Samsung 22 inç LCD vga mönitör

mehmets Çevrimdışı

mehmets

Aktif Üye
9 Kas 2018
112
48
Cümleten hayırlı günler 22. İnç HDMI dvi d.sub bağlantılı 2013 yılı alımı monitörümü yaklaşık 7 ay önce TV olarak kullanmaya başladım 3 4 gündür görüntü gidiyor uzun süre kapanışlarda 30 dakika kadar kısa kapanışlarda 10 dk ile 3 dk sonrasından sonra görüntü gidiyor bu durum HDMI dan görüntü alıyordum dvi bağlantı için de kontrol ettim bundada aynı görüntü yukarıdaki zaman sonrasında gidiyor d.sub bağlantıyı HDMI d.sub adöptör olmadığından kontrol edemedim ses çıkışı da var monitörün ses de sıkıntı yok arıza abilerim sizce florasanlarda veya nerededi arıza tamiri bana pahalıya gelecekse kaça mal olabilir şimdiden teşekkür ederim sağolunuz

15668959367662205931488667408694.jpg
15668959811084396628871803418020.jpg

mehmets Çevrimdışı

mehmets

Aktif Üye
9 Kas 2018
112
48
Ekrana telefon flaşını tutun, görüntü görebiliyorsanız aydınlatma arızası veya besleme katında oluşan bir arıza diyebiliriz.
Onun haricinde monitörü sökebiliyorsanız eğer besleme katına bir göz gezdirin derim, kurumuş veya şişmiş kondansatör olabilir.
Verdiğiniz cevaplar için cümleten teşekkür ederim cep flashı ile baktım görüntü çok Azda olsa var tamir olursa tahmini bana kaça mal olabilir bu arıza tamiri yoksa yeni monitör veya 23 32 arası TV düşünüyorum teşekkür ederim

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Verdiğiniz cevaplar için cümleten teşekkür ederim cep flashı ile baktım görüntü çok Azda olsa var tamir olursa tahmini bana kaça mal olabilir bu arıza tamiri yoksa yeni monitör veya 23 32 arası TV düşünüyorum teşekkür ederim
Fiyat konusunda bir şey söyleyemem, isterseniz aydınlatmaları değiştirmeyi deneyin ama önce arızayı kesin belirlemekte yarar var.

mehmets Çevrimdışı

mehmets

Aktif Üye
9 Kas 2018
112
48
Hayırlı geceler soruna baktım anakartta şişen transistör yok muhtemelen flarosanlar patladı LED set alıp takmayı düşünüyorum investör ve yanında küçük bir mini 360 DC DC dönüştürücü olacak videosunu seyrettim yapabileceğime kanaat getirdim ancak bir sıkıntım var vatandaşın tamiri yaptığı link bu videonun 24.dk. 28 sn de siyah kabloyu monte ettiği yer var orayı çözemedim anlayabildiğim kadarı ile topraklama lehim yapıyor çünkü siyah kablo kendi küçük anakartında GND olarak gözüküyordu siyah kablo için anakart üzerinde tespitim doğru ise anakart resimleri aşağıda topraklamayı işaretleyip beni bilgilendirebilir misiniz veya siyah kabloyu nereye lehimleyebilirim veya mini 360 devreden çıkartıp investörü anakart üzerindeki ilgili yerlerine lehimlesem olurmu teşekkür ederim
15671123310228221012231600828939.jpg

IMG_20190829_233157.jpg
IMG_20190829_233120.jpg

IMG_20190829_221232.jpg
IMG_20190829_215344.jpg

Son düzenleme:
mehmets Çevrimdışı

mehmets

Aktif Üye
9 Kas 2018
112
48
İlginiz ve cevabınız için teşekkür ederim yalnız orası vida yatağı bunun gibi bir tane daha var burası harici başka bir yer varmı tavsiye edeceğiniz olmazsa son çare buraya lehimlerem iptal ederiz artık vidalamayı veya lehimi biraz taşırırım yinede başka bir yer varsa tavsiye edeceğiniz beklerim teşekkür ederim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
İlginiz ve cevabınız için teşekkür ederim yalnız orası vida yatağı bunun gibi bir tane daha var burası harici başka bir yer varmı tavsiye edeceğiniz olmazsa son çare buraya lehimlerem iptal ederiz artık vidalamayı veya lehimi biraz taşırırım yinede başka bir yer varsa tavsiye edeceğiniz beklerim teşekkür ederim

Topraklama şase üzerinden yapılıyor sanırım o yüzden orayı göstermiş olabilir. :alala
Dikkat edin çarpılmayın. :sirit

E Çevrimdışı

elektrotek09

pasific
Aktif Üye
21 Ağu 2019
123
23
monitörün yada lcd tv ler olsun florasan arızasını tespit etmek tam anlamıyla zordur devre analizi şarttır arıza durumu invertör time zamanlama koruma sistemi ile kapanır çeşitli deneme vede florasan arızası olsun invertör arızası olsun tespiti kolaydır enteğre ismi verilmesi zorunludur ayrıca tek florasanarızası olsa bile baypas yapılabilir geçici çözümdür. çalışmaktadır

mehmets Çevrimdışı

mehmets

Aktif Üye
9 Kas 2018
112
48
Tüm ilgilenen cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim ALLAH Razı olsun
monitörün yada lcd tv ler olsun florasan arızasını tespit etmek tam anlamıyla zordur devre analizi şarttır arıza durumu invertör time zamanlama koruma sistemi ile kapanır çeşitli deneme vede florasan arızası olsun invertör arızası olsun tespiti kolaydır enteğre ismi verilmesi zorunludur ayrıca tek florasanarızası olsa bile baypas yapılabilir geçici çözümdür. çalışmaktadır
gözle yaptığım gözlemde şişmiş deforme olmuş patlamış bir transistör görmedim buna güvenerek ekranda el feneri ile bakıp görüntü aldığımdan yukarıda videosunu paylaştığım ekipmanı alıp uygulayacağım anladığım kadarı ile kırmızı kablo güç sarı kablonun biri açma kapama diğer Sarı kablo DIM siyah topraklama olarak gördüm yalnız videoda ki şahıs akımı 22 v dan aldı benim kartta 15 var buda çalıştırır herhalde ledleri yani monitörün besleme kartına ve besleme kartının yakınında olan kendisinden daha küçük olan karta yapılan müdahaleleri ben öyle değerlendirdim inşaALLAH başırılı olurum ben amatörüm böyle uğraşıları severim genelde hamdolsun başarılı olmaktayım uyaracağınız konu varsa dinlemek isterim teşekkür ederim

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt