Regal 65R7040u tavsiye?

S Çevrimdışı

siouxx

Yeni Üye
30 Haz 2018
13
43
ado hocam ve Albani hocam öncelikle ve diğer arkadaşlar bu tv hakkında nette bilgi bulamadım ve almayı düşünüyorum. bana 3500 liraya gelecek.

ürünün teknik tavsiyesi nedir? hdr aktif edilebilir mi? cihazın vestel deki karşılığı sizce nedir yanıt bekliyorum

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Selamlar üründe 10 bitlik LG IPS panel ve HDR desteği Yanısıra M+ mevcuttur

(M+= Daha parlak, daha iyi görüntü kalitesi ve daha düşük güç tüketimi sunar.)

PIX desteği yanısıra 1200hz smr değeri görülmektedir

Anakartı MB130 dur, Belki M+ nın 1 tık daha yukarı taşıması ile 65UD8900 ile (Asla tam eşleşme olmaz) kıyaslanabilri :ok

S Çevrimdışı

siouxx

Yeni Üye
30 Haz 2018
13
43
Selamlar üründe 10 bitlik LG IPS panel ve HDR desteği Yanısıra M+ mevcuttur

(M+= Daha parlak, daha iyi görüntü kalitesi ve daha düşük güç tüketimi sunar.)

PIX desteği yanısıra 1200hz smr değeri görülmektedir

Anakartı MB130 dur, Belki M+ nın 1 tık daha yukarı taşıması ile 65UD8900 ile (Asla tam eşleşme olmaz) kıyaslanabilri :ok
Selamlar, Bir yanlış anlama olsa gerek diye düşünüyorum zira bahsi geçen kodlar sadece bir ürünü ifade eder, aynı ürün kodu birden fzla ürünü temsil etmez, Sizin bahsettiğiniz kod o konuda geçiyor lakin, bir arkadaşın verdiği linkde bulunan ürüne istinaden geçiyor :ok

ado hocam seri numarasından cihaza bakman mümkün mü teşekkürler

regal 7992075 800062

S Çevrimdışı

siouxx

Yeni Üye
30 Haz 2018
13
43
sağol Ado hocam. bu smr 1200 /1800 arasındaki fark nedir sence? yani 4k da mı fark eder? maç gibi hareketli görüntülerde çok mu fark eder?

birde bu cihaz için tavsiye edeceğiniz yazılım var mı?

S Çevrimdışı

siouxx

Yeni Üye
30 Haz 2018
13
43
Arkadaşlar cihazı aldım ve kurdum. Internette cihaz hakkında yeterli bir inceleme olmadığı için hakkındaki görüşlerimi yazmak isterim.

Kozmetik:
Cihaz kozmetik olarak çok güzel arkadaşlar. Krom bir finishing ve çerçevesi var Regal yazısı belli belirsiz krom çerçeveye beyaz renk ile yazılmış.

Genel Değerleme:
Arkadaşlar öncelikle cihazı "iyi ki almışım" diyorum. Ön kayıt olarak belirteyim. Yayın olarak Teledünya kullanıyorum fakat Pozitek Teledünya cihazım 1080p görüntü hakkında nasıl teknik yorum yaparım bilemiyorum ama teknoloji marketlerde izlediğim diğer tv lerden eksiği yok diyebilirim.

Şimdi gelelim sadede
Cihazı aldıktan sonra internet hızımı 10 megabitten 24 megabite 4k yayınları izlemek için yükselttim arkadaşlar. 24 megabit internet 4k yayın için yeterli belirteyim. VPN olmadan youtube dan takılmadan izliyorum.
Deneme yayını olarak youtube 4K videoları ile test ettim arkadaşlar. Youtube da 2 adet 4K içerik mevcut. Biri normal 4k diğeri "4k HDR" içerik.

Bir kere iki içerik de muhteşem arkadaşlar belirteyim. Fark ettiğim husus normal 4k yayında "panning" denen soldan sağa/sola horizontal dönüşlerde "gözü rahatsız etmeyen bir takılma oluyor. bu takılma rahatsız etmiyor onu belirteyim ama oluyor.

Fakat 4k HDR içeriğin tadı bambaşka arkadaşlar muhteşem bir kalite. Bu içerikte yukarda bahsettiğim panning de duraksama hiç olmuyor. Bunu çok enteresan buldum.

Cihazın hoparlörü oldukça kuvvetli ve net. Menüde ses için ekolayzır ayarları var arkadaşlar müzik/film ve iki adet ayar daha. Bass ayarını yapabiliyorsunuz. 4k yayınlarda ses performansı "etkileyici" soundbar'a gerek bıraktırmıyor. Çok bass seviyorsanız woofer'ı olan bir soundbar alabilirsiniz.

Cihazı iyi ki almışım diyorum aklınıza takılan bişey olursa sorabilirsiniz.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Arkadaşlar cihazı aldım ve kurdum.

Hayırlı Olsun; güle güle kullanın. İnceleme için teşekkürler. VA panel olayını göz ardı edip zamdan önce 1 tane de ben alacağım inşallah. askı aparatı var mı pakette_?

Ankara da olanlar değerlendirebilir,
Bu arkadaşla ben görüştüm,
- elindeki ürün ips panel, son 1 adet kaldı, fatura kesemem, protokol yaparım, dedi. (sanırım ticari işletme değil, zaten elinde ya 1 adet vardı zarflamak için 10 adet var yazdı ya da 10 adet vardı; peynir/ekmek elinden çıkardı hepsini ama tahminim ilk dediğim yönde.) rakam olarak düz 3 e bırakıyor. imkanı olan varsa gidip görüp alabilir.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar cihazı aldım ve kurdum. Internette cihaz hakkında yeterli bir inceleme olmadığı için hakkındaki görüşlerimi yazmak isterim.

Kozmetik:
Cihaz kozmetik olarak çok güzel arkadaşlar. Krom bir finishing ve çerçevesi var Regal yazısı belli belirsiz krom çerçeveye beyaz renk ile yazılmış.

Genel Değerleme:
Arkadaşlar öncelikle cihazı "iyi ki almışım" diyorum. Ön kayıt olarak belirteyim. Yayın olarak Teledünya kullanıyorum fakat Pozitek Teledünya cihazım 1080p görüntü hakkında nasıl teknik yorum yaparım bilemiyorum ama teknoloji marketlerde izlediğim diğer tv lerden eksiği yok diyebilirim.

Şimdi gelelim sadede
Cihazı aldıktan sonra internet hızımı 10 megabitten 24 megabite 4k yayınları izlemek için yükselttim arkadaşlar. 24 megabit internet 4k yayın için yeterli belirteyim. VPN olmadan youtube dan takılmadan izliyorum.
Deneme yayını olarak youtube 4K videoları ile test ettim arkadaşlar. Youtube da 2 adet 4K içerik mevcut. Biri normal 4k diğeri "4k HDR" içerik.

Bir kere iki içerik de muhteşem arkadaşlar belirteyim. Fark ettiğim husus normal 4k yayında "panning" denen soldan sağa/sola horizontal dönüşlerde "gözü rahatsız etmeyen bir takılma oluyor. bu takılma rahatsız etmiyor onu belirteyim ama oluyor.

Fakat 4k HDR içeriğin tadı bambaşka arkadaşlar muhteşem bir kalite. Bu içerikte yukarda bahsettiğim panning de duraksama hiç olmuyor. Bunu çok enteresan buldum.

Cihazın hoparlörü oldukça kuvvetli ve net. Menüde ses için ekolayzır ayarları var arkadaşlar müzik/film ve iki adet ayar daha. Bass ayarını yapabiliyorsunuz. 4k yayınlarda ses performansı "etkileyici" soundbar'a gerek bıraktırmıyor. Çok bass seviyorsanız woofer'ı olan bir soundbar alabilirsiniz.

Güzel günlerde kullanmanızı dilerim.

Orta ve uzun vade kullanım düşüncelerinizi de ileride okuyabilmek dileklerimle :ok

S Çevrimdışı

siouxx

Yeni Üye
30 Haz 2018
13
43
cihazı kullanıyorum oldukça memnunum

fakat tek bir sorunu var

smart tv de youtube izlemek istediğim zaman giriyor videoları gösteriyor birini seçip izlemek istediğim zaman "yükleniyor" şeklinde kalıyor cihaz. video açılmıyor

ne zaman cihazı fişten çekip taksam düzeliyor. fakat bir süre sonra yeniden oluyor. sanki içindeki yazılım zamanla şişiyormuş gibi.

yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum. vestel in bir update çıkararak bunu düzeltmesi lazım

ekstra fikri olan var mı?

S Çevrimdışı

siouxx

Yeni Üye
30 Haz 2018
13
43
yukarda bahsettiğim sorun bir haftadır yok. yoğun youtube kullandım. kendi kendine düzeldi nasıl olduğuna dair fikrim yok

S Çevrimdışı

siouxx

Yeni Üye
30 Haz 2018
13
43
bir ekleme daha yapayım yukarda bahsettiğim youtube da takılma sorunu sonradan yine sürekli yapmaya başladı. cihazı sürekli ethernet kablosundan modeme takılı kullanıyordum. cihazın elektriğini kesip yeniden açınca düzeliyordu. 2-3 gün sonra tekrarlıyordu. kabloyuda yeni almıştım başka kablo ile denemedim. sorun bir türlü düzelmedi.

bir haftadır bu sefer wireless ile internete bağlıyorum ve sorun çözüldü. bir haftadır youtube'da takılma "yükleniyor.." şeklinde kalma sorunu yok. cihazın lan portunda (portunda sorun olsa hiç açmaz) veya yazılımında sorun var sanırım.

vestel cihazlarla aynı smart yazılım olduğu için işine yarayacak kişiler olabilir.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

cihazın özellikle hoparlörleri ve ses kalitesi çok çok iyi

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt