SAMSUNG 43MU7000 Ürün incelemesi, TV söküldü.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Arkadaşlar Merhaba;

Ürünümüz SAMSUNG 43MU7000UHD

Önce standart bilgileri paylaşayım.

Çözünürlük (Piksel) 3840 x 2160
Çözünürlük 4K Ultra HD
Dahili Uydu Alıcı Var
Ekran Ebatı 43 inç / 109 cm
Ekran Formatı 16:9
Görüntü Teknolojisi LED
HDMI Girişleri 3
Ses Çıkışı 10 W x 2
Smart TV Var
USB Bağlantısı 2
Uydu Alıcısı Dahili

Fabrika Çekimi Görsel Aşağıdadır

mu7000_yandan_g_r_n.jpg

Katalog Verilerine göre HDR farkını da vurgulayalım

hdr_fark.jpg

Son olarak Katalog verisi UHD FHD farkını da ortaya koyalım

UHD_FHD_Fark_g_rsel.jpg

Bu aşamadan sonra kendi kontrolümüzü yapıp düşüncelerimizi paylaşabiliriz.

Ürünümüzün koli açılmamış halidir.

134a3b18e7f35b572.png

Yandan görünüşü

288b2c7d46fa0c9dd.png

Naispse daha sonra testlerini yapacağımız ürünler :)

3a91a32dbbadd2765.png

Kutudan çıkan ekipman ambalajımız.

464e6917227e01f71.png

Beni üzen Pil markası oldu,VESTEL dahi DURACELL tercih ederken, SAMSUNG markasında bu derece ince detaylara önem verilmişken bende bir beklenti oluşmadı desem yalan olur.

5d876811b48c69f15.png

Kumandayı görünce önce airmous sandım, kutuyu aradım taradım başka bir kumanda çıkmadı. Anlaşıldı ki kumandamız bu. Evet ben de yadırgadım ancak alışılıyor ve oldukça işlevsel.

6da4b7319508c1fcb.png

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
TV miz kapağı açılmaya hazır.

959bcd205cf6d61a9.png

Port noktalarımızın tamamı burada.

10b462c49f57352b7a.png

Arka kapak açıldıktan sonraki her marka LED TV de karşılaşacağınız manzara bu dur arkadaşlar. Koca bir panel ve Küçük iki tane kart. Kartların birisi anakart, diğeri de besleme kartıdır.

11791f140d806f8ded.png

Panel kodumuz. Üretim yeri Macaristan.

12e8d5347e7cba2af9.png

Anakartımız

13fb8cfd9c4ca3f668.png

Besleme kartımız

1407bf832a466b3921.png

Hoparlörlerimizden bir tanesi

15505f44610347f8b3.png

Görüleceği üzere inceleyecek ultra mega bir şey yok ortada. anakart+besleme kartı+panel=LEDTV. Bana kalsa anakartı da parçalardım paneli de ama adamlar bir daha mağazaya sokmazdı bizi :kıskıs:

Bu nedenle TV kapağını kapattım ve ayağını kurmaya başladım.

16eda4f7d34ca02d3a.png

Ayakda swifl özelliği olmaması üzdü beni. Yani ayağımız sabit arkadaşlar ancak oldukça sağlam ve estetik.

17cce92753f1232763.png

Boyun ve ayak 4 vida ile tutturuluyor, Bütünleştirilen ayak da yine tv ye 4 vida ile tutturuluyor.

18c117221799533080.png

Enerji kablosu tv ye sabit değil arkadaşlar. Ayrıca pili düşünmeseler de kablo bağını SAMSUNG düşünmeleri hoş ve estetik olmuş

19.png

TV miz artık ayakta arkadaşlar. Karşılama ilgili düşüncelerimi yazımın sonuna aktaracağım.

20.png

Bundan sonraki resimlerde görseller mevcut

21.png

22.png

23.png

24.png

25.png

26.png

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Kumanda güzelmiş benim xiaominin kumandasıni andırıyor. Hocam fiyattan bahsetmemissiniz  :)eh:

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Valla ben bir ürünü incelemeden almak için bakmadan önce ilk fiyatına bakarım  :afro:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Egemen kardeşimizi kırmayalım ve ilk olarak fiyat skalasını belirteyim.

Satış noktasına göre değişmekle birlikte 2500TL bantlarında satılan bir TV dir.

Öncelikle belirteyim ki ambalajından çıkartıp kurana kadar attığım her adım gayet ince düşünülmüş. Tabi ki alışmadığım, yadırgadığım, eksik bulduğum ufacık tefecik şeyler de oldu ancak yiğidi öldür ama hakkını yeme demişler, bu anlamda ben de ister istemez ''BU TV Yİ YAPMIŞLAR ARKADAŞ'' diyorum.

Kumanda minicik ve anlamsız gibigelse de ses aç/kapa, program değiştir, Çık gibi çok işlevsel butonları içerisinde barındırıyor. Algı mesafesi oldukça etkili, tepki süresi tartışmasız güzel.

Kasa çerçeve yapısı tok, esneme ve yer yer eğim göremiyorsunuz, panel çerçeve aralığında her LED TV de olduğu gibi tabi ki esneme mevcut.

Dahili Wifi performansı oldukça tatmin edici. 4K ve yüksek bitrate videolarda dahi 1-2 kere sunucu kaynaklı olduğunu düşündüklerim haricinde donma kesilme takılma hiç görmedim.

Wi-Di bağlantısı kurdum, bağlantı hızı iyi ancak ilk bağlantı süreci diğer tv lerden ayrıcalıklı değil. 

Gelelimen can alıcı bölüme. Yani görüntü.

Arkadaşlar hayranlık seviyesinde benim gönlümü alan kısmı tv ilk açılış anıydı.
Yalnız fabrika ayarlarına geri dahi dönseniz o ekran bir daha karşınıza gelmiyor. O nasıl bir ambians, o ne derin renkler, o nasıl bir ahenkli ses. 

TV nizi ilk defa açtığınızda bu ekranı mutlaka görün arkadaşlar.

Bunun dışında TV yi tek başına izlerseniz gerçek manada OLMUŞ dersiniz.

FAKAT..

VESTEL tv lerde SAMSUNG paneli ne derece renk konusunda zayıf bulsam da, SAMSUNG tv de SAMSUNG paneli yine renk anlamında zayıf buldum.

Bakınız açık ve net ifade ediyorum yukarıda da yazdım adamlar hayranlık uyandıracak derecede işlevsel bir tv yapmışlar. 10Watt ile 100m2 lik alanda biz RMS değerini yakalayacak etkiyi duyduk neredeyse. Lakin gelin görün ki hemen sağ tarafında duran 32'' AWOX marka 999TL lik tv de ki renkler bu tv de YOK.

Resmini çektim ama telefondan çekmedim daha pc ye, nasipse yarın eklerim görürsünüz.

Haaa şunu da yazayım, AWOX dakio renkler VESTEL ve TELEFUNKEN (vestel üretimi) TV lerde de yok aynı stantda. 

AWOX da kullanılan panel CMO
SAMSUNG da Kullanılan SAMSUNG

Beni takip edenler hatırlar mutlaka ki ben son dönemlerde CMO nun kontrast ve renk performansını çok başarılı buluyorum. Haaa netlik derseniz orada bir durun derim tabiki.

Evet arkadaşlar TV olmuş, gayet de güzel tasarlanmış, iyi bir mühendislik emeği verilmiş. Lakin AWOX ile kıyaslayınca renkler beni tatmin etmedi. Fakat evde tek başına bu tv yi izleyin hayran oılursunuz. :ok:

Bunun dışında garanti süresi yine eleştireceğim hususlar arasındadır. Maalesef 2 yıl.
Arkadaşlar söz konusu LED TV ise lütfen fazladan 1 yıl garantiyi küçümsemeyin. 
Servis Hizmetleri Kaliteyi aratmayacak düzeydedir ki Yetkili servis arkadaşım da var işleyişlerini az çok bilirim.

Aklıma gelenleri yine konu başlığı altına eklerim. :ok:

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
268
Açıkçası SAMSUNG 43MU7000UHD nin inçini çinçini gördüğüme inçelendiğine sevindim bikaç aylık yeni sayılır bu ürün sahibiyiz. Teşekkürler açıkcası sevindim .. ayrıca 55ju6470 modeli de mevcut ben bu ürünle kıyasladığımda kaldıki "mu" lar "ku" ların revize edilmiş aynı şeyin laciverti derlerya servisten kuran arkadaş açıkça demişti ku ile bi farkı yok diye belkide satış politikası da olabilir "ku" biçoğunda [font=Roboto, Arial, sans-serif]blinking dedikleri gözkırpma ekranın anlık gidip gelme sıkıntıları yaşanması sonra 7 serilerinde 6 serisi eski panellerin içinden çıkması vs.. de vardıya neyse ama ju ile mu da 55 / 43 boyut farkını geçersek işlevsellik ve hız konusunda mu lar daha hızlı tepki veriyor kumanda çok fonksiyonel bodrumdan 4. katta yada aynı katta farklı odada olsanız tvye etki ediyor bluetooth teknolojisini iy kullanmışlar az tuşlu sesli komutlu çok fonksiyonel ince narin bişey çıkmış ama bizimkilerin alışması zor oldu hatta alışamadılar yine 55ju6470 in kumandasını ortak kullanıyoz :))) ama 43mu 55 de çalışmıyor :))) teknoloji farkından ki görüntü anlamındada zaten HDR farkındanda 55ju dan çok daha iyi görüntü ve kanal geçişi internete bağlanması video açma/başlatmada bence donanımsal mutlaka etkilidir ama yazılımsalda fark katmış görünmekte.. ışık hüzmesi/süzmesi ne derseniz yada bulutlanma evet bariz var ama önceden dediğim gibi hala 100" te projeksiyon kullanan biri olarak bu olay basit kalıyor bende ama dersenizki samy mi ... hala vestel e bakıyoz samyi aldıkmı almış olduk işte 2100 e :)) Ado hocamın resimlerindende yukarda ispatıyla 7 serisi tv sözde ama 6 serisi bir tv :) 43B6AU0VK (Chi Lin Optoelectronics) panel macaristan desede Taiwan malesef :))) biçok ürününde yaptığı gibi.. eline sağlık Ado hocam ...

129230d019368ad587.png

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,755
Ado Hocam

Ellerine,Kollarina Saglik

Bulunmaz Nimet Bu Paylasimin :ok:

Jeopol Çevrimdışı

Jeopol

Aktif Üye
6 Ocak 2018
432
35
bu islermleri yaparken videoya cekip youtubea atsaniz az da olsa para kazanabilirsiniz. :seytan:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Jeopol' Alıntı:
bu islermleri yaparken videoya cekip youtubea atsaniz az da olsa para kazanabilirsiniz. :seytan:

O işi konuştuk aramızda, @sota bana pro bir kamera yollayacakmış tripot ile birlikte, ondan sonra sizlere sesli görüntülü olarak da incelemeler yayınlayabileceğiz.  :ok:

Öyledeğil mi @sota cım :ıslık:

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,755
Hersey Forumun Buyumesiyle Orantili Olarak
Sirasiyla Gelecektir

Ilk Asama Forumu Icerik Olarak
Zenginlestirmek

Bu Safhada Yonetim Kadar
Uyelere Is Dusmekte

Bugun Sizlere

Monster Abra 11 Surumunun
Kutu Acilimini Yapacagim Mesala :ok:

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,661
İncelemeye verdiğiniz emeğe teşekkür ederiz. (Bu nasıl bir cümle oldu ben de anlamadım, mesaj alındıysa sorun yok.  :sırıtma: )

Şu TV'yi küçük kumanda ile yönetme fikri benim aklımda ezelden beridir var.

Daha ortada WEBOS yokken, böyle bir özellik tamamen dahil edilse ne kullanışlı olur diyordum. 

Umarız Vestel'de bir gün böyle bir arayüz sunar bize. 

Tizen gibi işletim sistemi yazsın demiyoruz ama kumanda da ergonomiyi artırmaları önemli olur.  :sırıtma2:

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,661
Sota' Alıntı:
Hersey Forumun Buyumesiyle Orantili Olarak
Sirasiyla Gelecektir

Ilk Asama Forumu Icerik Olarak
Zenginlestirmek

Bu Safhada Yonetim Kadar
Uyelere Is Dusmekte

Bugun Sizlere

Monster Abra 11 Surumunun
Kutu Acilimini Yapacagim Mesala :ok:

Kısmetse yarın kombi yapısını inceleyip, sizlere kendi edindiğim tecrübeleri aktaracağım.  :sırıtma:

Geri
Üst Alt