Samsung 43NU7100 En ideal görüntü ayarları

S Çevrimdışı

sensey35

Yeni Üye
29 Ocak 2019
7
38
Arkadaşlar Samsung 43NU7100 televizyon var kendi uydusuyla kullanıyoruz fakat insanların yüzleri sanki çok güneşte kalmışlar gibi kızarmış görünüyor.Daha önce full hd tv vardı gözümüze daha güzel geliyordu. Televizyondaki kişiler sanki yayından önce denize gitmiş güneşte çok kalmış gibi görünüyor yüz rengi.Kullandığınız renk kontrast modlarını en iyi hangisiyse paylaşabilirmisiniz.Ben kendim türlü türlü kombinasyonlar denedim fakat hala beğenmiyorum.Bunun güzel bir ayar kombinasyonu varsa lütfen paylaşırmısınız.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
4K (3840X2160) panelde Full HD (1920X1080) görüntü izlediğiniz zaman, Full HD panelde aldığınız netliği, keskinliği yakalayamazsınız.

cozunurluk-farklari140fb4239e6a60a5.png

Dinamik konstrastı en düşüğe alın derim, renk sıcaklığını da, soğuk veya normal yapın derim.
Gürültü azaltma gibi teknolojiler de en yüksekte olsun.

İsterseniz doğrudan resim modunu Sinema ayarına almayı deneyin.
Sonra dediklerimi bir denersiniz.

S Çevrimdışı

sensey35

Yeni Üye
29 Ocak 2019
7
38
Film modunu seçtim dediğin gibi biraz daha iyi oldu. teşekkür ederim.full hd gibi olmasada genede eskiden daha iyi oldu.4k aldık full hd özlüyoz bu nasıl teknoloji anlamadım :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Film modunu seçtim dediğin gibi biraz daha iyi oldu. teşekkür ederim.full hd gibi olmasada genede eskiden daha iyi oldu.4k aldık full hd özlüyoz bu nasıl teknoloji anlamadım :)

Sadece televizyon yayını izlemek için aldıysanız 4K çözünürlükte kanalların gelmesini bekleyeceksiniz maalesef.:hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri