Samsung 49MU7400 UHD Smart TV

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba arkadaşlar. Uzun incelemelerim ve araştırmalarım sonrasında Samsung 49MU7400 TV'de karar kıldım ve aldım. Forumda bu model ile ilgili başlık göremediğim için merak edenlerle ve almış olanlarla bu başlık altında toplanırız diye düşündüm.

İlk izlenimlerim;
TV 2 gün önce kuruldu. TV'yi daha önce Teknosa'da görmüştüm. Ölü piksel ve vertical banding gibi sorunlar şuan için yok. Karanlık odada grimsi renkte çok az alt kısımlardan ışık sızması gibi birşey var ama bunun bu tarz panellerde normal olduğunu düşünüyorum. Beni rahatsız etmedi. Ben Youtube, Browser, ve Oyun konsolu için aldım. Çok hızlı açılıp (1-2sn) kapanıyor. Kumanda beklediğimden çok daha iyi çıktı. Kumanda bluetooth gibi bir teknoloji kullanıyor galiba çünkü 2 oda yandan televizyonu kontrol edebiliyor. Arayüzü sade ve kişiselleştirilebilir. Birçok ayar mevcut. PS4'ü hemen tanıdı ve kısayol oluşturdu. Smart özellikleri tahmin ettiğim gibi iyi. HDR güzel çalışıyor ve HDR+ diye bir modu daha var. Birçok fonksiyonunu henüz denemedim. 4k olarak Youtube'dan 4k video açtım. Görüntü benim gözüme oldukça iyi gözüktü. Tabi ülke şartlarında 3-4 Mbps internet olduğu için tüm içerikleri 4k izleyemiyorum ama filmleri 4k izleyeceğim. İlk izlenim olarak memnunum.

Fiyat olarak taleplerime göre en uygun TV buydu. Çünkü HDR özellikli TV olsun ve 49-50" ekran istediğiniz zaman fiyat 2500 TL'den başlıyor. 2500-3000 TL aralığında HDR'li markalar Philips, LG, Sony, Samsung, Grunding, Telefunken vs. idi. Bu modeller içinde en iyi smart özelliklerin LG ve Samsung'da olduğunu düşünüyorum. Fakat bu fiyat aralığındaki LG TVler RGBW panel olduğu için gerçek 4k olan Samsung'u tercih ettim. Fiyatına göre bir TV diyebilirim.

3080 TL'ye aldım. Bu civar bir bütçeye sahipseniz tavsiye ederim.

IMG_20180727_223931_1.jpg
IMG_20180727_223826_1.jpg
IMG_20180727_224150_1.jpg

IMG-20180725-WA0016.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
odaf83 Çevrimdışı

odaf83

Yeni Üye
26 Tem 2017
45
Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın...
Mağazada bu tv yi bir miktar inceleme fırsatım oldu, panel va değil sanırım...
Teşhirde 50mu7000 ile yanyana asılıydı. Yan açılardan görüntü mu7000e göre çok daha iyiydi.

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın...
Mağazada bu tv yi bir miktar inceleme fırsatım oldu, panel va değil sanırım...
Teşhirde 50mu7000 ile yanyana asılıydı. Yan açılardan görüntü mu7000e göre çok daha iyiydi.
Evet renkler VA'ya göre aşırı renkli biraz ince ayar yaptım. Ne IPS diyorlar ne VA ama IPS özellikleri gösteriyor.

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
IMG_20180730_211923.jpg

Ekranda siyah lekeler varmış yeni fark ettim. 1 haftalık olduğu için iade edip farklı model veya marka bir TV alacağım. IPS panelden midir markadan mıdır bilemedim.

D Çevrimdışı

defragdisx

Yeni Üye
5 Ağu 2018
11
41
@m.menguc
Abi ne yaptın tv işini bende bu modelden almayı düşünüyordum, yorumları okuyunca durdum.. Birde LG 49UJ701V modeli üzerinde duruyorum ama bunun yorumlarında da ışık sızması oluyormuş.. Yardım lütfen.. defragdisx@hotmail.com

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
@m.menguc
Abi ne yaptın tv işini bende bu modelden almayı düşünüyordum, yorumları okuyunca durdum.. Birde LG 49UJ701V modeli üzerinde duruyorum ama bunun yorumlarında da ışık sızması oluyormuş.. Yardım lütfen.. defragdisx@hotmail.com

Kardeşim TV'yi kullanıyorum. Siyah lekeler, aktif olmamış piksellermiş. Onları aktif ettiler bir sorun kalmadı. Işık sızması her panelde her modelde %60-70 ihtimalle gerçekleşen bir durum. Benim panelde yok denecek kadar az minimal seviyede var onu da grimsi ekranda karanlık ortamda görüyorsun. Oldukça memnunum tavsiye ederim.

D Çevrimdışı

defragdisx

Yeni Üye
5 Ağu 2018
11
41
Yorumun için teşekkürler, Bende alıcam hepsiburada 3200tl
Bunlara alternatif acaba aynı kalitede gurindig veya vestel de model varmıdır..

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kardeşim TV'yi kullanıyorum. Siyah lekeler, aktif olmamış piksellermiş. Onları aktif ettiler bir sorun kalmadı. Işık sızması her panelde her modelde %60-70 ihtimalle gerçekleşen bir durum. Benim panelde yok denecek kadar az minimal seviyede var onu da grimsi ekranda karanlık ortamda görüyorsun. Oldukça memnunum tavsiye ederim.

Aslında şı IPS VA kafa karışıklığına da nokta koyabilirsiniz. Kısa bir video çekip kamera açıkken panele hafif dokunuşlar yapsanız anlarız ne olduğunu :ok

EDİT: SAMSUNG mağaza yetkilileri IPS modelin 7400 lerde sadece 55'' de olduğunu iddia ediyor lakin beni bilirsiniz mağaza personellerine güvenim sonsuz (!) dur :kiskis

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Aslında şı IPS VA kafa karışıklığına da nokta koyabilirsiniz. Kısa bir video çekip kamera açıkken panele hafif dokunuşlar yapsanız anlarız ne olduğunu :ok

EDİT: SAMSUNG mağaza yetkilileri IPS modelin 7400 lerde sadece 55'' de olduğunu iddia ediyor lakin beni bilirsiniz mağaza personellerine güvenim sonsuz (!) dur :kiskis
Hafif bastırmak mı gerekiyor hocam? Renkte dağılma mı olmalı?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri