Regal 65r754u ekran sorunu

S Çevrimdışı

soulless 

Yeni Üye
6 Ocak 2021
47
46
Merhabalar,

Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. 1 hafta kadar önce bu televizyonu aldım. Yaşadığım sorunu nasıl izah edebilirim bilmiyorum ama anlatmaya çalışacağım. İzlediğiniz yayında ,(tv, media player üzerinden yüksek çözünürlüklü film vs. ) karanlık sahnelerde, özellikle yakın çekim sahnelerde daha fazla belli oluyor, ekrandaki kişi hareket ettiğinde arkasında bir gölge bırakıyor, gölge de değil aslında, yansıması arkada kalıyor sonra onu takip ediyor gibi düşünün. Bunu sadece karanlık yakın çekimlerde görebiliyorsunuz. Gündüz çekimlerinde ise hızlı sahnelerde kişilerin yüzü bulanıklaşıyor. İzlediğim film sorunlu olabilir diye düşünerek başka filmler, tv yayınları gibi bir çok görüntü tipi ile denedim, sonuç aynı.

Mesela en son The Banshees of Inisherin filmini izledim. Görsel açıdan zengin bir film, izleyenler bilir. Dış çekimlerdeki renk doygunluğu beni çok tatmin etti ama kapalı mekanlarda yapılan tüm çekimlerde kişilerin hareketiyle bu sorun devam ediyor. Kişi çok hızlı hareket ediyor, arkasından onu yakalamaya çalışıyor gibi... İfadelerim komik olabilir ama nasıl tarif edebilirim bilemedim.

Ne dersiniz arkadaşlar?

Geri
Üst Alt