S-Link SL-WH30 Kablosuz HDMI Görüntü + Ses Aktarıcı

T Çevrimdışı

Tabiiİlmühün 

Aktif Üye
24 Kas 2022
85
44
Arkadaşlar merhaba, iş yerinde kullandığım bir projeksiyon cihazı var. Ürün güzel ancak kablosuz görüntü aktarma özelliği yok.
S-Link SL-WH30 Kablosuz HDIMI Görüntü + Ses Aktarıcı cihazını alıp kablosuz olarak kullanmayı düşünüyorum. Bu tip ürünlerde yorumlar ortalama ancak genel olarak video, oyun vs. görüntü almada sorunlar var gibi. Benim böyle bir beklentim yok, masaüstü görüntüleri aktaracağım. Excel,Word ve Power Point gibi. Bu ve benzer cihazlardan daha önce alıp kullanmış olan var mı, varsa tecrübelerini paylaşabilir mi acaba?

110000074160206.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Açıkçası maliyeti daha yüksek olacak ama en azından chrome üzerinden doğrudan masaüstü paylaşımı yapabileceğiniz için bir android stick tarzı ürün kullanmanız bence daha sağlıklı olur.

Yukarıda bahsettiğiniz ürün miracast dongle ya da widi gibi bir teknoloji içeriyor ve bazen cihaz uyumsuzlukları bazen donanım uyumsuzlukları insanı canından bezdiriyor. Hele ki işyerinde tam bir sunuma başlarken böyle bir sıkıntı olursa.

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
başka marka almanızı tavsiye ederim. birde aynı wifi ağına bağlı olursa her iki cihazda daha güzel ve temiz görüntü aktarımı elde edersiniz. bende xiaomi mi 10t lite ctelefon var, vestel 43UD8360 model smart tv ye sorunsuz görüntü aktarımı oluyor aynı wifi ağında olduğu için.

T Çevrimdışı

Tabiiİlmühün 

Aktif Üye
24 Kas 2022
85
44
Tavsiyeler için teşekkürler, Windows+P yaptığımızda "kablosuz bir ekrana bağlan" seçeneğinden bağlanmak istiyorum. Bazı cihazlarda uygulama gerekiyor malum. Yine iş yerindeki kablosuz projeksiyon cihazlarında bu şekilde bağlanıp kullanabiliyoruz. Amaç film yada oyun olmadığı için çok masraflı olmasın istiyorum. Salise/Saniye gecikmeleri çok rahatsız etmez. Görüntü düzgün geldikten sonra.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Tavsiyeler için teşekkürler, Windows+P yaptığımızda "kablosuz bir ekrana bağlan" seçeneğinden bağlanmak istiyorum. Bazı cihazlarda uygulama gerekiyor malum. Yine iş yerindeki kablosuz projeksiyon cihazlarında bu şekilde bağlanıp kullanabiliyoruz. Amaç film yada oyun olmadığı için çok masraflı olmasın istiyorum. Salise/Saniye gecikmeleri çok rahatsız etmez. Görüntü düzgün geldikten sonra.
İşte o bağlantıyı yapabilmek için bağlantı protokolleri çok çeşitlendi. (En azından ben öyle biliyorum.) Miracast üzerinden algılananlar var, widi donanım desteği isteyenler var ( Intel wifi kart zorunluluğu olabiliyor.) O yüzden protokolleri ve uyumlulukları iyice araştırıp almak en sağlıklısı diye düşünüyorum. Sonra biri birgün gelip "Şu sunumu da yansıtalım" dediğinde ortalık karışırsa can sıkıyor. (Tabii bu tamamen varsayım. Belki tek cihaz haricinde hiçbir cihaz bağlamanıza gerek yoktur. ;) )

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Belge döküman işlerinde sorun çıkmaz.
Oyun ve film gibi içerikler HDCP koruması nedeniyle ve bu ürünlerde de o lisans olmadığı için ekran kararıyor.
Aynı şey mesela ekran görüntüsü alırken de geçerli.
Netflix uygulamasından ekran görüntüsü almaya çalıştığınızda Windows size siyah kare veriyor.
Çünkü korsana karşı kopya koruması devrede. HDCP de o mevzu.
HDMI, DVI, DP gibi sayısal bağlantı arayüzlerinde mevcut.
Bu cihazın Word, Excel de sorun olacağını düşünmüyorum.
Ama tarayıcıdan açacağınız bir şey belki sorun yapar belki yapmaz.
İçeriğin korsan koruması olup olmamasına bağlı.
Alın bence, sadece Word-Excel vs için fazlasına gerek yok bence.

T Çevrimdışı

Tabiiİlmühün 

Aktif Üye
24 Kas 2022
85
44
Belge döküman işlerinde sorun çıkmaz.
Oyun ve film gibi içerikler HDCP koruması nedeniyle ve bu ürünlerde de o lisans olmadığı için ekran kararıyor.
Aynı şey mesela ekran görüntüsü alırken de geçerli.
Netflix uygulamasından ekran görüntüsü almaya çalıştığınızda Windows size siyah kare veriyor.
Çünkü korsana karşı kopya koruması devrede. HDCP de o mevzu.
HDMI, DVI, DP gibi sayısal bağlantı arayüzlerinde mevcut.
Bu cihazın Word, Excel de sorun olacağını düşünmüyorum.
Ama tarayıcıdan açacağınız bir şey belki sorun yapar belki yapmaz.
İçeriğin korsan koruması olup olmamasına bağlı.
Alın bence, sadece Word-Excel vs için fazlasına gerek yok bence.
Hocam aynen, yakında bir esnafta aşağıdaki ürünü buldum aldım. YouTube video bile oynattı ama performans zayıf. Mouse imleci yarım saniye gecikmeyle geliyor. Ancak benim işimi rahatlıkla gördü. Masaüstü uygulamaları güzel çalışıyor. 1080 ileterek kullandım uzun süre açık bırakıp denedim sorun olmadı. Ara uygulama olmadan telefon ve pc bağladım. Windows + P ile bağlandı.

IMG-20230806-WA0019.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hocam aynen, yakında bir esnafta aşağıdaki ürünü buldum aldım. YouTube video bile oynattı ama performans zayıf. Mouse imleci yarım saniye gecikmeyle geliyor. Ancak benim işimi rahatlıkla gördü. Masaüstü uygulamaları güzel çalışıyor. 1080 ileterek kullandım uzun süre açık bırakıp denedim sorun olmadı. Ara uygulama olmadan telefon ve pc bağladım. Windows + P ile bağlandı.

IMG-20230806-WA0019.jpg
Orijinal Chromecast muhtemelen.
O zaten lisanslı Google ürünü.
Her şeyi yansıtır.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Yok değil hocam çakması :) Markası powertech mi nedir. 400 liraya olmaz herhalde chromecast.
Hepsi miracast tabanlı zaten. Hayırlı olsun. Özellikle W+P kombinasyonunda bilgisayarda görünmesi çok iyi olmuş. Bir de bence iyi denk gelmiş. Genelde yukarıda dediğim gibi yok chipset uyumsuzluğu yok başka birşey çok uğraştırıyorlardı. Olmazsa bende bendeki miracast cihazları bir deneyeyim. Windows sürümü 10' du sanırım.

Geri
Üst Alt