Samsung 48J6370 Ses Var Görüntü Yok

M Çevrimdışı

maviekran

Yeni Üye
4 Ara 2018
4
39
Selamlar,

48J6370 Curved Led TV'de garantisi bittikten 2 ay sonra çalışırken görüntü birdenbire gitti ve gelmedi :) Ses var ancak görüntü hiç bir şekilde yok. HDMI dan bilgisayara bağlandığında da aynı şekilde ses geliyor görüntü gelmiyor.

Power board'u mainboard'dan ayırdığımda (12 pinli kablo) TV'nin aydınlatması geliyor.

Sizce ne yapılmalı Samsung servise mi vermeliyim? Yoksa belirli bir kart arızası ise dışarıdan temin ederek değiştirmeli miyim?

Teşekkürler.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
merhaba ekranın tamamı aydınlanıyormu yoksa birkısmında kararmamı var

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Telefon flashını ekrana tutun bakın görüntü var mı yok mu?
Aydınlatma ile ilgili bir arıza var bence.

Mainboard veya powerboard'da bir arıza var.
Bence bir tamirciye gösterin.

M Çevrimdışı

maviekran

Yeni Üye
4 Ara 2018
4
39
Power boardu ayırdığımda Ekranın tamamı aydınlanıyor.

Ekrana flash ile vs baktığımda görüntü yok.

M Çevrimdışı

maviekran

Yeni Üye
4 Ara 2018
4
39
Samsung yetkili servisine götürdüm bugün (Samsungun web sitesinden adresini alarak), durumu anlattım, enerjiye bağladı telefonun flashıyla görüntü görmeye çalıştı arkadaş. "Cam arızası" dedi 900 TL tutar. Panel mi arızalı dedim evet dedi. Anakartta büyük ihtimal sorun yoktur ancak onda da sorun olursa 280TL+KDV bize gelişi 330TL de o eklenir en fazla dedi.
İçini açmaya gerek duymadan bu fiyatları verince güvenemedim geri aldım. Panel arızalı olsa daha fazla tutar diye düşünüyorum yanlış mı düşünüyorum onu da bilmiyorum :) İzmir'de önerebileceğiniz servis ya da tamirci var mıdır?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Power boardu ayırdığımda Ekranın tamamı aydınlanıyor.

Ekrana flash ile vs baktığımda görüntü yok.

Renk beyaz mı oluyor?
Yayın varken veya bir kaynak bağlıyken deniyorsunuz değil mi?
Power board'u sökünce tv nasıl çalışıyor onu anlamadım?
Cihazın içinden resim atar mısınız? Söktüğünüz kabloyu da gösterirseniz iyi olur.

M Çevrimdışı

maviekran

Yeni Üye
4 Ara 2018
4
39
maxresdefault6c7d4f21e0916910.jpg

(Resim temsili tvnin arka kapağını kapattığım için)

Hocam yayın varken deniyorum arkaplanda hiç görüntü yok.
Power boardu resimde siyah çerçeveye aldığım kablodan anakarta giden kısmını ayırıyorum sonra enerji verdiğimde ekran aydınlatması geliyor (TV açılmış ama yayın yokmuş gibi) Ledlerde sorun olup olmadığını bu yöntemle öğrenilebilir diye yabancı bir kaynaktan okumuştum sanırım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
maxresdefault6c7d4f21e0916910.jpg

(Resim temsili tvnin arka kapağını kapattığım için)

Hocam yayın varken deniyorum arkaplanda hiç görüntü yok.
Power boardu resimde siyah çerçeveye aldığım kablodan anakarta giden kısmını ayırıyorum sonra enerji verdiğimde ekran aydınlatması geliyor (TV açılmış ama yayın yokmuş gibi) Ledlerde sorun olup olmadığını bu yöntemle öğrenilebilir diye yabancı bir kaynaktan okumuştum sanırım.

Doğru anlamışım.
LED barlar sağlam o zaman.
Sorun ya anakartta, ya da panelde.

Ben işin ustası değilim ama çalışma prensibi gereği besleme ünitesi panelde veya kartta oluşan bir durum sonucu aydınlatmayı kesiyordu sanırım.

A Ado F fikoloji TEKNOwest teknovest daha iyi bilir.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
merhaba,
öncelikle geçmiş olsun, anlattıklarınıza istinaden tv ledlerini yaktığını, ama görüntü olmadığını anladım. doğrumudur?
eğer ledler yanıyor( ekranda aydınlatma varsa)ekranda görüntü yoksa(osd yok diye geçer); ençok panel 2.ihtimal ana karttan düşük ihtimalde panel le ana kart arasındaki kablodan çıkıyor ( resimde siyah ortadaki ince geniş kablo) .
eğer ledlerden eminseniz büyük ihtimalle panelde sorun var, 900 tl fiyat verildi dediniz, büyük ihtimalle ekran değişimi için değil ekran onarımı içindir.. https://tavsiyeforumu.com/konu/samsung-tv-de-beliren-dikey-cizgiler.2729/ bu formda panel onarım fiyatları hakkında bilgi var. yaptırmak size kalmış

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt