Samsug 49NU7100 - Philips 50PUS7303/62

R Çevrimdışı

receptr

Yeni Üye
26 Mar 2019
4
24
Amazondan dün akşam 3450 tl ye samsung 49NU7100 satın aldım. Tv şuan gönderim için hazırlanıyor. Fakat Philips 50PUS7303/62 televizyon aklımı çeliyor biraz. Siz ne tavsiye edersiniz ? İptal etmeye değer mi ? Yoksa samsung iyi karar mı ?

turkaahmet Çevrimdışı

turkaahmet

Aktif Üye
24 Ocak 2019
108
44
bende çok araştırmıştım ilk philips alacakken direkten dönüp vstel ve samsung arasında gidip geldikten sonra va panel mu7000 aldım nu7100 almama sebebim bluetooth ve akıllı kumanda olmamasıydı. akıllı kumanda sanki 10 yıldır kullandığım kumanda gibi ezbere kullanılabilecek bir dizaynda, bluetooth ile de ses sistemimi bağladım, samsungdan önce lg nin ips panelli bir tiv si vardı siyahlardan memnun kalmayıp iade etmiştim. ses sistemimi bağlamak içinde dac aldım onda da ses kısıp açamıyordum kumandadan.

tercihlerinizi belirlediyseniz aslında neden philips e geçmelisiniz yada geçmemelisiniz onun kararı daha net çıkar rotaya. ama smart özelliklerinde samsung hızlı ve stabil hoşuma gitti.philips kullanma fırsatım olmuştu pus değildi ama pfk idi çok problemliydi.

philips de sevdiğim özellik çok fazla denebilecek kadar bağlantı soket barındırması birde ses kalitesi yüksekliği sub falan oluyor genelinde

R Çevrimdışı

receptr

Yeni Üye
26 Mar 2019
4
24
bende çok araştırmıştım ilk philips alacakken direkten dönüp vstel ve samsung arasında gidip geldikten sonra va panel mu7000 aldım nu7100 almama sebebim bluetooth ve akıllı kumanda olmamasıydı. akıllı kumanda sanki 10 yıldır kullandığım kumanda gibi ezbere kullanılabilecek bir dizaynda, bluetooth ile de ses sistemimi bağladım, samsungdan önce lg nin ips panelli bir tiv si vardı siyahlardan memnun kalmayıp iade etmiştim. ses sistemimi bağlamak içinde dac aldım onda da ses kısıp açamıyordum kumandadan.

tercihlerinizi belirlediyseniz aslında neden philips e geçmelisiniz yada geçmemelisiniz onun kararı daha net çıkar rotaya. ama smart özelliklerinde samsung hızlı ve stabil hoşuma gitti.philips kullanma fırsatım olmuştu pus değildi ama pfk idi çok problemliydi.

philips de sevdiğim özellik çok fazla denebilecek kadar bağlantı soket barındırması birde ses kalitesi yüksekliği sub falan oluyor genelinde
Akıllı kumandayı bende kullandım evet dediğimiz gibi çok kullanışlı fakat o fiyat bandında 49 inch akıllı kumanda bir tv yok maalesef. Samsung smart gerçekten çok stabil olduğunu daha önceden deneyimlemiştim. Tam olarak emin değilim iptal edip etmeme konusunda. Farklı kişilerin görüşlerini almakta da fayda var.

turkaahmet Çevrimdışı

turkaahmet

Aktif Üye
24 Ocak 2019
108
44
evet o sebeple büyüklükten feragat edip 43 aldım bende sizin kafanızın philipse kayma sebebi nedir ?

samsungda şu eksik philipste var dediğiniz özellikler nelerdir?

R Çevrimdışı

receptr

Yeni Üye
26 Mar 2019
4
24
evet o sebeple büyüklükten feragat edip 43 aldım bende sizin kafanızın philipse kayma sebebi nedir ?

samsungda şu eksik philipste var dediğiniz özellikler nelerdir?
İki model arasında philips daha güzel bir tasarıma sahip gibi. Ayrıca philipste daha modern bir kumanda ve ambilight özelliği de var. Cidden kararsızım bu konuda. İkiside VA panel olduğu için görüntü kalitesi olarak pek fark olacağını zannetmiyorum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İki model arasında philips daha güzel bir tasarıma sahip gibi. Ayrıca philipste daha modern bir kumanda ve ambilight özelliği de var. Cidden kararsızım bu konuda. İkiside VA panel olduğu için görüntü kalitesi olarak pek fark olacağını zannetmiyorum.

Dün bir youtube takipçim ile telefonda yaptığım konuşma şu an kulaklarımda çınladı sizin yazınızı okuyunca.

Daha 4 yaşında PHILIPS TV ve 800TL anakart fiyatı :)
Sorun şu ki Yazılımla düzelme olasılığı dahi olan tv için daha tv yi görmeden 800TL anakart değişiklik fiyatı veren servis anlayışı ile bu markalara ne kadar güvenilir bilemiyorum.

Yazılarımda sürekli olarak belirtiyorum. Bu ülkede Allah
1- LG
2- PHILIPS
Servislerinden müşterilerini korusun diyorum.

R Çevrimdışı

receptr

Yeni Üye
26 Mar 2019
4
24
Dün bir youtube takipçim ile telefonda yaptığım konuşma şu an kulaklarımda çınladı sizin yazınızı okuyunca.

Daha 4 yaşında PHILIPS TV ve 800TL anakart fiyatı :)
Sorun şu ki Yazılımla düzelme olasılığı dahi olan tv için daha tv yi görmeden 800TL anakart değişiklik fiyatı veren servis anlayışı ile bu markalara ne kadar güvenilir bilemiyorum.

Yazılarımda sürekli olarak belirtiyorum. Bu ülkede Allah
1- LG
2- PHILIPS
Servislerinden müşterilerini korusun diyorum.
Hocam dediklerinize bakacak olursak o kadar para verip ilerde sorun yaşamak yerine Samsung 49NU7100 tercihimde kalayım ben o zaman. Sizin farklı bir tavsiyeniz var mıdır ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam dediklerinize bakacak olursak o kadar para verip ilerde sorun yaşamak yerine Samsung 49NU7100 tercihimde kalayım ben o zaman. Sizin farklı bir tavsiyeniz var mıdır ?
NU7100 ün en büyük eksisi BT ve Akıllı kumanda olmamasıdır. Elbette ki burada amacım bir markayı karalayıp diğerini ön plana çıkartmak değil, İleride SAMSUNG markasının da bize bir anakart için 800TL fiyat vermeyeceğinin garantisi yok, sorun şu ki LG ve PHILIPS servislerinin hiç bir şekilde sorgulanabilirliği yok, SAMSUNG ise son 2 yıldır servis ve satış sonrası hizmet/destek anlamında hissedilir bir fark oluşturmaya çalışıyor, bu anlamda hiç olmazsa karşınızda bir muhatap bulursunuz. Bunun yanısıra sahada tamir işi ile uğraşanlara gidin ve ''Benim PHILIPS TV var kanal listesi sıralanacak '' diye beyanda bulunun bakın bakalım kaç tanesi evinize gelmeyi kabul edecek :kiskis

LG ve PHILIPS maalesef ki servis ve menü anlamında listemde hep son sıradaki tv lerdir lakin PHILIPS in ambi desteğini gözardı etmek de mümkün değil. Yine de SAMSUNG mu PHILIPS mi diye kendime sorsam tereddütsüz SAMSUNG derim :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt