Ryzen 5 4500U bilgisayar alınır mı?

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Piyasadaki her şey ederinin çok çok üstü fiyata dahil edilerek konumlandırılmış vaziyette, eğer birikim yapma imkanınız var ve aceleniz yoksa (ekmeğinizi pc den kazanmiyorsaniz) bir kere para verip ileride pisman olmayacağınız bir model alın.

En azindan cebinizden para çıksada kendinizi iyi hissedersiniz.

U Çevrimdışı

UgurQA 

Aktif Üye
24 Eyl 2020
58
Online oyun Wot Gta 5 vs.
Harici bir ekran kartı olmamasından dolayı 2016 ya kadar olan AAA olarak kategorilenen oyunları oynatabilir, bunun dışında çoğu oyunları açar ama 10fps den fazlasını alamazsınız. Buradan sonrakileri kaba hesapla söylüyorum,, oyunlarda grafik ayarlarını çok düşürmeniz gerekiyor 1080p imkansız, 720p en fazla çünkü en az 2GB ram paylaşıma gidecek, Windows 10 kurarsanız sistem 2GB ram kullanacaktır artı oyunların kullanacağı ram miktari değişken olacağı için işlemci çoğu zaman darboğaz olacaktır kaçışı yok. Grafik beklentiniz yoksa oyunu oyun için oynayacaksaniz 25fps den yukarısını görmezsiniz (GTA V) , bunun yanında günlük kullanım için uygundur.
Online oyunlar daha az sistem gereksinimi istediği icin bir tık daha fazla performans alırsınız.
Youtube da bu sistem için bir oyun testi buldum,

Saygılar

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
2 el bakiyorum almisken uzun süre gotursun diyorum sifir fiyatiyla ayni fiyati cekiyorlar. 6 aylık şu laptopa 11.000₺ istiyorlar. 1650Tİ modelinin sıfırı zaten bu fiyatlarda ?

Bütçe 10.000-11.000₺ oldu.
Evet, piyasa yükseldi her türlü.
Uygun fiyata güzel makine denk gelirse diye dedim.
Bazen uzun süre satılmayan ürünler oluyor, onlar da pazarlıkla alınabiliyor.
Veya uygun fiyata düşen ürün olabiliyor.
Yani anında olacak iş değil.

O fiyata çok seçenek yok.
1650-1650Ti alacaksınız.
İşlemci olarak AMD Ryzen tavsiye ederim.
Intel gibi ısı sorunuyla, throttling sorunuyla karşılaşmazsınız.
Tabi cihazın soğutma performansı da bunu etkiler.
Ama Intel işlemcilerin TDP'si yüksek olduğu için AMD'ye nazaran bunu daha çok yaşatıyorlar.

Alın geçin gözünüze kestirdiğiniz bir cihazı.
Bütçe kısıtlı olunca kalite sorgulama şansı da pek kalmıyor.
Döviz yükseliyor.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Yanında gezdirme gibi bir sorun yok ise o bütçeye desktop daha iyi gider

İlla oyun için notebook olacaksa RTX 2060 veya RTX 3050 Ti altına para vermek pek mantıklı değil

Oyuncu notebooklarda GTX devri bitti artık 1 2 senelik notebookları elden çıkarmaya bakıyor herkes

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
385

İlla oyun için notebook olacaksa RTX 2060 veya RTX 3050 Ti altına para vermek pek mantıklı değil

Oyuncu notebooklarda GTX devri bitti artık 1 2 senelik notebookları elden çıkarmaya bakıyor herkes
Çok haklısınız.

En iyisi burada diğer arkadaşlarla da tartışarak bir desktop dizmek olur.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
Deskop ayni donanımı hem daha pahali hemde dizustune gore elektrik tuketimi fazla degil mi?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Millet ikinci elde öyle fiyatlar veriyor ki, piyasa diye bir şey kalmadı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Deskop ayni donanımı hem daha pahali hemde dizustune gore elektrik tuketimi fazla degil mi?
Aşağı yukarı aynı. Hangi donanımı sorduğunuza bağlı.
Masaüstünde GPU yükseltir devam edersiniz.
Dizüstü aldığınız biçimde kalır.

Çip krizi ve madencilik nedeniyle GPU stokları berbat durumda şu an.
O yüzden her GPU'nun piyasa fiyatı en az 2 katına çıkmış durumda.
Sadece madencilikte kullanılamayacak kadar zayıf olanların stokları bolca mevcut.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Oyun için laptop alınmaz ömrü kısa oluyor 2-3 sene sonra kronik arızalar ortaya çıkıyor..

Masa üstü PC 10-15 sene uzun ömürlü oluyor donanımı ihtiyaca göre yükseltebiliyorsunuz..

Oyun için PC alınacaksa masa üstü almak akıllıca olur uzun ömürlü olur oyun için elektrik parası dert edilmemeli.

iş internet film ofis programları için orta seviye laptop yeterli olacaktır .

Ben laptop ile oyun oynarım 3-4 sene sonra yenisini alırım derseniz Laptop alabilirsiniz..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt