Regal 58RH0LU ile Vestel 55UA9600 Arasında Kaldım Tavsiyede Bulunabilirmisiniz?

M Çevrimdışı

metinoz92

Aktif Üye
31 Mar 2019
69
31
Hayırlı günler diliyorum. Forumda her ne kadar videosu paylaşılmış olsa da bilgiler bana diğer ürünlere kıyasla bilgilendirici gelmedi.
Regal 58RH0LU modeli Hepsiburada da şuan 6000 lira. Fiyat çok ucuz geldiği için satın aldım ama alırken kafamda çok soru işareti vardı. Bu model hepsiburada dışında bir yerde satılmıyor anladığım kadarıyla ve hb dışında kullanıcı yorumları da yok denecek kadar az.

Vestel'in 55UA9600'ün adının geçtiği konularda ise genel itibariyle 9800 modeli önerilmiş ama kasa güzelliğine vurgu yapılmış.

Bu ürünler hakkında bilgisi olan paylaşabilir mi?

Regal model için konularda panda panel m230 anakart yazıyordu ve özellikle m230 anakartın iyi olmadığına sıkça vurgu yapılıyor forumda. Vestel için m170e anakart yazılmıştı yanlış hatırlamıyorsam ama panel bilgisi nedir hatırlayamıyorum.

Benim için en önemli olan şey canlı görüntü ve renk kalitesi. Ten rengi olarak vs canlı olsun istiyorum. Vestel'in kendi smart özellikleri bana yeterli geliyor.

Tavsiyelerinize göre Regal iyi değil derseniz ve Vestelin bu modeli de iyiyse siparişimi iptal edip Vestel UA 9600 modelini alacağım.

Teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
58 regalde panda ve chot panel var ortalama mb230 ise venim içime sinmeyen bir kart. Ua9600 serisi ise android kıyaslama zor. Smart isterseniz u9700 serisini de kontrol edebilirsiniz.

M Çevrimdışı

metinoz92

Aktif Üye
31 Mar 2019
69
31
58 regalde panda ve chot panel var ortalama mb230 ise venim içime sinmeyen bir kart. Ua9600 serisi ise android kıyaslama zor. Smart isterseniz u9700 serisini de kontrol edebilirsiniz.
Öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum. Benim için akıllı kısmı önemli değil aslında renkler önemli Fikoloji Bey, oanel konusunda UA9600 için LG IPS panel var yazmışsınız. Bu seri tek üretim midir?Görüntü kalitesi açısından UA9600’ü önerirmisiniz? LG ve IPS olması görüntü kalitesinde Regal’den iyi olmasını sağlar mı?

M Çevrimdışı

mu5tafa 

Aktif Üye
17 Haz 2018
235
36
Bende mb230 anakartlı vestel üretimi hi level var. Hareketli sahnelerde hep bir buğulanma oluyor. Aksiyon filmleri izlemek tam bir işkence. Bu anakart sözde yeni ama kesinlikle yetersiz bir Kart. Ben olsam vestel alırım. Regal boşuna ucuz değil.

M Çevrimdışı

metinoz92

Aktif Üye
31 Mar 2019
69
31
Bende mb230 anakartlı vestel üretimi hi level var. Hareketli sahnelerde hep bir buğulanma oluyor. Aksiyon filmleri izlemek tam bir işkence. Bu anakart sözde yeni ama kesinlikle yetersiz bir Kart. Ben olsam vestel alırım. Regal boşuna ucuz değil.
Vestelde de bu anakart kullanılıyor enteresan şekilde. Vestel hakkında net bilgiyede erişenedim. Tüm tvler lg ips panelse iptal edip onu alacağım. F fikoloji Bey müsait olduğunda cevabıma bakıp yönlendirme yapacaktır diye ümit ediyorum. Bütçeme göre iki televizyondan birini alabilirim çünkü.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum. Benim için akıllı kısmı önemli değil aslında renkler önemli Fikoloji Bey, oanel konusunda UA9600 için LG IPS panel var yazmışsınız. Bu seri tek üretim midir?Görüntü kalitesi açısından UA9600’ü önerirmisiniz? LG ve IPS olması görüntü kalitesinde Regal’den iyi olmasını sağlar mı?
Model yazmalısınız her boyutta karma panel olabilir siz komple seriyi yazmışsınız ?

M Çevrimdışı

metinoz92

Aktif Üye
31 Mar 2019
69
31
Ürünü iade ettim. Diğer kampanyaları da kaçırdım, bitmiş. MB230 anakart hakkında herkes olumsuz konuşuyor ama son güncel durum ne görüntü kalitesi ne öğrenemedim.

S Çevrimdışı

soulless 

Yeni Üye
6 Ocak 2021
47
46
Panel gibi konulardan anlamam. Sadece yakın zamanda UA9800 almış biri olarak fikrimi belirtmek istedim. Android tv'ler çokta avantajlı değil bana göre. Smart versiyonunu alırdım eğer bilseydim. Başka bir başlıkta da belirttim. Root'lu android olduğu için mesela tivibu gibi uygulamaların store üzerinden kullanımı mümkün değil. Sadece bu nedenle aboneliğimi iptal ettim. Aklınızda bulunsun tercihinizi etkileycekse. Haricinde tv'den çok memnunum. Arayüz çok iyi görünüyor, ses çıkışını da beğendim. Haporlörleri yeterli. Menü hızı güzel. Uygulamalar kolayca indiriliyor.

M Çevrimdışı

metinoz92

Aktif Üye
31 Mar 2019
69
31
Panel gibi konulardan anlamam. Sadece yakın zamanda UA9800 almış biri olarak fikrimi belirtmek istedim. Android tv'ler çokta avantajlı değil bana göre. Smart versiyonunu alırdım eğer bilseydim. Başka bir başlıkta da belirttim. Root'lu android olduğu için mesela tivibu gibi uygulamaların store üzerinden kullanımı mümkün değil. Sadece bu nedenle aboneliğimi iptal ettim. Aklınızda bulunsun tercihinizi etkileycekse. Haricinde tv'den çok memnunum. Arayüz çok iyi görünüyor, ses çıkışını da beğendim. Haporlörleri yeterli. Menü hızı güzel. Uygulamalar kolayca indiriliyor.
Yorumunuz için teşekkür ediyorum. Android ürünlerinde kendine has avantajları oluyor tabiki. Bende aktif olarak tivibu kullanıyorum ama Android TV için gerekirse farklı bir platforma geçerim yeter ki görüntü kalitesi güzel olsun.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt