SAMSUNG 50AU9000 SERİSİ TV SESİ AZ ÇIKIYOR

M Çevrimdışı

Mahir75

Yeni Üye
3 Şub 2022
5
32
MERHABALAR DOSTLAR YENİ ALMIŞ OLDUĞUM SAMSUNG 50AU9000 SERİSİ TV'SES ÇOK AZ ÇIKIYOR KASA YAPISI KAYNAKLIMIDIR BİLEMEDİM TV ÇOK İNCE NEREDEYSE OLED İNCELİĞİNE YAKIN SES SEVİYESİNİ 20'LERE ÇIKARINCA ANCA DUYULABİLİR OLUYOR AYRICA TOK DEGİL İNCE GELİYOR ÖNCEKİ TV'MDE 20 WALT İDİ TOK VE YÜKSEK GELİYORDU NE YAPABİLİRİM ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
Slim hoparlörlerden çok fazla beklentiniz olmasın.Artı firmalar sound bar satmak için donanımsal olarak kasıtlı yapıyor bu işlemi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Ekolayzer ayarını yapın.
Otomatik ses seviye ayarını açın.
Kurcalayın ses ayar menüsünü.

M Çevrimdışı

Mahir75

Yeni Üye
3 Şub 2022
5
32
Slim hoparlörlerden çok fazla beklentiniz olmasın.Artı firmalar sound bar satmak için donanımsal olarak kasıtlı yapıyor bu işlemi
Soundbarda aldım istedigim gibi degildi iade ettim netlik.yok berbat

Ekolayzer ayarını yapın.
Otomatik ses seviye ayarını açın.
Kurcalayın ses ayar menüsünü.
Sesi yükseğe aldım diğer ekolayzırdan yaptım nafile tok değil az çıkıyor

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Aynı tv den alanlar ses kalitesi iyi diye yorum yapmış servis çağırın batırın hoparlöler arızalı olabilir.

Belki sıkıntısı vardır tv nin baktırın ses şikayeti yorumlarda yok sesi iyi diyorlar.

M Çevrimdışı

Mahir75

Yeni Üye
3 Şub 2022
5
32
2x10 Watt standart bir sistemi var.
NU8000 gibi 40 Watt değil maalesef.
Yetersiz geliyorsa ses sistemi alın.
Soundbar aldım ama dedigim gibi temiz bir ses alamadım net değildi samsungun t400 modeli bass olmayan soundbarı 40 wallttı iade ettim

Aynı tv den alanlar ses kalitesi iyi diye yorum yapmış servis çağırın batırın hoparlöler arızalı olabilir.

Belki sıkıntısı vardır tv nin baktırın ses şikayeti yorumlarda yok sesi iyi diyorlar.
Reisim ses bozuk falan değil ama az yüzde 15 lere gelince anca düzgün duyuluyor genel ses kısık yani

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Soundbar aldım ama dedigim gibi temiz bir ses alamadım net değildi samsungun t400 modeli bass olmayan soundbarı 40 wallttı iade ettim

Reisim ses bozuk falan değil ama az yüzde 15 lere gelince anca düzgün duyuluyor genel ses kısık yani
Ucuz yollu 2+1 ses sistemi ile sorun çözülür gümbür gümbür ses istiyorsan 5+1 ses sistemi tavsiye ederim.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
596

LG'de 15, samsungta 20de kullanıyoruz sesi. Biz sesi sevmeyiz bu ayarlar duyma eşiğinde yani. Kulağınız alışır gibime geliyor

M Çevrimdışı

Mahir75

Yeni Üye
3 Şub 2022
5
32
LG'de 15, samsungta 20de kullanıyoruz sesi. Biz sesi sevmeyiz bu ayarlar duyma eşiğinde yani. Kulağınız alışır gibime geliyor
Eski tvmde 20 walt idi sesi dert etmemiştim ama.bu tv sinir etti ses konusunda ince olmasından kaynaklı tok ses yok başkan

Bizim televizyonun sesi 63'e kadar açılıyor. Vestel marka.
25-30'da kullanıyoruz.
Niye bu kadar takıldınız buna anlamadım.
Eski tvmde 20 walt idi sesi dert etmemiştim ama.bu tv sinir etti ses konusunda ince olmasından kaynaklı tok ses yok başkan

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
596

Bizim lg çöp olunca toshiba aldık subwofer yok müziklerde tiz ve bas neredeyse hiç duyulmuyor ama alıştık. Siz tok ses istiyorsanız ekolayzır ile ayarlamaya çalışın olmazsa ayrı bi cihaz şart yani. LG'nin hoparlörlerini araba teybi ile denedim mükemmel kaliteli çıktılar.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Samsung olunca pek beklemiyorum böyle bir şey ama isterseniz ekolayzer görselini atın, kullanıcı seçeneğinde özel bir ayar önereyim size. Bir de gelişmiş vs bir kısım olması lazım, Tizen menüsünü tam hatırlamıyorum şimdi, oradaki bir takım iyileştirmeleri de ona göre ayarlamak lazım. Tabi Samsung seste ucuza kaçtıysa yapabilecek bir şey yok.
AU9000 diyince insan bir şey bekliyor ama 9000 serisinin tamamı Edge LED hatırladığım kadarıyla.
QLED'den aşağısı muhtemelen aynı kalite.
Eskiden böyle değildi.

M Çevrimdışı

Mahir75

Yeni Üye
3 Şub 2022
5
32
Samsung olunca pek beklemiyorum böyle bir şey ama isterseniz ekolayzer görselini atın, kullanıcı seçeneğinde özel bir ayar önereyim size. Bir de gelişmiş vs bir kısım olması lazım, Tizen menüsünü tam hatırlamıyorum şimdi, oradaki bir takım iyileştirmeleri de ona göre ayarlamak lazım. Tabi Samsung seste ucuza kaçtıysa yapabilecek bir şey yok.
AU9000 diyince insan bir şey bekliyor ama 9000 serisinin tamamı Edge LED hatırladığım kadarıyla.
QLED'den aşağısı muhtemelen aynı kalite.
Eskiden böyle değildi.
Gün içerisinde atarım bu tvyi alırken edge led olduğunü bilmiyordum ama şuan için bir sıkıntısı yok ekran yönünden sadece sesini sevemedim onunda bir çaresi vardır elbet

Geri
Üst Alt