Resimdeki ofisime uygun klima?

S Çevrimdışı

sevketm

Yeni Üye
23 Ağu 2017
9
7N53mN.jpg

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle ofisten bahsedeyim. büyük oda 18 m2, stüdyo yazan oda 8 m2. Toplamda 27 m2 alan var. Klimayı soğutma ve ÖZELLİKLE ISITMA için kullanacağım.
Bina eski, yalıtım sıfır, üst katlar boş yarı inşaat halinde, ofisim 1. katta. Isparta'nın soğuğunu da bilen bilir kışın eksilere düşer. Ben bu iki odayıda ısıtacağım fakat 8 m2 lik ufak odanın kapısı genelde kapalı olacak, günde 2 saat civarı odayı kullanacağım.
Hangi klimayı ve odanın neresine montajını tavsiye edersiniz? ben baymak 12.000 btu almayı ve stüdyo yazan yere kurmayı düşünüyorum.
Bir diğer sorumsa dış üniteyi yukarı boş yarı inşaat halinde olan kata koyayım mı? soğuktan daha az ekilenir daha iyi ısıtır diye düşünüyorum? yukarı katın pencereleri falan var. dışarıya göre sıcak.

B Çevrimdışı

bozdem

Yeni Üye
20 Ağu 2017
204
Cvp: Resimdeki ofisime uygun klima?

sevketm' Alıntı:
bu arada bütçem max. 2750

Isparta'nın soğuğunda Mitsubishi Electric ve Daikın dan başka klimayla ısıtma yapamazsınız boşuna paranızı harcamayın derim. Klima defrostan ısıtma moduna geçemeyecektir. Önereceğim model Mitsubishi Electric FH-25 ama tuzludur biraz başka marka tavsiye etmiyorum.

S Çevrimdışı

sevketm

Yeni Üye
23 Ağu 2017
9

bozdem' Alıntı:
sevketm' Alıntı:
bu arada bütçem max. 2750

Isparta'nın soğuğunda Mitsubishi Electric ve Daikın dan başka klimayla ısıtma yapamazsınız boşuna paranızı harcamayın derim. Klima defrostan ısıtma moduna geçemeyecektir. Önereceğim model Mitsubishi Electric FH-25 ama tuzludur biraz başka marka tavsiye etmiyorum.

hocam dış üniteyi yukarı kattaki boş odalardan birine koyacam dışarıya göre sıcak oluyor. bu arada dış üniteyi yukarı kata koymamın zararı olur mu? biraz tozlu bir yer.

B Çevrimdışı

bozdem

Yeni Üye
20 Ağu 2017
204

Dışarıdaki oda kaç m2 kapalı bir yer mi? Yani göremediğim için sormak zorundayım sonuçta kondanserden üflediği havanın dışarı atılması lazım. Klimadan başka çareniz yoksa kaliteli bir markanın düşük BTU lusunu tercih edin. Yani baymak arçelik beko bosch falan hikaye olur orda isterseniz 24.000 BTU luğunu alın yine olmaz. Fiyatlarını bilmiyorum ama hiç değilse Mitsubishi Heavy 12000 BTU ya bakabilirsiniz.

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

sevketm' Alıntı:
bozdem' Alıntı:

hocam dış üniteyi yukarı kattaki boş odalardan birine koyacam dışarıya göre sıcak oluyor.

Kapalı yerde boğulur klima, o sıcak dediğiniz oda kışın dış ünitenin verdiği soğuk hava yüzünden bir süre sonra buz gibi olacak, klima için içerisi dışarıdan bile beter.

S Çevrimdışı

sevketm

Yeni Üye
23 Ağu 2017
9

t.taha' Alıntı:
sevketm' Alıntı:
hocam dış üniteyi yukarı kattaki boş odalardan birine koyacam dışarıya göre sıcak oluyor.

Kapalı yerde boğulur klima, o sıcak dediğiniz oda kışın dış ünitenin verdiği soğuk hava yüzünden bir süre sonra buz gibi içerisi dışarıdan bile beter olacak.

anladım hocam. öyle çok sıcak beklentim yok. dediğim gibi genelde 18 m2 büyük oda için kullanılacak. dediğiniz markalar maalesef bütçemi aşıyor 2800 bütçem var. ısınma için soba denedik ama o hem pahalıya geliyor hemde çok uğraştrıcı, ufo fena değil ama yapay bi sıcaklık o da.

B Çevrimdışı

bozdem

Yeni Üye
20 Ağu 2017
204

Siz bence kendinize bir liste çıkarın ve buraya yazın alabileceklerinizin en eyisini biz arasında seçelim. Yani ben normaldede birşey alırken öyle yaparım paramın miktarı bu alabileceklerim bunlar o zaman en uygunu bu olur diyerek alacağım şeyi alırım. Siz listenizi yapın ve buraya yazın ben size göre uygun ve en iyi olan cihazı söyliycem.

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

sevketm' Alıntı:
t.taha' Alıntı:
Kapalı yerde boğulur klima, o sıcak dediğiniz oda kışın dış ünitenin verdiği soğuk hava yüzünden bir süre sonra buz gibi içerisi dışarıdan bile beter olacak.

anladım hocam. öyle çok sıcak beklentim yok. dediğim gibi genelde 18 m2 büyük oda için kullanılacak. dediğiniz markalar maalesef bütçemi aşıyor 2800 bütçem var. ısınma için soba denedik ama o hem pahalıya geliyor hemde çok uğraştrıcı, ufo fena değil ama yapay bi sıcaklık o da.

Kalorifer sistemi yoksa fazla seçeneğiniz de yok o yüzden söylemesi kolay ama bütçenizi kışa kadar biraz daha arttırmayı deneyin, yoksa bütün kış infrared ısıtıcılarla ısındınız diyelim, acısı her ay fatura olarak geri dönecek bunu da hesap edin.

S Çevrimdışı

sevketm

Yeni Üye
23 Ağu 2017
9

t.taha' Alıntı:
sevketm' Alıntı:

Söylemesi kolay ama fazla seçenek yok o yüzden bütçenizi kışa kadar biraz daha arttırmayı deneyin, yoksa bütün kış infrared ısıtıcılarla ısındınız diyelim, acısı her ay fatura olarak geri dönecek bunu da hesap edin.

aynen haklısınız. http://www.iklimsa.com/Urunler/Detay/45/SGM18INVDME  bu model nasıl iyi ısıtır mı?

B Çevrimdışı

bozdem

Yeni Üye
20 Ağu 2017
204

İyi bir klima değil BTU sunuda söylerseniz daha yi olur 18 lik çok fazla zaten oraya uyum sorunu yaşar cihaz.

S Çevrimdışı

sevketm

Yeni Üye
23 Ağu 2017
9

t.taha' Alıntı:
sevketm' Alıntı:

Kalorifer sistemi yoksa fazla seçeneğiniz de yok o yüzden söylemesi kolay ama bütçenizi kışa kadar biraz daha arttırmayı deneyin, yoksa bütün kış infrared ısıtıcılarla ısındınız diyelim, acısı her ay fatura olarak geri dönecek bunu da hesap edin.

kışa kadar 3.300 e çıkmaya çalışıcam. şu an aklımda bu model var http://www.iklimsa.com/Urunler/Detay/45/SGM18INVDME
bu fiyatta daha iyi klima öneriniz varsa almak isterim

B Çevrimdışı

bozdem

Yeni Üye
20 Ağu 2017
204

sevketm' Alıntı:
t.taha' Alıntı:

kışa kadar 3.300 e çıkmaya çalışıcam. şu an aklımda bu model var http://www.iklimsa.com/Urunler/Detay/45/SGM18INVDME

Mitsubishi Electric HJ35 modeline bakarmısın ama internette bulamazsın bayiyi araman gerekir oda o fiyatlarda olması lazım.

S Çevrimdışı

sevketm

Yeni Üye
23 Ağu 2017
9

bozdem' Alıntı:
sevketm' Alıntı:

Mitsubishi Electric HJ35 modeline bakarmısın ama internette bulamazsın bayiyi araman gerekir oda o fiyatlarda olması lazım.
hocam burada mitsubishi satan bayi yok maalesef. bu arada 2 tane klima satan yerle görüştüm tek klimayla 2 oda ısınmaz soğumaz diyolar. klimanın takılı olmadığı odaya hiç bi etkisi olmaz dediler. siz ne düşünüyorsunuz

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt