Regal 49R7540U tv de ışık sızması siyah ekranda bulutlanmalar

S Çevrimdışı

sahsiyet

Aktif Üye
24 Tem 2019
119
38
Arkadaşlar merhaba
tv yi alalı 3 gün oldu genelde netflix için kullanıyorum akşamları film izlerken siyah ekranda bulutlanmalar mevcut parça parça %40 alanda mevcut bu normal mi sorun etmelimiyiz ? siyah alanlarda ben farkedebiliyorum izlerken ?

S Çevrimdışı

sahsiyet

Aktif Üye
24 Tem 2019
119
38
Akşam çekip eklerim fakat olduki bu durum fazla ve rahatsız edici 3 günlük tv de nasıl işlem yapmalıyız ben onarım degil değişim isterim bu durumda ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
öncelikle geçmiş olsun,
bu tür şeyler karşımıza çıkmıştır, yine forumda bulutlanma adı altında emsaller mevcuttur, kimisi değişim, kimisi öyle kalmıştır. eğer arkasında durup görüntü anında bu buluntlanma belgelendirilirse ve servis fabrika karşısında sağlam durursanız değişime gidecektir. Üretici firmalar eğer yayın anında fark edilmiorsa tüketiciyi sora sokabiliyor.
https://tavsiyeforumu.com/konu/televizyon-test-pattern-resimli-anlatim.2745/#post-56928 bu mevcutsa siyahlarda görseli eklermisiniz

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
623
Merhaba Vestel 48ua9300'de benzer sorundan dolayı iki kez servis talebinde bulundum ve aldığım yanıt bunun normal olduğu idi, bende sizin gibi netflix kullanıyorum + iptv ve tivibu go üyeliklerim var, vardiyalı çalıştığım için genelde geç saate yada programların tekrarını izlerim bu gölgelenme olayı beni rahatsız etmişti. servis ve fabrika bunun kabul edilebilir seviyede olduğu konusunda, ben ise değişim konusunda ısrar edince, tüketici hakem heyeti ve bilir kişi raporu ile ücret iadesi çıktı, bunada itiraz edip değişim istedim, zira iade edilecek ücrete o ayarda bir tv almam imkansız gibiydi. hakem heyeti kararı sonucu çıkan ücret iadesi yerine değişim talebim olumlu karşılandı ve 48ua9300 artık üretilmediğinden bana 49ud9200 önerildi bende kabul ettim.

Buarada değişim olarak gelen 49ud9200 tv benimkinden daha yeni model idi ve ekstra (mb130s anakart, smart uygulamalarda çeşitlilik, hız vs.) artıları vardı ama eski tv kadar olmasada ondada ışık sızması mevcut.

S Çevrimdışı

sahsiyet

Aktif Üye
24 Tem 2019
119
38
Merhaba Vestel 48ua9300'de benzer sorundan dolayı iki kez servis talebinde bulundum ve aldığım yanıt bunun normal olduğu idi, bende sizin gibi netflix kullanıyorum + iptv ve tivibu go üyeliklerim var, vardiyalı çalıştığım için genelde geç saate yada programların tekrarını izlerim bu gölgelenme olayı beni rahatsız etmişti. servis ve fabrika bunun kabul edilebilir seviyede olduğu konusunda, ben ise değişim konusunda ısrar edince, tüketici hakem heyeti ve bilir kişi raporu ile ücret iadesi çıktı, bunada itiraz edip değişim istedim, zira iade edilecek ücrete o ayarda bir tv almam imkansız gibiydi. hakem heyeti kararı sonucu çıkan ücret iadesi yerine değişim talebim olumlu karşılandı ve 48ua9300 artık üretilmediğinden bana 49ud9200 önerildi bende kabul ettim.

Buarada değişim olarak gelen 49ud9200 tv benimkinden daha yeni model idi ve ekstra (mb130s anakart, smart uygulamalarda çeşitlilik, hız vs.) artıları vardı ama eski tv kadar olmasada ondada ışık sızması mevcut.

Hocam merhaba,
Hemen hemen aynı durumdayız. Gündüz çok sorun değil ama bende genelde geç saatlerde netflix vs izliyorum. Uğraşsam değişime kadar gider ki 15 günlük yasal süreçte var daha 3 günlük tv fakat gelecek tv de gölgelenme olmama ihtimali yok ondada olacak. O yüzden ne yapacagımı bilemedim. ya kabul edip izlemeye devam edecegiz. Yada ugraşıp değişime vs talebinde bulunacagız.

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
623
Hocam merhaba,
Hemen hemen aynı durumdayız. Gündüz çok sorun değil ama bende genelde geç saatlerde netflix vs izliyorum. Uğraşsam değişime kadar gider ki 15 günlük yasal süreçte var daha 3 günlük tv fakat gelecek tv de gölgelenme olmama ihtimali yok ondada olacak. O yüzden ne yapacagımı bilemedim. ya kabul edip izlemeye devam edecegiz. Yada ugraşıp değişime vs talebinde bulunacagız.
Benim garanti bitimine 3 ay vardı, iş birazda inada binmişti ve garanti süresi dolmadan tv yenilemiş olduk ama sizin tv 3günlük ve gelecek olan tv'de daha az yada daha fazla ışık sızması olma ihtimalinide unutmayın, şuan kullandığım tv'dede sağ üst köşeye doğru var ama eskisi kadar rahatsız etmiyor, yada ben alıştım artık.

dolbykoray Çevrimdışı

dolbykoray 

Aktif Üye
29 Tem 2019
120
26
Hocam merhaba,
Panelin kalitesinden kaynaklı bir durum, eğer hiç memnun kalmadıysanız iade etmenizde fayda var. memnun kalmadığınız bir TV ' ileriki dönemde daha çok pişman olmanızı sağlar. uygun yollu TVlerde bu kaçınılmaz son:hmm

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt