı da Linux çekirdeğini kullanıyor.
Popüler uygulamalar hepsinde mevcut. (Vestel bu konuda daha kısıtlı tabi.)

Kullanım senaryonuzu gözden geçirin, modelleri mağazada kendi demolarınızla test edin, ona göre kararınızı verirsiniz.
Tabi test ederken görüntü ayarlarını da düzenlemeyi unutmayın. Çünkü kasıtlı olarak kötü yapılabiliyor mağazalarda.

B Çevrimdışı

barkın

Yeni Üye
13 May 2022
3
43
Servis de önemsiz değil şimdi. Verdiğim 10k'nın çöpe gitmesi etkilemez, alır yenisini geçerim derseniz servis konusna takılmayın.
55Q9900 güzel bir ürün ama Smart konusunda da fazla işlevli değil. Ne ise o olur.
Samsung hem Tizen hem de Quantum seri televizyon olması cezbedici.
Samsung mühendisliği bu kapışmayı kazanır gibi geliyor.
Android TV'lere oldum olası soğuğum açıkçası.
Tizen de, Web OS da, Vestel'in yazılımı da Linux çekirdeğini kullanıyor.
Popüler uygulamalar hepsinde mevcut. (Vestel bu konuda daha kısıtlı tabi.)

Kullanım senaryonuzu gözden geçirin, modelleri mağazada kendi demolarınızla test edin, ona göre kararınızı verirsiniz.
Tabi test ederken görüntü ayarlarını da düzenlemeyi unutmayın. Çünkü kasıtlı olarak kötü yapılabiliyor mağazalarda.
tşk ederim ilginize..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri