Regal 4k Android TV'de Harici Uydu Ses gidip gelme sorunu

K Çevrimdışı

kapo06

Yeni Üye
24 Ağu 2021
16
30
Selam Arkadaşlar 3 Ocakta Değişimden gelen Regal 50R754UA9 4K Android TV'ye Harici uydu(Tivibu) bağladığım zaman çok kısa bir şekilde ses gidip gelme durumu oluyor.Daha önce bu durumla karşılasan var mı çözüm konusunda yardımcı olabilir misiniz?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
harici başka bir uydu cihazı varsa bağla. bakalım onda yapıyormu .yada tivubunun cihazını başka bir hdmı giriş portuna bağlayıpta deneyebilirsin.

K Çevrimdışı

kapo06

Yeni Üye
24 Ağu 2021
16
30
Bu bahsettiğim sorun her zaman olmuyor bazen stabil şekilde çalışıyor bazen de ses gidip gelmesi oluyor.Bu durum youtube uygulamasını açtıgım zaman olmuyor ama

K Çevrimdışı

kapo06

Yeni Üye
24 Ağu 2021
16
30
hdmi kablosununu değiştirdim yerini değiştirdim bir değişim olmadı 1 ms'lik ses kesintisi oluyor ara sıra düzensiz bir şekilde

K Çevrimdışı

kapo06

Yeni Üye
24 Ağu 2021
16
30
cihazı değiştirsinler.fakat onlar ordaken yapmazsa sorun yok derler giderler.
Cihaz zaten yeni değişimden geldi ,bende o durumdan tırstığım için video kaydına aldım.İade etmeyi düşünüyorum.

Bİ durum farkettim İnsan sesleri gitmiyor ama arkadaki fon sesi gelip gidiyor bu durumda haliyle can sıkıcı oluyor.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Cihaz zaten yeni değişimden geldi ,bende o durumdan tırstığım için video kaydına aldım.İade etmeyi düşünüyorum.

Bİ durum farkettim İnsan sesleri gitmiyor ama arkadaki fon sesi gelip gidiyor bu durumda haliyle can sıkıcı oluyor.
Ses ayarlarını gözden geçirin o zaman.
Tivibu'nun ses ayarlarına bakın.
Televizyonun menüsünden de ses ayarlarına bakın.
Dijital Ses kısmı "PCM" mi onu kontrol edin.
Stereo'da mı ona bakın.
Tivibu'nun kutusu olmadığı için oradaki menüyü bilmiyorum.
Oraya da bakın.

K Çevrimdışı

kapo06

Yeni Üye
24 Ağu 2021
16
30
IMG_20220107_074834.jpg

dijital ses kısmı sizin bahsettiğiniz şekilde

K Çevrimdışı

kapo06

Yeni Üye
24 Ağu 2021
16
30
tivibu ayarlarında dolby digital tercih et diye bir seçenek var hocam onu aktif ettim.Televizyonda ki sayısal çıkış tercihini PCM olarak mı bırakmalıyım hocam yoksa dolby digital veya dolby digital plus mı seçmeliyim?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri