Samsung 49nu7100 incelemesi

A Çevrimdışı

Atakan Coşkun

Yeni Üye
18 Eki 2018
42
44
Herkese selamlar. Samsung 49NU7100 incelemesi ile karşınızdayım. ben bu ürünü n11 den 11.11 kampanyasından 3135 tl ye aldim.Yaklaşık iki haftadır kullanıyorum.Samsung servisi gelip kurdu. sadece birkaç birşey anlattılar kumandayla alakalı. Herhangi bir test falan yapmadılar.Askı aparatı için 120 tl istiyorlar. ben dışarıdan 25 tl ye alıp kendim taktım. gayette sağlam oldu.
Tv nin malzeme kalitesi iyi gibi saglam bir duruşu var.çok kalın değil.
Pixel testi yaptım herhangi bir ölü pixele rastlamadım. ışık sızma testi yaptim. yanlardan siyah ekranda bariz ışık belli oluyor. bu sanırım arka aydinlatmalarla alakali.pekte kafaya dert etmedim. etsemiydim bilemiyorum.
İnternet hızı oldukça iyi. herhangi bir siteden herhangi bir filmi açıp hiç sorun yaşamadan izledim şuana kadar. bellek hatası falan vermedi.filmi yarım saat ileri sarsaniz bile aninda ileri alıyor filmi.
Wifi sorunsuz hemen bağlanıp çalışıyor.
Mause taktım tarayicida sorunsuz çalışıyor ama nedense youtube da çalışmıyor.sorun nerede çözemedim.
Tv hdr+ destegi olmasına ragmen ayarlarda hdr ile ilgili bir ayara rastlayamadim. bazi modellerde ayarlarda hdr ayarı olduğunu biliyorum. ama bu tv de yok. mantığını çözemedim.
Görüntüye gelecek olursak;tv ye karşıdan baktiginizda görüntü hd kanallarda oldukca iyi.hd olmayanlarda iyi olduğu söylenemez.Tv ye yanlardan baktiginizda ise renkler genellikle değişiyor ve biraz daha soluklasiyor. ama bazı yayinlarda bozulmadan da görüntü verebiliyor.tv yi izleme mesafesi suan 3 metre civari bekli daha uzun olsa renk bozulmalari daha az olabilir diye düşünüyorum. bilemiyorum yinede.
ses performansı biraz değişik. normal kanalları izlerken ses yüksekliği oldukca iyi iken internetten film izlerken biraz daha az çıkıyor. normalde 10-15 seviyelerinde iken internetten film izlerken 30-40 seviyelere cikarmak gerekiyor. bu belki film siteleriyle alakaki olabilir. genel olarak ses performansı iyi diyebiliriz.
Telefonu tv ye sorunsuz bagladim. baglandiktan sonrada sorunsuz kullandım.Bilgisayarı henüz test etmedim ama sorun yaşayacağımı sanmiyorum.
Oyun oynamadım hiç dolayısı ile oyun performansini bilmiyorum.
Şimdilik bu kadar. Sorusu olan varsa cevaplayabilirim.

IMG_20181128_142348.jpg
IMG_20181128_142249.jpg

IMG_20181128_153009.jpg
IMG_20181128_152636.jpg
IMG_20181128_153152.jpg

IMG_20181128_142530.jpg
IMG_20181128_141714.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Merhaba, öncelikle hayırlı olsun. YouTube'da fare desteği görmedim, olmadığı için çalıştıramamış olabilirsiniz. Ses işine gelecek olursak, efekt veya avl gibi seçenekler açıksa ondan dolayı seste değişkenlik algılıyor olabilirsiniz. DTS, THX, SRS gibi yazılımsal ayarlar varsa onları kapatmayı deneyin. Ya da menünün fotosunu çekin, buradan yardımcı olalım.

A Çevrimdışı

Atakan Coşkun

Yeni Üye
18 Eki 2018
42
44
Merhaba, öncelikle hayırlı olsun. YouTube'da fare desteği görmedim, olmadığı için çalıştıramamış olabilirsiniz. Ses işine gelecek olursak, efekt veya avl gibi seçenekler açıksa ondan dolayı seste değişkenlik algılıyor olabilirsiniz. DTS, THX, SRS gibi yazılımsal ayarlar varsa onları kapatmayı deneyin. Ya da menünün fotosunu çekin, buradan yardımcı olalım.
teşekkür ederim sagolun. eve gidince bi daha kurcalar bakarım ses ayarlarına. fotoda atabilirim. bide siz bakarsınız. dediğiniz gibi youtube kendisi desteklemiyor olabilir.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Herkese selamlar. ben bu ürünü n11 den 11.11 kampanyasından 3135 tl ye aldim.Yaklaşık iki haftadır kullanıyorum.Samsung servisi gelip kurdu. sadece birkaç birşey anlattılar kumandayla alakalı. Herhangi bir test falan yapmadılar.Askı aparatı için 120 tl istiyorlar. ben dışarıdan 25 tl ye alıp kendim taktım. gayette sağlam oldu.
Tv nin malzeme kalitesi iyi gibi saglam bir duruşu var.çok kalın değil.
Pixel testi yaptım herhangi bir ölü pixele rastlamadım. ışık sızma testi yaptim. yanlardan siyah ekranda bariz ışık belli oluyor. bu sanırım arka aydinlatmalarla alakali.pekte kafaya dert etmedim. etsemiydim bilemiyorum.
İnternet hızı oldukça iyi. herhangi bir siteden herhangi bir filmi açıp hiç sorun yaşamadan izledim şuana kadar. bellek hatası falan vermedi.filmi yarım saat ileri sarsaniz bile aninda ileri alıyor filmi.
Wifi sorunsuz hemen bağlanıp çalışıyor.
Mause taktım tarayicida sorunsuz çalışıyor ama nedense youtube da çalışmıyor.sorun nerede çözemedim.
Tv hdr+ destegi olmasına ragmen ayarlarda hdr ile ilgili bir ayara rastlayamadim. bazi modellerde ayarlarda hdr ayarı olduğunu biliyorum. ama bu tv de yok. mantığını çözemedim.
Görüntüye gelecek olursak;tv ye karşıdan baktiginizda görüntü hd kanallarda oldukca iyi.hd olmayanlarda iyi olduğu söylenemez.Tv ye yanlardan baktiginizda ise renkler genellikle değişiyor ve biraz daha soluklasiyor. ama bazı yayinlarda bozulmadan da görüntü verebiliyor.tv yi izleme mesafesi suan 3 metre civari bekli daha uzun olsa renk bozulmalari daha az olabilir diye düşünüyorum. bilemiyorum yinede.
ses performansı biraz değişik. normal kanalları izlerken ses yüksekliği oldukca iyi iken internetten film izlerken biraz daha az çıkıyor. normalde 10-15 seviyelerinde iken internetten film izlerken 30-40 seviyelere cikarmak gerekiyor. bu belki film siteleriyle alakaki olabilir. genel olarak ses performansı iyi diyebiliriz.
Telefonu tv ye sorunsuz bagladim. baglandiktan sonrada sorunsuz kullandım.Bilgisayarı henüz test etmedim ama sorun yaşayacağımı sanmiyorum.
Oyun oynamadım hiç dolayısı ile oyun performansini bilmiyorum.
Şimdilik bu kadar. Sorusu olan varsa cevaplayabilirim.

Gözlemlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum. Bu gözlemleri üyelerimiz ve bizler için birkaç görsel ile de destekleyebilirseniz tadından yenmez diye düşünüyorum :ok

Güzel günlerde kullanmanız dileklerimle :ok

E Çevrimdışı

explorer 

Aktif Üye
24 Tem 2018
138
27
Hocam ben yan açı performansı alabilir miyiz. Özellikle günlük yayınlardan.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
43” olan şuan 3100 tl siz çok iyi fiyata almışsınız. Güle güle kullanın. Yan açıları bende çok merak ediyorum.

A Çevrimdışı

Atakan Coşkun

Yeni Üye
18 Eki 2018
42
44
IMG_20181128_1419203cafb64c6865d046.jpg
IMG_20181128_141851a0aaa764120c89b5.jpg

IMG_20181128_1428065d2429cd3ad66112.jpg
IMG_20181128_142738a8ed04c1cad58937.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ana başlığa resimleri ekledim arkadaşlar. fakat hepsini oraya kaydetmedi bir türlü. onun için bir kac resimde buraya attım.

43” olan şuan 3100 tl siz çok iyi fiyata almışsınız. Güle güle kullanın. Yan açıları bende çok merak ediyorum.
evet fiyat olarak gayet iyi bir fiyata aldim. fotoları attim inceleyebilirsiniz

Gözlemlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum. Bu gözlemleri üyelerimiz ve bizler için birkaç görsel ile de destekleyebilirseniz tadından yenmez diye düşünüyorum :ok

Güzel günlerde kullanmanız dileklerimle :ok
resimleri paylaştım A Ado hocam
teşekkür ederim bu arada güzel teminnileriniz için

Hocam ben yan açı performansı alabilir miyiz. Özellikle günlük yayınlardan.
paylaştım hocam

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Atakan Coşkun

Yeni Üye
18 Eki 2018
42
44
ses ayarlari bunlar hocam başka bir ayar yok

IMG_20181129_003046.jpg

IMG_20181129_003114383fb5037914aa28.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ses geri bildirimine de bakın derim.
Mümkün mertebe sese dair tüm ayarları deneyin.
Elimin altında güncel bir Samsung TV yok maalesef. Olsa doğrudan söyleyebilirdim. :sirit:bilmiyom

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt