Rüyada Kabus, Sivil de ise yüksek anksiyete sorunu.

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
194
38
Dostlar benim bu iki düşmanı veya biri olan varmı. 7 yaşından beri rüya kabusu geliyor. Ve gelen kötü şakacı arkadaş yüzünü hep saklıyor. En kötüsü 3cu açık böbrek ameliyatı sonrası uykuda gelmişti. Öyle çığlık attım ki herkes panik olmuştu.
Anksiyete sorunu ise olaylara karşı donma transa geçme. Buda en yükseği priz tamiri yaparken priz yandı şarteli indirmek isterken transa geçtim Allahtan evde tek değildim.
Kabus neyse de belki musallat falan vardır. Ama anksiyete biraz baba tarafından biraz ağır tramvatik olayların etkisi olabilir diye düşünüyorum ama malesef ki hayatı zehir ediyor insana.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Donma trans vs olmuyor ama arada bir çok gerçekçi kabuslar görüyorum tek kisi yuzu görünmüyor ama herşey gerçek gibi canlı canlı kesiyor biçiyor bıçaklıyor yerlerde sürüklüyor havaya atıyor hepsi kendi evimim içinde oluyor geçiyor uyanıyorum hiç bişey yok ruyamış hepsi sonra yine yatıyorum yine geliyor bu böyle sık olmaya başladı besmele çekip tekrar yattığımda gelmedi besmele çekip öyle yatmaya başladım kayboldu uzun süredir rüyalarıma gelmiyor o gelmiyor diye besmele çekmeyi bırakmıştım şimdi hatırladım besmele çekin bildiğiniz duaları okuyun öyle yatın bir faydası olur belki psikolojik faydası mı oluyor tam olarak ne olduğunu anlamadım...
Besmele çekmek iyi geliyor...:haha

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
194
38
Bugün sabah geldi. Ama biraz nazara ve musallata inanan biriyim. Bugünkü biraz farklı dün çocukları Zeytinburnuda çarşıda gezdirirken sert bakışlı çete dilenci kadın ekibi denk geldi benim 6 ve 2 yaşındaki çocuklarımı baya gözle kestiler. Yani inanın dikkatsiz biri olsak çocukları kaparlar. Ve biraz daha ileride benim büyük oğlanı adamın biri gözle kesmiş ve bana haber vermemiş akşam söyledi bize. Gece uykuda korkmuş yanıma gelmiş uyumaya. Büyük ihtimalle olay rüyada ikimize tesir etmiş ama hiç bir şeyden haberim yok.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bugün sabah geldi. Ama biraz nazara ve musallata inanan biriyim. Bugünkü biraz farklı dün çocukları Zeytinburnuda çarşıda gezdirirken sert bakışlı çete dilenci kadın ekibi denk geldi benim 6 ve 2 yaşındaki çocuklarımı baya gözle kestiler. Yani inanın dikkatsiz biri olsak çocukları kaparlar. Ve biraz daha ileride benim büyük oğlanı adamın biri gözle kesmiş ve bana haber vermemiş akşam söyledi bize. Gece uykuda korkmuş yanıma gelmiş uyumaya. Büyük ihtimalle olay rüyada ikimize tesir etmiş ama hiç bir şeyden haberim yok.
Nazar musallat büyü vs bunlara inanmam inanmak vesveseye neden olur stresden oluyor
Sıkıntılı gecen zor günlerin bilinç altına yansıması ileri derece rahatsızlık veriyorsa doktora başvurun norolojik psikolojik bir sorun olabilir destek ile çözülür öncelikle altta yatan sebeb bulunmalı sonrası kolay..

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Psikolog yada Psikiyatriste gitmeyi düşündünüz mü? Sorunlarınız belki basit bir nedene dayalıdır ve bunları onlar bulup düzeltebilir.

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Demir düzeyinizi kontrol ettirin ve demir tedavisine başlayın.Düzelecektir.( en az 2 yıl)

Besmele çekin kesin düzelir demekle demir alın kesin düzelir demek arasında ne fark var bilemedim. Fazla iddialı.

Musallat vs konusunda ülkemizin atmosferinde malesef çokça inanan çokça bu konuya fazla fazla önem veren insan olduğu için yanlış yönlendirilme ve sömürülme ihtimali yüksek olan bi alan. Aman dikkat edin. ?

Falanca filanca hoca varmış diyerek başlayan cümlelerden lütfen uzak durun. İnanın hepsi aldatmadan da öte sizi çok daha zor ve sorunlu noktalara yöneltecek yöntemlerdir.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
Hasan kardeşim senin de ne kadar çok sorunun varmış ? Geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.

Bursa'ya yolun düşerse sana yardımcı olacak bir hocaya yönlendirebilirim, ücretsiz olarak tabi ki. Bir başka konuda hangi ilde ikamet ettiğini söylemiştin fakat unuttum. Onun dışında tavsiye edebileceğim şey ise daha önce belirttiğim üzere, kendine göre bir spor faaliyeti ile uğraşman.

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
194
38
Demir düzeyinizi kontrol ettirin ve demir tedavisine başlayın.Düzelecektir.( en az 2 yıl)
Sadece demir değil ki baya eksik var magnezyum eksiği de mevcut
Doktor ve iyi bir psikolog ve psikiyatrist tarafından durumun analiz edilmesi gerek. Forumda cevap bulunacak şeyler değil bunlar.
Teşekkürler şefim. Forumda psikiyatri bölümü var diye. Yoksa bu bölüm yıllarca asılı kalır duvarda. Ve sizin sayenizde ortak görüşler görüyorum. Direk psikiyatri bir foruma yazsam belki bütün cevaplar aynı olur genelde ama burası daha güçlü cevaplar geleceğini tahmin ettiğim için yazdım

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Doktor ve iyi bir psikolog ve psikiyatrist tarafından durumun analiz edilmesi gerek. Forumda cevap bulunacak şeyler değil bunlar.

forumda çözüm bulunması değil mesele. Bu tarz durumlarda "reach out and ask for help" yani "elini uzat ve yardım iste" diye çevirebileceğimiz çok faydalı bir adımı atmış arkadaşımız.

Komşu komşunun külüne muhtaç diye boşa dememiş atalar. Birbirimize ihtiyacımız var. Özellikle de bu tarz durumlarda.

Bırakın hacıyı hocayı, eş dost akrabalarınızdan yardım isteyin. Birlik olma, bir olma zamanıdır böyle zamanlar. Kiminden dua isteyin, kiminden destek isteyin. Yalnız bırakmasınlar sizi. Gelsinler gitsinler, arasınlar sohbet etsinler sizinle. Ama bu meseleye odaklanarak değil mümkünse.

Gelin bu foruma yazın elimizden geldiğince yalnız bırakmayalım sizi.

Lütfen unutmayın: "Sözde modern dünyanın yalnız insanlarıyız. Bunun için tasarlanmadık."

sevgiler, ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Nöroloji ve psikiyatriye gitmeniz gerek. Ek olarak psikologa da görünmeniz gerekebilir.
Beyindeki yapısal veya kimyasal bozukluktan kaynaklı bir durumdur.
İşin ehli doktorlarla çözüme kavuşturursunuz.
Aslında bunca yıl beklemeniz de durumu bu noktaya getirmiştir ama yine de durumu düzeltmek için imkansız diye bir şey yoktur.
Şimdi yapmanız gereken şey, kariyeri iyi bir doktor bulmak.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
forumda çözüm bulunması değil mesele. Bu tarz durumlarda "reach out and ask for help" yani "elini uzat ve yardım iste" diye çevirebileceğimiz çok faydalı bir adımı atmış arkadaşımız.

Komşu komşunun külüne muhtaç diye boşa dememiş atalar. Birbirimize ihtiyacımız var. Özellikle de bu tarz durumlarda.

Bırakın hacıyı hocayı, eş dost akrabalarınızdan yardım isteyin. Birlik olma, bir olma zamanıdır böyle zamanlar. Kiminden dua isteyin, kiminden destek isteyin. Yalnız bırakmasınlar sizi. Gelsinler gitsinler, arasınlar sohbet etsinler sizinle. Ama bu meseleye odaklanarak değil mümkünse.

Lütfen unutmayın: "Sözde modern dünyanın yalnız insanlarıyız. Bunun için tasarlanmadık."

sevgiler, ?
Sorun psikolojik yaşam kalitesi uyku kalitesi yaşanmışlık ile ilgili çocukluk döneminde geçirilen tranva aile içi şiddet olayları kötü bir olaya şahit olma değişik sebebleri var profosyonel destek alınmalı öncelikle bir psikolog'dan randevu alınmalı görüşüne başvurulmalı sonra gerekli yönlendirmeler yapılır altta yatan hikaye nedir bunu anlamak bilmek lazım destek alacak hikayesini anlatacak ona göre gerekli tedavi destek verilecektir.

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
194
38

sevgiler, ?
Cevap çok yerinde ve olgun olmuş teşekkürler. Forum bir ayrıcalıktır. Belki doktora ton para veririm iyileşme olmaz ama buradaki bir aylık veya bir yıllık soru cevap şeklinde işleyiş %30 bile olsa prdikilojik iyileştirme yapabilir. Ama malesef benim gibi bazı aile yapıları tedavi konusunda üşengeçtir. Ortamlarda kızarma utanma vücut ısınması oluşur. Bu biraz baba genlerinden biraz da ortam ve öz güven sorunundan oluşuyor diye biliyorum.

Sorun psikolojik yaşam kalitesi uyku kalitesi yaşanmışlık ile ilgili çocukluk döneminde geçirilen tranva aile içi şiddet olayları kötü bir olaya şahit olma değişik sebebleri var profosyonel destek alınmalı öncelikle bir psikolog'dan randevu alınmalı görüşüne başvurulmalı sonra gerekli yönlendirmeler yapılır altta yatan hikaye nedir bunu anlamak bilmek lazım destek alacak hikayesini anlatacak ona göre gerekli tedavi destek verilecektir.
Evet sizde fiziki tedavi ve tıbbi olarak doğru yönlendirme. Ama maddi olarak dr lere gitmek zor kimisi için

Evet sizde fiziki tedavi ve tıbbi olarak doğru yönlendirme. Ama maddi olarak dr lere gitmek zor kimisi için

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri