Sabit telefon kullanan var mı?

A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
Sabit telefon bağlatmayı düşünüyorum. Bazen cep telefonunun çekmeme durumunda lazım oluyor. Bağlantı için nasıl bir aparat gerekli? Kendim bir sağlam telefon bulsam bağlantıyı yapıp aktif edebilir miyim?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Açıkçası binadaki veya sokaktaki kutudan hat çekiliyor dairenize.
Oturduğunuz ev müstakilse eğer, sizin yapmanız gereken şey kutuya kadar kablo çektirmek olur diye tahmin ediyorum.
Apartmanda da aynı ya gerçi. ?

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
siz sağlayıcıya başvuru yaptıktan telefon hattı binanıza bağlanır. eğer dairenize giden tesisat belliyse, gelen teknisyen hattı dairenize verir. siz de telefon jakını prizine takar kullanmaya başlarsınız. eğer iç tesisat bulunamıyorsa, bina girişindeki dağıtım kutusundan , dairenize bağlatmak sizin sorumluluğunuz. (öyleydi, değişti mi bilmiyorum.) gelen sağlayıcı teknisyene 3-5 bir şeyler verip rica ederseniz, o da arayıp bulabilir iç tesisat kablonuzu. yoksa bir elektrikçi falan çağırırsınız.

A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
Dışarıdan birinin Türksat kutusundan daireye hat çekmesi mümkün mü? O kutu benim bildiğim kilitli bir kutu oluyor ve Türksat elemanları ellerindeki cihazlarla ölçüm yaparak müdahale ediyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Dışarıdan birinin Türksat kutusundan daireye hat çekmesi mümkün mü? O kutu benim bildiğim kilitli bir kutu oluyor ve Türksat elemanları ellerindeki cihazlarla ölçüm yaparak müdahale ediyor.

Türksat başka.
Türk Telekom başka.

Türksat kutusundan daireye koaksiyel kablo gider.
Türk Telekomda ise kutusuna göre bakır, cat6, fiber optik kablo gider.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

internet hizmetini kim veriyor mevcut internet aboneliğiniz varmı varsa oraya ev telefon başvurusu yapın

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri