Regal 40R8070U Ses var görüntü yok.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Sevgili A Adem Helvacı bir cevap verir mutlaka ,ama ben şunu denemeni isterim doğrusu :
Arka ışık gittiğinde ,yani ses var görüntü yok durumuna geldiğinde ,yv açık iken ,ekrana telefon veya evde bulunan el fenerini tut bakalım ,hayal-meyal görüntü var mı,vardır mutlaka bana göre ,o zaman problemin çözümü için tvnin led barlarını (umarım doğru yazmışımdır) ,değiştireceksin demektir :ok (tabii tv led ise )

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Alo abim gereken bilgiyi paylaşmış zaten.

Led tv lerin üretim yılının başlangıcı itibari ile zaten biliyoruz ki artık önümüzdeki yıllar boyunca insanların başı bu led denen melun ile oldukça derde girecek.

Bu nedenle halkı bilinçlendirebilmek adına mücadele veriyoruz. Bundan sonraki adım aslında üreticilere baskı kurmak olmalı. Ledler daha basit yöntem ile değiştirilebilmeli ve led bar değişim maliyetleri aşağı çekilmeli.

İsteseler bunu çok rahat şekilde başarırlar ama adamların derdi elbette ki daha çok ürün satmak. Herkes kendi ledini kendisi değiştirirse kime tv satacaklar?

weyselkalkan Çevrimdışı

weyselkalkan 

Yeni Üye
16 Şub 2019
37
47
Sevgili A Adem Helvacı bir cevap verir mutlaka ,ama ben şunu denemeni isterim doğrusu :
Arka ışık gittiğinde ,yani ses var görüntü yok durumuna geldiğinde ,yv açık iken ,ekrana telefon veya evde bulunan el fenerini tut bakalım ,hayal-meyal görüntü var mı,vardır mutlaka bana göre ,o zaman problemin çözümü için tvnin led barlarını (umarım doğru yazmışımdır) ,değiştireceksin demektir :ok (tabii tv led ise )
Dediğinizi yaptım fakat hiç bir görüntü göremedim. Regal servisinden randevu aldım yarın gelecekler. Bu arada garantisi bitti. Sizin dediğiniz gibi Led barlar değişecekse yetkili servis ne kadar bir maliyet çıkartabilir? Bilgisi olan varsa, yardımcı olursa sevinirim. A Adem Helvacı teraspy teraspy
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Alo abim gereken bilgiyi paylaşmış zaten.

Led tv lerin üretim yılının başlangıcı itibari ile zaten biliyoruz ki artık önümüzdeki yıllar boyunca insanların başı bu led denen melun ile oldukça derde girecek.

Bu nedenle halkı bilinçlendirebilmek adına mücadele veriyoruz. Bundan sonraki adım aslında üreticilere baskı kurmak olmalı. Ledler daha basit yöntem ile değiştirilebilmeli ve led bar değişim maliyetleri aşağı çekilmeli.

İsteseler bunu çok rahat şekilde başarırlar ama adamların derdi elbette ki daha çok ürün satmak. Herkes kendi ledini kendisi değiştirirse kime tv satacaklar?
Ayrıca A Adem Helvacı bey, bu Tv'den hayır gelmezse şu Tv'yi gözüme kestirdim. Düşüncelerinize çok kıymet verdiğim için sizinde fikir ve tavsiyelerinizi öğrenmek isterim.

Ek-Aciklama-2020-07-13-025836.png

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Merhaba. Geçen benim Vestel hi level tv aynını yaptı. YouTube açtım baktım görüntü var. Yani LED’ler sağlam. Sonra TV’yi ilk kurulum ile kanalları tekrar yükledim ve görüntü geldi. Bir de bunları deneyin

weyselkalkan Çevrimdışı

weyselkalkan 

Yeni Üye
16 Şub 2019
37
47
Dediğinizi tekrar denedim ve görüntüyü az da olsa gördüm.

Kumandada youtube tuşu var bildiğim kadarı ile,tek tuş ile otomatik bağlanıyor diye hatırlıyorum :ok
El feneri tutarak girdim youtube ama normal bir görüntü alamadım. Yine ses var görüntü yok.

weyselkalkan Çevrimdışı

weyselkalkan 

Yeni Üye
16 Şub 2019
37
47
A Adem Helvacı bey, hem şahsi youtube kanalınıza, hem de pixel youtube kanalı aboneniz olarak daha aktif yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Konuyu bir incelemenizi istirham ediyorum.

Hımmm, kesin led barlar değişecek :ok
Regal yetkili servis gelecek ve led bar arızası derse tümünün değişim fiyatını soracağım. Ne kadar bir maliyet çıkartırlar bana bir tahmininiz var mı?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
A Adem Helvacı bey, hem şahsi youtube kanalınıza, hem de pixel youtube kanalı aboneniz olarak daha aktif yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Konuyu bir incelemenizi istirham ediyorum
Regal yetkili servis gelecek ve led bar arızası derse tümünün değişim fiyatını soracağım. Ne kadar bir maliyet çıkartırlar bana bir tahmininiz var mı?
Ben etiketliyeyim sevgili ademi, istersen ,kanallardan da sorabilirsin kendisine ,ama inşallah servis "led barlar değişecek "der ,ama servis geldiğinde "ışık tuttuğumda arkada görüntü var" diye bizzat belirt bence :ok

A Adem Helvacı

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Yetkili servis led bar değişimi için ne kadar talep eder yaklaşık olarak.
İnan bilmiyorum ,ben 32'' axen tv için kendim alıp takmıştım,tümünü değiştirdim zaten 3 adet bar vardı 3çünü 60 tlye almıştım,hadi senin tvye göre 80 tl oılsun (40'') ,150-200 de işçilik alınsa ,toplam 200-280 tlye olur .ben mesela fazla para vermem ,ederi budur bana göre.(işin aslı hiç işçilik vermem ,kendim takarım çünkü :) )

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Dediğinizi yaptım fakat hiç bir görüntü göremedim. Regal servisinden randevu aldım yarın gelecekler. Bu arada garantisi bitti. Sizin dediğiniz gibi Led barlar değişecekse yetkili servis ne kadar bir maliyet çıkartabilir? Bilgisi olan varsa, yardımcı olursa sevinirim. A Adem Helvacı teraspy teraspy

Ayrıca A Adem Helvacı bey, bu Tv'den hayır gelmezse şu Tv'yi gözüme kestirdim. Düşüncelerinize çok kıymet verdiğim için sizinde fikir ve tavsiyelerinizi öğrenmek isterim.

Ek-Aciklama-2020-07-13-025836.png

TV den hayır gelir onda sorun yok ancak tercih ettiğiniz model, sosyal mecrada tv tavsiyesi isteyenlere oldukça önerdiğim bir model :ok

40'' bir tv led bar değişim ücreti, takribi 400-500tl bantlarında tutacaktır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt