Regalin bu yazdığı beni güldürdü:)

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37
Screenshot_20210915-124900ec8a720f3a15d02b.jpg

]

Regalin WhatsApp hattına birşey sorayım dedim . Yardıma başlamadan önce kişisel verilerin korunması ile ilgili bir metni okuyup kabul etmemi istiyor. Yani diyor ki biz senin verilerini koruruz korumasına amma verileri sakladığımız ülke pek de tekin değil yani. Yarın öbür gün bi hacker macker alabilir bunları. Bana komik geldi. Acaba başka ülkelerde de böyle midir :alala

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
45
Sanki burada anlatılmak istenen whatsapp ın güvenlik sorunları ile ilgili gibi.mesela yazışmaların ortak diğer platformlar tarafından kullanılması gibi.yani mesele ülke değil... ki zaten 1 yılı aşkın bir süredir tüm dünyada whatsapp ın güvenlik ile ilgili sorunları olduğu bilinmekte...Sorun vestel grubunda yada Ülkemiz ile ilgili değil direkt whatsapp ile ilgili. 20 yıl önce olsa idi belki .anlayan anladı...

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Siber güvenlik ok de sosyal medya kısmı biraz sıkıntı. Yassah kardeşim deyip sosyal mecralardaki her söz için hakkımızda dava açabilirler. Sadece yalan haberler için bir düzenleme yapılabilir belki
Valla abi ne diyeyim bu gerekli o kadar saçma, yanlış, hatalı bilgi var ki bunlar düzenlemeler gelmeli

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
WhatsApp'ta uçtan uca şifreleme özelliği var aslında. Okuduğum kadarıyla server üzerinden konuşmalara ulaşmak imkansız. Şifreleme anahtarları sadece telefonun kendisinde var.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Ben buna karşıyım örnek ekonomi ve enerji bakanlığı kardeşim ikisidi ayrı bı dünya nasıl aynı bakana bağlı.
Bilim ve teknoloji bakanlığı burada farklı he konu farklı bir yerede gidebilir o yüzden siyasi bişey olmaması için yazmıyorum
Devletin siber güvenlik konusunda var bir takım birimleri.
Bizde asıl halledilmesi gereken konu kaliteli iletişim altyapısı. :hihi

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Devletin siber güvenlik konusunda var bir takım birimleri.
Bizde asıl halledilmesi gereken konu kaliteli iletişim altyapısı. :hihi
Birim var ama ben bakanlık kurularak daha etkin sonuç istiyorum
Örnek siber geçen seneye istinaden %30 mu ne artış varmış.
Bu istediğim bakanlık sosyal medya YouTube gelir giderlerine de bakacak misal, siber suçlar ve gelişmelere bakacak gibi düşünceye girmiştim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Birim var ama ben bakanlık kurularak daha etkin sonuç istiyorum
Örnek siber geçen seneye istinaden %30 mu ne artış varmış.
Bu istediğim bakanlık sosyal medya YouTube gelir giderlerine de bakacak misal, siber suçlar ve gelişmelere bakacak gibi düşünceye girmiştim
O niteliği şu an bekleme. :kiskis
Şu an ki dertler bambaşka. :dry

Geri
Üst Alt