Rus Uçağı Düşürüldü (Vol 2.0)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Arkadaş anlamak mümkün değil, ya Rus pilotları kazma, ya da bu muhaliflerin elinde ilginç bir silah var.

Bu arada kim olduğu zerre kadar umurumda olmamakla birlikte eleştirmek istiyorum, Rus pilot atlayıp kurtulmuş,el nusracılar öldürmüş diğer Rus pilotun da öldürüldüğü gibi. Çatışma, Savaş, Terör zaten kötü bir şey de, üzerine bir de bu acımasız ölümler bana iyice anlamsız geliyor. 

Yarın şartlar değiştiğinde bu el nusra, al hamza, el rüstem şebekelerinin bize silah sıkmayacağının garantisini kim veriyor acaba?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,744
Elde Edılen Petrol Gelırıyle ve Bıtcoın Yardımıyla Para Trafıgının Takıp Edılememesınde Oturu

Teror Orgutlerının Ekmegıne Tabırı Caızse Yag Surdu

Haa Bu Olay Buyuk Devletlerın Isıne Yaramadı mı ,  Sılah Depolarını Bosalttıp

Guncel TapTaze Muhımmatla Degıstırdıler

Alan Satan Razı Oldu

Topragından Koparılan 10mılyon Ustunde Multecı , Ulkesınde Sefalet Icınde Hayata Tutunmaya Calısan Kesım Elbırlıgıyle

Gel Ben Yıyemıyorum Sen Ye Dedıler

Onlarda Yemeye Geldı

1 - 2 Ucak Dusecek Tank Patlayacak kı Mıslıyle Parasını Ilgılı Ulkelerden Cıkaracak Agır Abıler

Aynı Attıgı Bombaların Parasını Iraktan Alan ABD Gıbı...

Helenmirren Çevrimdışı

Helenmirren 

Tester
Aktif Üye
7 Ocak 2018
471
Hangi savaş olursa olsun, uçaktan atlayan bir pilotu öldürme durumu olamaz çünkü bu bir saygıdır 2 dünya savaşında ruslar ve almanlar büyük bir düşman olmasına rağmen atladıkları zaman veya düştükleri uçaktan sağ çıktıkları zaman öldürme yetkileri yoktur pilotu

KOSOVALI Çevrimdışı

KOSOVALI

Aktif Üye
11 Ocak 2018
119
Uçağı şu omuzdan atılan füze ile vuruyorlar. Normalde pilotun o füzenin vuramayacağı irtifada uçup hedefini vurması lazım zaten genelde öyle uçarlar her gün bombalıyor adamlar oraları. Bu olayda da ne olmuşsa artık alçak irtifada uçmuş vurulmuş işte. Pilotun öldürülmesine gelince de savaş bu ne yapacaksın yani. Öyle havacılık saygısıdır falan filan anlamaz bunlar adamlar cihatçı radikal örgüt zaten ne bilsin havacılık tarihini geçmişini. Ayrıca Ruslarda ak kaşık değil zaten habire sivil çocuk dinlemeden vuruyor her yeri. Bizde bombalıyoruz işidi btö yü habire çocuk mu öldürüyoruz. Düşmandan saygı görmek istiyorsan saygı göstermen lazım.

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Cvp: Rus Uçağı Düşürüldü (Vol 2.0)

Helenmirren' Alıntı:
Hangi savaş olursa olsun, uçaktan atlayan bir pilotu öldürme durumu olamaz çünkü bu bir saygıdır 2 dünya savaşında ruslar ve almanlar büyük bir düşman olmasına rağmen atladıkları zaman veya düştükleri uçaktan sağ çıktıkları zaman öldürme yetkileri yoktur pilotu

Gunaydin

Burasi orta dogu helen oyle seyler bekleyemezsin. Ustune mezhep savunmasinin yogun oldugu bir bolgede kendi tarafinda olmayan her kimseye ayni sekilde davraniliyor yillardir.

Orta Dogu bir cikmaza dogru surukleniyor. Bu cikmazda yanicak bir cok ulke var.

Su-25 inanilmaz manevra ve atiklige sahip oldugu halde asagidan birden fazla AA gun kitlendigi icin kendini kurtaramamis.

Aslinda ucaksavar teknolojisi jet teknolojisinden daha onde gidiyor su siralar. 3 Adet bir AA'nin kitlenmesi halinde %100 imha garantisine sahip gunumuz silahlari. Buna F35 tipi ileri nesil dahil.

Putine iyi bir adam denilebilir. Kendi halkina yaptigi calismalardan oturu. Ama dis Dunya icin psikopattir. Tepesinin atmasi orta dogu icin iyi olmaz.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

KOSOVALI' Alıntı:
Uçağı şu omuzdan atılan füze ile vuruyorlar. Normalde pilotun o füzenin vuramayacağı irtifada uçup hedefini vurması lazım zaten genelde öyle uçarlar her gün bombalıyor adamlar oraları. Bu olayda da ne olmuşsa artık alçak irtifada uçmuş vurulmuş işte. Pilotun öldürülmesine gelince de savaş bu ne yapacaksın yani. Öyle havacılık saygısıdır falan filan anlamaz bunlar adamlar cihatçı radikal örgüt zaten ne bilsin havacılık tarihini geçmişini. Ayrıca Ruslarda ak kaşık değil zaten habire sivil çocuk dinlemeden vuruyor her yeri. Bizde bombalıyoruz işidi btö yü habire çocuk mu öldürüyoruz. Düşmandan saygı görmek istiyorsan saygı göstermen lazım.

Fatih kardeşim öldürmenin her türlüsüne karşıyız o ayrı konu. Elbette ki çoluk çocuk genç yaşlı kimse zulüm görmesin, kimse eziyet çekmesin, poitik oyunlar ve siyasi hırs, iktidar sarhoşluğundan başı dönenler yüzünden kimse açlık çekmesin, çatışma bölgeleri olmasın, savaş ilan edilmesin.

Tabii ki ilk temennimiz bunlar, ancak bir de gerçek dünya var biliyorsun. Hatta en yakından yaşıyoruz şu an. Sorun şu ki olay buralara gelene kadar izlenen YANLIŞ dış politikaların ve kişisel hırsların sonucu bu bataklığa çocuklarımızı, kardeşlerimizi, abilerimizi, babalarımızı yollamadık mı biz şimdi?

Olay bu derece çıkmaza girdi, bu kadar şehitimiz var, dünya kadar (Hiç bahsetmiyorlar ama) bütçe ayırıldı bu harekat için, peki bunlarıns onunda olay gelip gelip suriye rejimi ile görüşmeye dayanmadımı?

Peki bu kadar kayıp sonucu bu görüşme yapılıyorsa, hiç kayıp yaşamadan, kimsenin burnu kanamadan bu diyalog kurulamazmıydı?

Bakınız ne güzel açıklamalar var yazılarınızın içerisinde. Diyorsunuz ki ''yahu bu adamlar cihatçı, adikal guruplar, ne bilsin savaş kültürünü?'' 

Haklısınız kardeşlerim ben de bundan bahsediyorum işte, yahu bu adamların bir devlet kültürü yok zira bir devlet değiller, kültürü, insana saygısı olmayanlardan kimseye hayır gelmez. Savaşıyor olabilirsin (Çatışma diyelim) ancak karşılıklı saygı hiç bir zaman elden bırakılmamalı. İstiklal harbimiz, 1 ve 2 inci dünya savaşları ve daha nice savaşlar, savaşan ancak karşılıklı kültürel diyaloğun elden bırakılmadığı binlerce örnek ile doludur.

O pilot seni öldürmek için orada evet, Sen de onu öldürmek için onun ülkesindesin o ne olacak?

Dyeceksin ki ''O benim topraklarımda, onların burada ne işi var?'' 

Haklısın, sonuna kadar haklısın da o devletleri onbinlerce km uzaktan kim çağırdı o topraklara? bölgenin rejim sahipleri değil mi?

O zaman ANA SORUN aslında senin topraklarında olan yabancı güçlerden ziyade, Koltuk sevdası ve iktidar hırsı nedeniyle onları davet eden yöneticiler değil mi? Bu durumda asıl çözülmesi gereken sorun, toprak sahiplerinin kendi arasındayken, '''Biz çözemiyoruz gel sen çöz'' denilerek çağırılmadımı bu ruslar, amerikalılar, ingilizler vs

Din ve mezhep üzerinden yürüyen bu çözülmezliklerin temelinde artık ortaokul öğrencilerinin dahi bildiği böl parçala yönet stratejisi olduğunu bu koca koca adamlar bilmiyormu sanki?

Ben o pilotun ÖLDÜRÜLMEMESİ gerektiğini savunuyorum. Savaş, karşılıklı anlaşmazlıkların sonucudur, Savaşta yapılanlar ise insanlığın sonucu.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Muratti' Alıntı:
Helenmirren' Alıntı:

Gunaydin

Burasi orta dogu helen oyle seyler bekleyemezsin. Ustune mezhep savunmasinin yogun oldugu bir bolgede kendi tarafinda olmayan her kimseye ayni sekilde davraniliyor yillardir.

Su-25 inanilmaz manevra ve atiklige sahip oldugu halde asagidan birden fazla AA gun kitlendigi icin kendini kurtaramamis.

Aslinda ucaksavar teknolojisi jet teknolojisinden daha onde gidiyor su siralar. 3 Adet bir AA'nin kitlenmesi halinde %100 imha garantisine sahip gunumuz silahlari. Buna F35 tipi ileri nesil dahil.

Putine iyi bir adam denilebilir. Kendi halkina yaptigi calismalardan oturu. Ama dis Dunya icin psikopattir. Tepesinin atmasi orta dogu icin iyi olmaz.

Ben konuya politik bakmak yerine genel insanlık adına bakmayı tercih ediyorum. 

Putin iyi adamdır, ama rus halkına göre
Trump iyi adamdır, ama amerikalılara göre
RTE iyi adamdır, ama onu iyi gören belli bir kesime göre
Teresa iyi kadındır, akşam 5 de çayını yudumlarıdkları sürece ingiliz halkına göre

Şimdi farklı gözlerle bakarsak eğer, 
Amerikallara göre putin ne kadar iyidir?
Ruslara göre Teresa ne kadar iyidir?
İngiizlere göre RTE ne kadar iyidir

Eğer milliyetçi ve politik gözlerden bakarsanız herkes iyi insan kendi kitlesine göre. Ve tabi ki herkes kötü adam itilaf halinde olan diğer ülkelere göre.

Peki insanlık gözünden bakarsak hangisi iyi bunların?
Trump kötü insan da, RTE sütten çıkmış ak kaşık mı ? hiç mi hatası yok? Hiç mi yanlış kararı yok? Suriyede Rejime gönül vermiş kitle gözünden RTE nasıl bir insandır sizce?

Ben insan kalmayı tercih ediyorum. Politika ile hiç işim olmadı çok şükür. Hiç bir siyasi parti ile en ufak bir bağlantım dahi olmadı bu güne kadar. Ben insanların insanca yaşaması taraftarıyım, bunu sağlayabilen her kim ise, en iyi insan da, en iyi lider de o dur benim için.

Rus halkı için Putin bu koşulları yakalamış/sağlamış ise o en iyi liderdir.

Ben kendi ülkemde Rus halkı kadar refah düzeyinde yaşıyormuyum peki? (biliyorum onların refah düzeyide tartışılır)

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573

Ado' Alıntı:
Muratti' Alıntı:
Gunaydin

Ben konuya politik bakmak yerine genel insanlık adına bakmayı tercih ediyorum. 

Putin iyi adamdır, ama rus halkına göre
Trump iyi adamdır, ama amerikalılara göre
RTE iyi adamdır, ama onu iyi gören belli bir kesime göre
Teresa iyi kadındır, akşam 5 de çayını yudumlarıdkları sürece ingiliz halkına göre

Şimdi farklı gözlerle bakarsak eğer, 
Amerikallara göre putin ne kadar iyidir?
Ruslara göre Teresa ne kadar iyidir?
İngiizlere göre RTE ne kadar iyidir

Eğer milliyetçi ve politik gözlerden bakarsanız herkes iyi insan kendi kitlesine göre. Ve tabi ki herkes kötü adam itilaf halinde olan diğer ülkelere göre.

Peki insanlık gözünden bakarsak hangisi iyi bunların?
Trump kötü insan da, RTE sütten çıkmış ak kaşık mı ? hiç mi hatası yok? Hiç mi yanlış kararı yok? Suriyede Rejime gönül vermiş kitle gözünden RTE nasıl bir insandır sizce?

Ben insan kalmayı tercih ediyorum. Politika ile hiç işim olmadı çok şükür. Hiç bir siyasi parti ile en ufak bir bağlantım dahi olmadı bu güne kadar. Ben insanların insanca yaşaması taraftarıyım, bunu sağlayabilen her kim ise, en iyi insan da, en iyi lider de o dur benim için.

Rus halkı için Putin bu koşulları yakalamış/sağlamış ise o en iyi liderdir.

Ben kendi ülkemde Rus halkı kadar refah düzeyinde yaşıyormuyum peki? (biliyorum onların refah düzeyide tartışılır)

:nargile:  İyi yürekli teknoloji duayenimiz.  :blackbird6:

Helenmirren Çevrimdışı

Helenmirren 

Tester
Aktif Üye
7 Ocak 2018
471
Uçağın alçalmasının sebebi arızasından dolayıymış teknik arıza sonucu irtifayı azaltmak zorunda kalmış öyle olunca da düşürmüşler

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Helenmirren' Alıntı:
Uçağın alçalmasının sebebi arızasından dolayıymış teknik arıza sonucu irtifayı azaltmak zorunda kalmış öyle olunca da düşürmüşler

Helencim tabi bize burada düşünmek ve yazmak kolay geliyor.

Sen yazınca ben kendi kendime ''Yahu arıza var ise git düşman sahasından çıkınca irtifa alçalt be adam'' dedim kendi kendime. Hatta bu da yetmedi ''madem alçaldın manevralı gitseydin, tonaya girmeseydin'' dedim.

Sonra da kendi kendime dedim ki ''bekara boşanmak ne kadar kolay'' :alala:

Biz yazaduralım, ölen ölüyor, giden gidiyor, sabah sabah yine 8 şehit haberine uyandım.

batının sattığı tank savarlar ile, Batıdan aldığımız tankımızı vurdular.

Vuran doğulu, Vurulan doğulu, satan batılı, vurdurtan batılı, biz halen nelri tartışıyoruz değil mi :dry:

Helenmirren Çevrimdışı

Helenmirren 

Tester
Aktif Üye
7 Ocak 2018
471

Ado' Alıntı:
Helenmirren' Alıntı:

Sen yazınca ben kendi kendime ''Yahu arıza var ise git düşman sahasından çıkınca irtifa alçalt be adam'' dedim kendi kendime. Hatta bu da yetmedi ''madem alçaldın manevralı gitseydin, tonaya girmeseydin'' dedim.

Biz yazaduralım, ölen ölüyor, giden gidiyor, sabah sabah yine 8 şehit haberine uyandım.

Vuran doğulu, Vurulan doğulu, satan batılı, vurdurtan batılı, biz halen nelri tartışıyoruz değil mi :dry:

Valla çok acı abi izlemek işitmek çok acı, bu yaz bende gidicem askere sırf şu olaylar yüzünden askerde kalmayı tercih edicem büyük ihtimalle

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Helenmirren' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Valla çok acı abi izlemek işitmek çok acı, bu yaz bende gidicem askere sırf şu olaylar yüzünden askerde kalmayı tercih edicem büyük ihtimalle

Vatana Millete Can Feda kardeşim, çağırsınlar hemen şu dakika bak bacaklarımın üzerinde olan şu klavyeyi bırakıp montumu alıp çıkarım, Birde şu politik oyunlar olmasa..

Helenmirren Çevrimdışı

Helenmirren 

Tester
Aktif Üye
7 Ocak 2018
471

Ado' Alıntı:
Helenmirren' Alıntı:

Vatana Millete Can Feda kardeşim, çağırsınlar hemen şu dakika bak bacaklarımın üzerinde olan şu klavyeyi bırakıp montumu alıp çıkarım, Birde şu politik oyunlar olmasa..
Hiç sorma abi zaten bizim canımızı sıkan en büyük problem de şu politik oyunlar

Geri
Üst Alt