Sahte kombi servisi mi Demirdöküm yetkili servis mi tercih edersiniz?

SenolEker Çevrimdışı

SenolEker 

Aktif Üye
31 Tem 2021
127
60
Demirdöküm kombimin tribünü bozuldu. Parça piyasada 20 lira falan. Serviste ne kadar olur?
Aramadan önce servis ücreti sordum. 70 lira dediler. 20 liralık parçaya da olsa olsa 30-40 lira isterler düye düşündüm ama yanılmışım. Tamı tamına 236 lira 10 kuruş.
Dolandırıcı servise de servis fiyatı sormuştum. 60 lira demişti. Ona mı yaptırsaydım? Yani "ana kart bozuk" numarasını yemeyeceğime, arızanın ne olduğunu zaten bildiğime göre, su akış sensörü dışında bir şey derse sepetlerdim.
Sonra Demirdöküm'e parça fiyatı sorayım dedim, sırmış. Söylemiyorlar. Servisimiz ne kadar isterse o kadar diyorlar.
Demirdöküm de "sakınılacak firmalar" kategorisine girdi benim listemde.

X Çevrimdışı

XYLON

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hocam 260 evet cok ucuk bir fiyat ama 70tl son derece normal bence ozellikle bu zamlarda adamlar evinize gelip ugrasicak 20tl alip siz takin yapabiliyorsaniz ama 60-70tl makul bence…

SenolEker Çevrimdışı

SenolEker 

Aktif Üye
31 Tem 2021
127
60
Hocam 260 evet cok ucuk bir fiyat ama 70tl son derece normal bence ozellikle bu zamlarda adamlar evinize gelip ugrasicak 20tl alip siz takin yapabiliyorsaniz ama 60-70tl makul bence…
70 liraya itirazımız yok ki zaten. Baştan bunu söylediler, ben de kabul ettim. Piyasada 20 lira olan bir parça değişecek, 30-40 da ona alırlar, 100 küsür, hatta 150'ye kadar vermeyi göze almıştım. Ama 250 lira nedir?

Evet, ben yapabilirim. Hem tamircilik yaptım gençliğimde hem de mühendisim. Ancak hem "ilk kez" yapmış olacağımdan çok uğraşacağım, hem bu işi yüzlerce kez yapmış biri kadar düzgün yapamayacağım muhtemelen üstelik gözlerim artık eskisi gibi değil. Ayrıca bir işi mükemmel yapamadığımda stres olur bende, bunu da mükemmel yapamayacağım aşikar, çünkü değişecek parça ters bir yerde ve stresten mideme ağrılar girecek, bu yüzden 150 lirayı gözden çıkarmıştım. 130 lira da yarım saatlik bir iş için bence gayet tatminkar bir fiyat. 230 lira ise fahiş.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri