Samsung 49NU7100 İPTV Sorunu

O Çevrimdışı

ozgurozturk

Yeni Üye
9 Ağu 2019
2
32
Merhaba abiler. Teknolojide pek teknik bilgilere sahip olduğum söylenemez o yüzden belki bir yardımınız olur ümidi ile yazıyorum. Bir iptv kurulumu yapabileceğimi düşünerek hevesle Samsung 49NU7100 televizyonunu aldım. Televizyonumda otomatik olarak İptv programıda yüklüydü. İptv üyeliği satın aldım ve açıyorum izliyorum kanalları. Sıkıntım şu maç izliyorum hiç bir şekilde donma gibi sorunlar yaşamıyorum kalitede gayet iyi ama top havaya kalktığında topta tuaf şeyler oluyor. Bunun önüne nasıl geçebilirim nedir bunun çözümü?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
bu tarz tv lerde farklı iptv programları mevcut,
örnek ssiptv , ottplayer vs bu tarz farklı iptvler mevcutsa onlarda da test et

C Çevrimdışı

creatures

Aktif Üye
17 Tem 2019
72
41
O ozgurozturk bende 7400 olduğu için iptv için vakit harcadım, sen boşa vakit harcama.
En ideal program ss-iptvdir ve ücretsizdir.
Direkt marketten yükleyemiyorsun, usb'e aşağıdaki konuda denildiği gibi

dosyasını içeriğini usb'ne aç USB_DRIVE:/userwidget dizini içinde görmen lazım dosyaları.
Daha sonra usb'i tak tvne, bunu kurulum olarak algılayacak kur.
usb ile işin bitti, kullanımı çok karışık değil.
external playlist'e iptv urlni verirsin. tvni eşleştirip browserdan yapabiliyorsun.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu ara donma problemine çözüm olmayabilir, araya network gibi katmanlar giriyor.
Top'ta gölgelenme oluyor ise motion plus'ı kapa diye öneriler var. Bir de öyle dene.
Senin kullandığın iptv programı nedir?

O Çevrimdışı

ozgurozturk

Yeni Üye
9 Ağu 2019
2
32
O ozgurozturk bende 7400 olduğu için iptv için vakit harcadım, sen boşa vakit harcama.
En ideal program ss-iptvdir ve ücretsizdir.
Direkt marketten yükleyemiyorsun, usb'e aşağıdaki konuda denildiği gibi

dosyasını içeriğini usb'ne aç USB_DRIVE:/userwidget dizini içinde görmen lazım dosyaları.
Daha sonra usb'i tak tvne, bunu kurulum olarak algılayacak kur.
usb ile işin bitti, kullanımı çok karışık değil.
external playlist'e iptv urlni verirsin. tvni eşleştirip browserdan yapabiliyorsun.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu ara donma problemine çözüm olmayabilir, araya network gibi katmanlar giriyor.
Top'ta gölgelenme oluyor ise motion plus'ı kapa diye öneriler var. Bir de öyle dene.
Senin kullandığın iptv programı nedir?

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.Smart IPTV programını kullanıyorum. Buna ek olarak SET IPTV programınıda denedim aynı sıkıntıyı ondada yaşadım. Bu problemlerin program ile alakalı olduğunu düşünmüyorum açıkcası. Televizyonun bir özelliği ya fazla geliyor yada a geliyor öyle bir sıkıntı seziyorum. Hani tusubasa topa vurup top havaya kalktığında top tuaf gider gölgelenir vs işte tam o sıkıntıyı yaşıyorum burda herkes tusubasa ?

C Çevrimdışı

creatures

Aktif Üye
17 Tem 2019
72
41
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.Smart IPTV programını kullanıyorum. Buna ek olarak SET IPTV programınıda denedim aynı sıkıntıyı ondada yaşadım. Bu problemlerin program ile alakalı olduğunu düşünmüyorum açıkcası. Televizyonun bir özelliği ya fazla geliyor yada a geliyor öyle bir sıkıntı seziyorum. Hani tusubasa topa vurup top havaya kalktığında top tuaf gider gölgelenir vs işte tam o sıkıntıyı yaşıyorum burda herkes tusubasa ?
Rica ederim amaç yardımlaşma yapıp benzer problemleri çözüp, zamanı efektif kullanmak ve daha doğru ürüne sahip olmak.
Bir kaç kişi smart iptv haricinde ss-iptv'i daha fazla övmüş, ben de sıkıntının bu olduğunu yalnız düşünmüyorum.
Dediğim gibi siz motion plus özelliğini kapalı duruma getirin bir öyle gözlemleyin.

Farklı olarak Sabit bir görüntüde kamera oynatıldığı zaman titreme yaşıyordum, burayı kişisel titreme önleyiciyi 7'e getirerek çözmüştüm.

Aşağıda tavsiye edilen kalibrasyon ayarları var, oradan da bu ayarın nerede olduğunu görebilirsiniz.

S Çevrimdışı

serdemli

Yeni Üye
24 Nis 2019
1
34
Nu7100 tv ile ilgili genel yorum yapabilir misiniz. Görüntü de solma yapıyor mu yan açılardan. Smart özellikleri, kanal listeleme ve hiz hakkinda gercek kullanıcı olarak önerir misiniz. Bir de internetten mı aldınız. Teşekkürler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri