Regal 4k Tv wireless display sorunu

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
Bende şöyle bir şey yazayım ki yukarıda biraz bahsedilmiş ve de önemlidir

-bu tür işlemler de özellikle internet hızı da yüksek değilse,evdeki diğer tüm telefonlar
olmak üzere diğer cihazlar v.s(nete o anda girebilen) açıksa bunlar da hızı etkiler veya stabiliteyi bozar!!!

-RAM 2/3/ veya 4GBbunu da geçin bir kalem! gerçekten o RAM tam o değerdemidir ki???
ÇİN li BOX çıların RAM değerlerinin çoğu hatta hemen hepsi fake değerlerdir

örnek;ben de iki box var birisi 4Gb yani "hesapta" ama 2 GB aslında:kiskis(bunu net olarak biliyorum zaten uygulamalardan da anlıyabiliyorum)
diğeri de 4Gb ve yarı yarıya fark var çalışmalarında bu da çok net,Cep tlf ları bu konuda daha "dürüst" ama o değerlere yine
fazla güvenmeyin!

-en önemlisi özellikle kullanılan WiFi chipset ler felaket dandik!! üst seviye/kalite v.s chipset çok azı kullanıyor ki bu da ciddi
bir etkendir istersen makine 4/6Gb olsun yine yemez!

-Router/Modem mesafeleri de bir etkendir! uzaklaştıkça işler zorlaşıyor

-"4K" da sorun yok demek de tam doğru değildir,örneğin stream de data değeri ortalama15 veya 25/30mbit ise sorun olmaz
iyi de bu değer acaba 50 ve üstü olursa ne olur??? daha da ileri gideyim 60/80 veya 11mbit olursa ne olacak?? gibi

NetFlix hikaye den 4K yapar!
YouTube da fena sayılmasa bile o da çok yükseklere çıkamıyor!

Bugün 100MB lik tarifede olup da her bir şeyi sorunsuz özellikle Stream türü medyalar da sorunsuz izleme yapamazsınız!
neyse ki çoğu bu işleri yapanlar değerleri düşük tutuyor ya da kapasitesi zaten yetmiyor,biz TR olarak 25/35Mb ler ortalaması
ile neti kullanıyoruz ki 50Mb de olsa fazla bir önemi yok...dolayısıyla bu hızlar+Trafik ve bağlı olarak kullandığımız
c,hazlarında bu işte etkili olan malzemeleri da dandik olunca işte böyle şikayetler kaçınılmaz olmaktadır!

Not;bir de bazı kişiler örneğin Telefon da şöyle şöyle yapıyorum diyor,yaw telefonlar da o işler çoğunlukla olur
ama TV ler de olmaz veya başka harici cihazlarda yine olmaz! telefonlar ile bu cihazları karıştırmayın ltf

A Çevrimdışı

afooo

Yeni Üye
15 Eyl 2020
4
33
Hocam wireless display donma sorunu bende de var. Çerezleri nasıl siliyorsun? Ben ayarlarda bulamadım da. Yardımcı olur musun

B Çevrimdışı

burakalc

Yeni Üye
25 Haz 2020
36
38
Hocam wireless display donma sorunu bende de var. Çerezleri nasıl siliyorsun? Ben ayarlarda bulamadım da. Yardımcı olur musun
ayarlar sistem ayarlarında en aşağıda çerezleri sil diye kısım var ordan yapınca tv rahatlıyor galiba daha az takılma oluyor ben şimdilik bunu keşfettim..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri