REGAL 55R7540U vs 55R6020u

S Çevrimdışı

Solstice

Yeni Üye
6 Mar 2019
22
40
Selamlar. Bu forumdan aldığım tavsiyeler neticesinde 55R6020U almıştım. Fakat çocuğun ekrana birşeyler ile vurması sonucu ekran zedelendi, 2600 TL ye aldığım tv sigortalı olduğu için sigorta firması 1300 tl fiyat teklifi yaptı ve ben de mecburen kabul ederek parayı geri aldım. (Bu arada panel fiyatı olarak servis 2100-2200 tl arasında bilgisi verdi)

Şimdi tekrar ucuz bir tv mi yoksa pahalı birşey mi alayım çelişkisi yaşamaktayım.

Aslında Samsung 55RU7400 ile LG 55SM8200PLA arasında karar vermeye çalışıyorum. Samsung a karar kılmış gibiyim ama hem Web OS hem de Dolby Vision olması LG yi sempatik kılıyor.

Peki o zaman neden 55R7540U yu soruyorsun dediğinizi duyar gibiyim. İnternette araştırdığım kadarıyla regal 7540 modlinde Dolby Vision desteği olduğu gözüküyor.

Şimdi can alıcı soruda sıra... 6020U ile 7540U arasında HDR işleme konusunda ne gibi farklılıklar var? DOLBY VISION için LG yerine 7540U alsam yeterli olur mu? Yoksa 6020U'dan çok ta bir farkı yok mudur?
2. sorum REGAL fiyatına göre iyiydi, hoştu ama hem uzun süre kapalı kaldıktan sonra ilk açılışta reset atma, kumanda kontrollerinde gecikme, TV de uzun süre fişi çekmeden kullanıldıysa zaman zaman donma gibi sorunlar yaşamaktaydım. (Fiyatını düşündükçe bu sorunları kulak ardı ediyordum) Sanırım bu kronik bir sorun. Doğru mudur?

Mağazalarda yaptığım kıyaslamalar neticesinde Samsung ve LG'nin sanki panel olarak darbelere daha dayanıklıymış gibi bir izlenime kapıldım.

Evet sizce tercihimi hangi yönde kullanmalıyım ?

Geri
Üst Alt