Saç kıran Problemi

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Arkadaşlar Selam Benim yüz Bölgemde iki taraftada Seyrek bir şekilde Sakal kıran yani diğer adıyla saçkıran çıktı yaklaşık 5 yıldır bu problemle karşı karşı karşıyayım bir ilaç kullandım yakan bir ilaç ama uzaktan bakınca boşlukların hala gitmediğini fark ettim berbercide abi iyiye gidiyor tüylenme başlamış dedi bu yakan ilacıda bir komşudan aldım daha önceden bizzat kullanıp sonuç aldığı bir ilaç 4 hafta kullanacaksın dedi 4 haftadan fazla kullandım 3-4 gün kadar fazla şuan fotoğraf olsun aynaya baktığım zaman olsun rahatsız oluyorum sizlerin başına hiç böyle bişey geldimi ? geldiyse ne yaptınız Biliyorum şimdi Sen sağlıkçısın ne biçim sağlıkçısın koray diyeceksiniz bizler hep başkalarına Çare buluyoruz bizimkiler kalıyor :hihi :hihi kimi sarımsak koy diyor ben ona inanmıyorum doktor dediki kortizon içeren krem sür yada cilt içine enjekte edilen ilaçlar var ondan yapılır dedi ama ben şuan sabrediyorum bakıyım berberci boşuna demedi.

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Ama adamda çıktı zaten o ilacı yapanda bir doktor ben saçma sapan ilaç kullanmam adamın çene bölgesinde iki tarafta vardı gerçekten çıkardı.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Gecmiş olsun

Fakat gülme nedenim bu zaten başkasına iyi gelen sana gelmeyebilir eczacısın kafana göre kullanma

İlaç kullanmak için doktor recetesi gerekir gerekli tahlillerden sonra

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Doğru da ne biliyim yapımızda var sanırım ben faydasını gördüm al sende kullan.

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
35
ben cilt doktoruna gitmiştim.haftada bir yada 15 günde bir yüzümde iğne yapmıştı.ilacın adı sanırım minoxsildi.birkaç seans sonra düzelmeye başlamıştı.
bende çok sık oluyor .sanırım stres ve can sıkıntısından .iğne acı verdiğinden sarımsağı ortadan kesip saçkıran olan bölgeye tahriş edercesine sürtüyorum.birkaç gün sonra yeniden çıkmaya başlıyor.biraz kabuklanıyor ama işe yarıyor.genelde bunu akşamları yada evden çıkmadığım zamanlar yapıyorum.işe yarıyor dökülmeye başladığında hemen tedaviye başlamak gerek sonra çok açıldıkça tekrar eski haline gelmesi uzun sürüyor

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
512
Ama adamda çıktı zaten o ilacı yapanda bir doktor ben saçma sapan ilaç kullanmam adamın çene bölgesinde iki tarafta vardı gerçekten çıkardı.

Eyvallah Sağolasın.

Öncelikle geçmiş olsun.
Sanırım komşudan aldığın ilaç SADBE olarak bilinen ilaç sürdüğün yeri yakar yara yapar biraz. Sarımsak ta aynı şekil yara yapıyor. Ama geçeceği varsa 3 aya kadar kendini belli eder tüğlenme falan başlar.

Vitamin eksikliği varsa bunlar işe yaramıyor onu söyliyeyim.
en etkili olan kortizonlu iğneyi direk o bölgeye küçük küçük enjekte edilmesi. Ama dediğim gibi inatçı saçkıran varsa düzelmesi 1 seneyi buluyur.

Önce kan testi yaptırın vitamin eksikliği varmı yokmu belli olsun. Eğer alerjik bünyeniz varsa bu tip rahatsızlıklar alerjik kişilerde daha çok görünme durumu oluyormuş. Çok korktuğunuz yada aşırı heyecan yapılınan durumlar tetikliyor olabilir diyordu doktor. Aşırı stres yada kafaya taktığınız bir problem olmasıda tetikliyormuş.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Öncelikle geçmiş olsun.
Sanırım komşudan aldığın ilaç SADBE olarak bilinen ilaç sürdüğün yeri yakar yara yapar biraz. Sarımsak ta aynı şekil yara yapıyor. Ama geçeceği varsa 3 aya kadar kendini belli eder tüğlenme falan başlar.

en etkili olan kortizonlu iğneyi direk o bölgeye küçük küçük enjekte edilmesi. Ama dediğim gibi inatçı saçkıran varsa düzelmesi 1 seneyi buluyur.

Önce kan testi yaptırın vitamin eksikliği varmı yokmu belli olsun. Eğer alerjik bünyeniz varsa bu tip rahatsızlıklar alerjik kişilerde daha çok görünme durumu oluyormuş. Çok korktuğunuz yada aşırı heyecan yapılınan durumlar tetikliyor olabilir diyordu doktor. Aşırı stres yada kafaya taktığınız bir problem olmasıda tetikliyormuş.
Çok teşekkürler Eyvallah.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
ben cilt doktoruna gitmiştim.haftada bir yada 15 günde bir yüzümde iğne yapmıştı.ilacın adı sanırım minoxsildi.birkaç seans sonra düzelmeye başlamıştı.
bende çok sık oluyor .sanırım stres ve can sıkıntısından .iğne acı verdiğinden sarımsağı ortadan kesip saçkıran olan bölgeye tahriş edercesine sürtüyorum.birkaç gün sonra yeniden çıkmaya başlıyor.biraz kabuklanıyor ama işe yarıyor.genelde bunu akşamları yada evden çıkmadığım zamanlar yapıyorum.işe yarıyor dökülmeye başladığında hemen tedaviye başlamak gerek sonra çok açıldıkça tekrar eski haline gelmesi uzun sürüyor
Ben zaten bu tür Eski Nesil şeylere güvenmem normalde de kullanıverdim bir kereliğine.

Öncelikle geçmiş olsun.

İnatçı değil bendeki sanırım çünkü sol yüzüme baktım uzaktan bakınca biraz çıkmış sanki diyorumki kendimce acaba ilacı eksikmi kullandım azmı sürdüm ne? sağ tarafta hala ufak tefek boşluklar var.

P Çevrimdışı

profhrm

Yeni Üye
25 Ocak 2020
1
Ben zaten bu tür Eski Nesil şeylere güvenmem normalde de kullanıverdim bir kereliğine.

İnatçı değil bendeki sanırım çünkü sol yüzüme baktım uzaktan bakınca biraz çıkmış sanki diyorumki kendimce acaba ilacı eksikmi kullandım azmı sürdüm ne? sağ tarafta hala ufak tefek boşluklar var.
Arkadaşım belki saç kıran sorunun düzelmiştir düzelmedi ise aynı sorunu bende yaşadım tek yapman gereken sarmısak ve tuz bir diş sarmısağı soy ikiye böl kesilen tarafını tuza bas sorunlu bölgeye biraz bastırarak sür sürdükten sonra yıkama bir diş sarmısağıda tuzla yiyecesin

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt