Regal 4k led tv için ekran görüntü ayarlaması için yardım istiyorum

bojack Çevrimdışı

bojack

Aktif Üye
10 Mar 2019
92
Regal 4k
Model no 49R6020U smart led tv 49 inç
Ilk kurulumunu vestel servisi yapmis ben yokken evde. Aksam geldiğimde ekran görüntüsünde sanki pastellenme var gibi. Ayarlarini kurcaladim ama olmadi adam akilli.
Ekran ayarlari icin ne önerirsiniz?

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Herkesin kendi ayarı vardır elbet. Mühim olan kendine uygun olan ayarı yapmak. Kurcalamana rağmen düzelmesiyse servis çağırabilirsin

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
ben genelde dinamikte kullanıyorum ama herkesin göz zevki farklıdır.
panel yapısı kaynaklı görüntüde renk ışık gibi memnuniyetsizlik olabilir.Bunun sebebi eski kullanılan tv misal veriyorum samsung Va panelse siz şimdiki tv ıps panel ise renk tonlarında farklılık olabilir. çünkü Va panelde siyahlar güzeldir. ıps panelde mattır bulutlanma olabilir.
Bunu bir arıza olmadığını servis belitrise, sizden ücret alabilir. Şöyle düşünün telefonun renk ayarlanması için servise mi gidersiniz kendiniz mi yaparsınız? :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Merhaba. Öncelikle hayırlı olsun.
TV'nin paneli IPS mi VA mı? VA panel ise panel yapısı nedeniyle renkler IPS'e göre daha doğal olabilir.
Bunu en fazla görüntü modunu Dinamik veya Oyun'a alarak, Dinamik konstrastı en yükseğe alarak, kontrast ve RGB kazanç ayarlarını yükselterek bir nebze değiştirebilirsiniz.

Onun dışında aldığınız TV'nin panel 4K (3840X2160), izlediğiniz içerik QHD (2560X1440), Full HD (1920X1080) veya HD (1280X720) ise görüntüde bulanıklık olması normaldir, çünkü izlediğiniz içerik panelinizin doğal çözünürlüğünün altında kalmaktadır.

Eğer sadece uydu yayını izlemek için aldıysanız ya 4K çözünürlüğünde yayınların gelmesini bekleyeceksiniz ya da 4K televizyonu iade edip Full HD panele sahip bir televizyon alacaksınız.

https://resim.tavsiyeforumu.com/images/cozunurluk-farklari140fb4239e6a60a5.png

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri