Regal 49R6520F kendiliğinden kapanıp açılıyor

spaceknight Çevrimdışı

spaceknight

Yeni Üye
12 Kas 2022
4
49
Merhaba,

2018 yılından beri bir Regal 49R6520F sahibiyim. Henüz herhangi bir müdahele/servis görmedi.

Sadece HDMI portundan bağlı bir AppleTV ile beraber kullanıyorum. Birkaç ay önce durup dururken restart etmeye başladı. Çok sık olmadığı için fazla dikkate almadım. Ancak son 1-2 hafta içinde bu yeniden başlamalar sıklaşmaya başladı. Süreleri tamamen rastgele oluyor. Bazen 1-2 saat sorunsuz gidiyor, bazen 5 dakika arayla restart ediyor.

Servise başvurmadan ya da yazılım vs. konularına girmeden önce, sizden bir görüş alayım dedim. Bugüne kadar hiç yazılımına falan dokunmadım.

Servis menüsünün 4725 görüntüsünü ekte gönderiyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

IMG_0490-copy.jpg

Son düzenleme:
spaceknight Çevrimdışı

spaceknight

Yeni Üye
12 Kas 2022
4
49
Çekirdek güncellemesini yaptım. Problem devam ediyor. Full yazılım güncellemesi yapmalı mıyım sizce?

B537C8C6-B35A-43FE-A64F-5E2B6F7D7D60.jpg

spaceknight Çevrimdışı

spaceknight

Yeni Üye
12 Kas 2022
4
49
HDMI girişinden AppleTV yerine başka bir cihazla deniyorum şimdi. Bakalım yapacak mı.

Diğer HDMI girişinden başka bir kablo ve başka bir cihazla denediğimde de sorun devam etti.
Servisi arayıp kayıt oluşturdum. Hayırlısı.

Son düzenleme:
spaceknight Çevrimdışı

spaceknight

Yeni Üye
12 Kas 2022
4
49
Servis önce güncel yazılımı yüklemek istedi, ben zaten yüklemiştim. Sorunun devam ettiğini söyleyince, sorunun anakartta olabileceğini söyledi ve fabrikaya anakart siparişi geçildi. Daha sonra bu anakartın tedariğinin uzun süreceğini söylediler ve beni bekletmemek için makul bir ücret ile elimdeki televizyonumu alıp üst model yeni bir televizyon ile değiştirdiler. Sorunun çözümünden ve firmanın yaklaşımından memnun kaldım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt