Samsun Q80 R TV için Sinema Sistemi tavsiye

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ürün Dolby Atmos.
Hakkında tek olumsuz yorum okumadım.
1597 tl lik fiyatı muhteşem.

Param olsa da ben alsaaaaam :)
LG' SJ3'ü de öven çoktu ama söylendiği kadar iyi değil diyenler de vardı.
İşin özü Atmos destekliyor ama hoparlörleri ve amfisi ne kadar iyi?
Hoparlör tırt olduktan sonra Atmos çözmesi çok da matah bir şey değil benim için.
Ben DTS HD ile bile yetinebiliyorum, sistem iyi olduktan sonra DTS HD bile fazlasıyla yeter.

Yanlış anlaşılmasın bu ürünleri dinlemedim etmedim ama Soundbar denen şey beni kolay kolay tatmin edemiyor.
Sonuçta üreticiler enayi değil kabine, hoparlöre, amfiye mühendislik yapıyor.

Tabi bu işler bütçe meselesi, kur ve vergiler sonucu fiyatlar inanılmaz seviyelere ulaştı.
Yoksa 3-4'e satılanlar da aşırı uçup kaçmıyordur bence.

S Çevrimdışı

Sinemasever

Yeni Üye
7 Şub 2021
38
39
DTS surround var ama X yok. X kullanmadığınız müddetçe eksikliğini hissetmezsiniz.
Yani TV veya içerik bununla kodlanmamışsa fark etmez muhtemelen.

Konya'da 2 adet bulabildim, birisi biraz eski diğeri ise yeni teknolojileri destekleyen bir sistem ama bütçenizin üstünde kalıyor projeksiyonu da çıkarınca;

DTS surround var ama X yok. X kullanmadığınız müddetçe eksikliğini hissetmezsiniz.

Konya'da 2 adet bulabildim, birisi biraz eski diğeri ise yeni teknolojileri destekleyen bir sistem ama bütçenizin üstünde kalıyor projeksiyonu da çıkarınca;

Çok sağol emeğine sağlık . 9 binlik olan baya iyi Bi şiy heralde çok pahalı ama. Camlarınız sağlam olmalı yazmış ?beni aşar parası çok. Her şey için çok sağol

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Çok sağol emeğine sağlık . 9 binlik olan baya iyi Bi şiy heralde çok pahalı ama. Camlarınız sağlam olmalı yazmış ?beni aşar parası çok. Her şey için çok sağol
Projeksiyonu ayrı olarak satıyor, 3 bin demiş. 3 bin düşsek 6 bin kalıyor geriye.
Hadi pazarlıkla 5.5 falan yaptık diyelim, yine sizin bütçeyi aşıyor.
İstanbul'da olsanız seçenek çok olurdu. Ya da Ankara'da.
Hoparlörü ayrı, subwoofer'ı ayrı, AVR'yi ayrı alabilirdiniz.

Her piyasada olduğu gibi bu ürünlerin de sıfırı arttıkça ikinci eli de yükseliyor açıkçası.

S Çevrimdışı

Sinemasever

Yeni Üye
7 Şub 2021
38
39
Aynen
Projeksiyonu ayrı olarak satıyor, 3 bin demiş. 3 bin düşsek 6 bin kalıyor geriye.
Hadi pazarlıkla 5.5 falan yaptık diyelim, yine sizin bütçeyi aşıyor.
İstanbul'da olsanız seçenek çok olurdu. Ya da Ankara'da.
Hoparlörü ayrı, subwoofer'ı ayrı, AVR'yi ayrı alabilirdiniz.

Her piyasada olduğu gibi bu ürünlerin de sıfırı arttıkça ikinci eli de yükseliyor açıkçası.
56 aynen hep İstanbul çıkıyor ilanlar. Evet bütçeyi aşıyor. Çok sağolun her şey için tekrar.

S Çevrimdışı

Sinemasever

Yeni Üye
7 Şub 2021
38
39

Çok teşekkür ederim. Şu an bu kadar para veremem ses sistemine

S Çevrimdışı

Sinemasever

Yeni Üye
7 Şub 2021
38
39
Soundbar larda Cd den film izlene bilir mi blu-ray player gibi Cd takacak bir kısmı yok galiba Cd den orijinal filmi izlerken Soundbar nasıl kullanılır
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Çok teşekkür ederim. Şu an bu kadar para veremem ses sistemine
Umut barış hocam lg sky 10 y satıldı alamadım bu nasıl LG BH9540TW alıyım mı size 2700

Son düzenleme:
BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Kablo vs uğraşmayayım diyorsan Soundbar bak.
Yukarıda attığım ürünler işini görecektir bence.

Daha uygun fiyatlı bir şeyler istersen şunlara bak derim;

Sony'nin arka hoparlörleri kabloludur ama ona dikkat et.
Bunları dinlemedim tabi.

Sadece Samsung'un Q70 veya Q80'ini dinledim, basları oldukça iyiydi.
Bu nasıl ? ucuz olması dışında

S Çevrimdışı

Sinemasever

Yeni Üye
7 Şub 2021
38
39
LG SK10Y Soundbar Aldım başka bir tane buldum 2. El 2650 TL ye yarın kargoya verilecek..ben dvd bluray disk izliyorum. 5+1 blu-ray player var Soundbar ona bağlanır mı acaba.

sardemir Çevrimdışı

sardemir 

Yorumsuz bir hayat..
Aktif Üye
13 Şub 2021
80
36
Umut Barış Umut Barış,
Hocam sn11r düşünüyordum ancak bütçemi zorlamak istemediğimden, şu iki seçenekten birisini uygulayacağım ;

Samsung Q70T + Swa -8500s

Samsung Q800T + Swa - 8500s

Sizce bu hangi ikiliyi almam daha iyi olur. Q70 ile Q800T arasında ciddi bir ses farkı var mıdır acaba ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış,
Hocam sn11r düşünüyordum ancak bütçemi zorlamak istemediğimden, şu iki seçenekten birisini uygulayacağım ;

Samsung Q70T + Swa -8500s

Samsung Q800T + Swa - 8500s

Sizce bu hangi ikiliyi almam daha iyi olur. Q70 ile Q800T arasında ciddi bir ses farkı var mıdır acaba ?
Samsung mağazası varsa gidin dinleyin ikisini de.
Benzer sistemler gibi duruyor.

Teknoloji açısından fark vardır muhtemelen.

Bunları ne kadara alacaksınız o da önemli.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt