Regal 55R752U Düşük seslerde(çoğunlukla arkaplan)ses kapanıyor

T Çevrimdışı

tulpar3294

Yeni Üye
23 Ocak 2022
11
28
Merhabalar

tv-ayarlar.jpg

6 ay önce regal 55r752u model tv aldım.Tv'yi aldığımdan beri sesin düşük olduğu zamanlarda ses hepten kesiliyor.Mesela bir filmde iki kişi konuşurken sorun yok ama araya es girince arka plandaki düşük sesler(sokak sesleri,makine sesi,fan sesine benzer sessizlik sesi)ses tamamen kapanıyor ve biri konuşmaya başlayana kadar ya da sıradışı veya biraz daha yüksek bir ses çıkana kadar ses gelmiyor.Bunu her düşük seviyeli seste yapıyor ve bütün seyir zevkini mahvediyor.

Bu sorun tv'nin kendi hoparlörü ve kendi uygulaması,mi box görüntüsü ve kendi hoparlörü ve bilgisayar görüntüsü ve kendi hoparlörü seçeneklerinde gerçekleşiyor.Bunların yanında bütün bu seçenekleri tv'nin aux çıkışından sesi hoparlöre vererek de denedim ama kesilme yine olmuyor.Kesilmenin olmaması için tek seçenek harici görüntü aygıtına bağımsız hoparlör takmak oluyor.Mesela mibox'ta görüntüyü tv'den alırken mi box üzerindeki aux'tan sesi hoparlöre verirsem seste herhangi bir kesilme olmuyor.Bilgisar da aynı şekilde.

Daha önce hdr'da sorun yaşadığım için yazılım yoluyla hdr'ı kapatıp sorunu çözmüştüm.Şu anda da herhangi bir yolla bu sorunu çözebilir miyim ?

Not:Tv'de AVL,Dolby Atmos,DTS,dinamik bas seçenekleri mevcut.Bunlarını hepsini aç kapa yapıp denedim.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

K Çevrimdışı

karadavut

Yeni Üye
9 Haz 2020
31
35
Anladığım kadarıyla daha önce modlama yaptınız. Modlama yapmadan yedek aldığınizi varsayıyorum. Yedek aldığınız eski dosyayı tekrar yükleyip kontrol edin bence. İşin uzmanı değilim benimki bir öneri sadece.

T Çevrimdışı

tulpar3294

Yeni Üye
23 Ocak 2022
11
28
Anladığım kadarıyla daha önce modlama yaptınız. Modlama yapmadan yedek aldığınizi varsayıyorum. Yedek aldığınız eski dosyayı tekrar yükleyip kontrol edin bence. İşin uzmanı değilim benimki bir öneri sadece.
Teşekkür ederim.Modlamayı daha geçen hafta yaptım bu sorun tv'yi aldığımdan beri devam ediyor(6 aydır)

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Teşekkür ederim.Modlamayı daha geçen hafta yaptım bu sorun tv'yi aldığımdan beri devam ediyor(6 aydır)
Yazılımı güncelleyip deneyin.
Yazılım link

Sorumluluk tamamen sizdedir.
Yazılımı zipten çıkartın.
Fat32 Formatında biçimlendirilmiş boş bir flash bellek içerisine kopyalayın.
Usb flash belleği tv nin usb giriş portuna takın.
Tv yi çalıştırın görüntü geldikten sonra
Kumanda üzerinden MENÜ 1505 Tuşlayın.
Gelen menüde yazılım yükseltmeye OK tuşlayın.
Yazılım yüklenecektir tv kapanacak yükleme devam edecek açılmasını bekleyin. Fişi çekmeyin
Yazılım yüklendikten sonra tv yi ilk kuruluma dönderip yeniden kurun.

T Çevrimdışı

tulpar3294

Yeni Üye
23 Ocak 2022
11
28
Yazılımı güncelleyip deneyin.
Yazılım link
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Sorumluluk tamamen sizdedir.
Yazılımı zipten çıkartın.
Fat32 Formatında biçimlendirilmiş boş bir flash bellek içerisine kopyalayın.
Usb flash belleği tv nin usb giriş portuna takın.
Tv yi çalıştırın görüntü geldikten sonra
Kumanda üzerinden MENÜ 1505 Tuşlayın.
Gelen menüde yazılım yükseltmeye OK tuşlayın.
Yazılım yüklenecektir tv kapanacak yükleme devam edecek açılmasını bekleyin. Fişi çekmeyin
Yazılım yüklendikten sonra tv yi ilk kuruluma dönderip yeniden kurun.
Ben kablosuz internet üzerinden yazılım güncelleyemeyenler için usb bellek'ten yazılım yükleniyor diye biliyorum.Bu verdiğiniz yazılım tv'ye uzaktan güncelleme ile de yüklenebilen resmi bir yazılım mı,resmi olan ama uzaktan güncelleme ile yüklenemeyen bir yazılım mı,yoksa resmi olmayan modlu,full vs. gibi bir yazılım mı?
Ben en son geçen hafta internete bağlanıp güncelleme kontrol ettim de o yüzden soruyorum.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Ben kablosuz internet üzerinden yazılım güncelleyemeyenler için usb bellek'ten yazılım yükleniyor diye biliyorum.Bu verdiğiniz yazılım tv'ye uzaktan güncelleme ile de yüklenebilen resmi bir yazılım mı,resmi olan ama uzaktan güncelleme ile yüklenemeyen bir yazılım mı,yoksa resmi olmayan modlu,full vs. gibi bir yazılım mı?
Ben en son geçen hafta internete bağlanıp güncelleme kontrol ettim de o yüzden soruyorum.
Servise de gitsen güncelleme için bu yazılımı yükleyecek

T Çevrimdışı

tulpar3294

Yeni Üye
23 Ocak 2022
11
28
Herkesten özür dileyerek bir düzeltme yapıyorum.Eksik bilgilendirme yapmışım.Yukarıdaki yazılımı yükledikten sonra aklıma gelen bütün ayarları denerken şunu farkettim;tv'de harici bir kaynaktan içerik gösterildiğinde,kaynağın sesi en yüksek seviyede değil ise tv'de böyle bir sorun yaşanıyor.Hem pc'de hem de mi box'ta ses seviyesini 100'e sabitlediğimde,tv kumandası üzerinden sesi hangi seviyeye getirirsem getireyim bahsettiğim sorunu yaşamıyorum.

Bu aslında bir yanıyla beni rahatlattı artık sorunsuz kullanabiliyorum ama dezavantajı şu ki hala 10 yıl önceki sistemler gibi kanal değiştirme ve içerik açma işlemleri için ayrı,ses ayarını yapmak için ayrı kumanda(vestel'in kocaman kumandası) kullanmak zorunda kalıyorum.HDMI CEC adı altında kumandaları birleştiren bir teknoloji mevcut sanırım.Bu konuyu araştırıp bunu kullanarak çözmeye çalışacağım.Olmadı eski usul kullanmaya devam.

Zaman ayıran herkese teşekkür ediyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt