Robot süpürge tavsiyesi

O Çevrimdışı

ozgurguclu 

Yeni Üye
8 Ocak 2020
49
35
Dostlar merhaba.
Tek yaşadığım evde temizliğe yardım etsin diye bi robot süpürge düşünmeye başladım.
Sizin fikirleriniz yorumlarınız nedir mantıklı bi icat mı?

👇👇

Kafamdaki deli sorular şunlar.

Hangi özellik olmazsa olmaz olsun.

Benim gördüğüm bi kaç şey şunlar, hem onlar için hemde başka ekstralar için yorumlarınızı istiyorum.

Mesela haritalandırma olayı çok önemli mi (bana sanki iyi bi özellik gibi geldi)

Temizlik + mop özelliği işe yarar bişey mi (sadece tozdan ziyade ufakta olsa mop yapması bana yine iyi bi özellik gibi geldi)

Sert zemin ve halıda gidebilen modeller de bana mantıklı geldi

Engel atlama sanırım hali ve eşik çıtası için için 1 2cm atlar diye düşünüyorum ki gördüğüm bi kaç modelde püskülden bile geçenler var ( tabi halıda kafası karışıp dolap beygiri gibi kendi etrafında dönenide gördüm)

Emiş gücü minimum ne olmalı?

👇👇

Şimdi gelelim benim evin durumuna

2+1 oda
Hol
Mutfak
Bunların toplamı en fazla 60 70m² falan yapar sanırım.

Salondaki koltuk altları halı ile 87mm sınır o yüzden halının yükselme ihtimali ile 85i geçmeyeyim diyorum.

Robotun enleri 32 33cm geneli sanırım. Bu ölçü en büyük sehpamda sorun yok ama küçük modellerin içine giremez. Ama masa ve sandalye bacak mesafeleri kurtarıyor. Duruma göre engel olacak eşyaları kaldıracaz artık.

👇👇

Bu bilgiler dahilinde dan bi sıralama yaptım.
Tikler: süpürge+mop , sert zemin+halı , 85mm Max yükseklik. İşaretli
Ucuzdan pahalı ya sıralama ile
İlk dikkat çeken model Dreame Mop F9 oldu.
2cm aşılabilir yüksekliği
2500pa emiş gücü
Wifi var
Haritalama var
VSLAM haritalama yöntemi
5200mah pil
150dk çalışma süresi
1 adet yan fırça (yeterlimi bilmiyorum)
600ml toz haznesi
200ml su haznesi
350mm en
80mm yükseklik
6500tl hb fiyatı

İlk dikkatimi çeken model bu oldu, bu veya onun yerine bunu al diyeceğiniz ne olur?

Daha detaylı bilgim olmadığı için sizlerden yorum bekliyorum.

Ucuzdan pahalı ilk 10 taneyi karşılaştırma yapınca ilk 3 bunlar oluyor. Diğerlerinde ya haritalandırma yok yada yada diğer özellikleriyle elendi.

1. Dreame Mop F9 6500tl ile özelliklerini yazdığım model çıkıyor.

2. Lydsto G1 6860tl / özellik farkı
+lar 3300pa, yan fırça 2 adet, 324mm en, 70mm yükseklik,
-ler 2600mah , 15mm engel atlama , 300ml toz haznesi

3. Xiaomi Robot Vacuum Mop 2C 7392tl / özellik farkı
+lar
-ler 2200pa, 3200mah,
Diğer özellikleri dreame ile aynı sayılır hatta tipi bile nerdeyse aynı. (Bazı yerlerde dreame için Xiaomi diyen var sanırım ya alt markası yada ayrılan bi marka)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,497
1.5 yıldır Ecovacs T9 kullanıyorum. Fazlasıyla memnunum.
Titreşimli mopu çok ama çok iyi yerde leke, toz bırakmıyor.
140-150m2 net süpürme (250m2 evi tek şarjda çıkarır) yapabilecek batarya gücüne sahip.
Haritayla ilgili 1defa sorun yaşadım silip yeniden haritalandırdım.
Takır tukur eşya çarpma durumu yaşatmıyor.

Yerinizde olsa koltuk ayak boylarını 12cm çıkarır bu ürünü listeme eklerdim.

Forumdan Umut Barış Umut Barış aldırdım.

O Çevrimdışı

ozgurguclu 

Yeni Üye
8 Ocak 2020
49
35
140-150m2 net süpürme (250m2 evi tek şarjda çıkarır) yapabilecek batarya gücüne sahip.

İnceleyeyim üstad

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,497
2D haritalaması bu şekilde. Uğraşırım dersen 3D harita düzenleyebilirsin. (koltuk, masa, sandalye vb. eşyaları konumunu belirleyebilirsin)

Yalnız şunu bilerek alın mop aparatı takılıyken süpürge halıya çıkmaz.!

Screenshot_20240512_170658_ECOVACS-HOME.jpg

O Çevrimdışı

ozgurguclu 

Yeni Üye
8 Ocak 2020
49
35

Teknik bilgide yükseklik 93mm diyor acaba üst kısımda bulunan çıkıntı hariç bi ölçü mü siz 12cm dediniz çünkü. Rakamda biraz yüksek geldi bu cihazı 2 kere düşünmem gerekiyor ☹️

2D haritalaması bu şekilde. Uğraşırım dersen 3D harita düzenleyebilirsin. (koltuk, masa, sandalye vb. eşyaları konumunu belirleyebilirsin)

Yalnız şunu bilerek alın mop aparatı takılıyken süpürge halıya çıkmaz.!

Screenshot_20240512_170658_ECOVACS-HOME.jpg
Bu model için mi dediniz mop apartı ile halıya çıkamaz diye 🤔 yoksa genel bi durum mu

O Çevrimdışı

ozgurguclu 

Yeni Üye
8 Ocak 2020
49
35
10.5cm çalışıyor diyen var fakat kanape astarları zaman aşagıya doğru sarkıyor. O yuzden 8cm olan kanape ayaklarını 12cm değiştirdim.
Benim koltuklarda sarkma durumu imkansız gibi bişey. Ayak değiştirme konusunda emin değilim ona bi bakmam lazım. Bu yükseklik konusunda o zaman şunu merak ettim mevcut cihaz yüksekliği örnek 80 ise belirli bi boşluk istiyormu yoksa sürtmediği sürece girermi.

O Çevrimdışı

ozgurguclu 

Yeni Üye
8 Ocak 2020
49
35
incelemeyi bu abimizden dinleyebilirsin. Yalnız bu aviv modeli çift fırcalı, TR satılanlar tek ana fırçalı.

Üstad akakçeden baktığımda 1 satıcı 9799 derken diğerleri 14 15 den kapıyı açıyor. Link atıyorum bi bakabilirmisin sana zahmet. Bi yorumda kutusu açık kullanılmış ama fatura sizin adınıza gibi bi muhabbet var. Satıcı deneme amaçlı kullanılmış hafif kılcal çizik olabilir gibi cevap vermiş. Özelden sordum bakalım ne diyecek. Sende bi bakabilirmisin arkadaki fiyat farkı konusunu bi değerlendirelim diyorum.
Link

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,497
Üstad akakçeden baktığımda 1 satıcı 9799 derken diğerleri 14 15 den kapıyı açıyor. Link atıyorum bi bakabilirmisin sana zahmet. Bi yorumda kutusu açık kullanılmış ama fatura sizin adınıza gibi bi muhabbet var. Satıcı deneme amaçlı kullanılmış hafif kılcal çizik olabilir gibi cevap vermiş. Özelden sordum bakalım ne diyecek. Sende bi bakabilirmisin arkadaki fiyat farkı konusunu bi değerlendirelim diyorum.
Link
teşhir ürünü. Kullanım yapılmadıysa o fiyata alınır.

O Çevrimdışı

ozgurguclu 

Yeni Üye
8 Ocak 2020
49
35
Fatura ne zaman kesilirse garanti o gün başlar.

Aldığında benim gibi üzerini folyo kaplat ufak tefek dokunuşlarda çizilme yaşamazsın.
Al diyorsun o zaman ustam.

Fatura ne zaman kesilirse garanti o gün başlar.

Aldığında benim gibi üzerini folyo kaplat ufak tefek dokunuşlarda çizilme yaşamazsın.
Normal bi reklamcıda mı yaptırdın yoksa hazır bi kaplama satılıyormu. Nasıl bişey yaptınız.

U Çevrimdışı

urzais

Yeni Üye
15 Mar 2021
37
51
Yedek parçası bol bulunan bir model seç.
Parça ararsın sağda solda.
Dönerek mob yapanları bilmem ama düz mob olanları bir işe yaramıyor çok denedim ıslatıp geçiyor.
Gerçek paspas yerini tutamaz.
Silikon fırçası olan modelleri tavsiye ederim sonra fırça temizliği için uğraşırsın çok iç acıcı bir iş değil.

Geri
Üst Alt