Regal 40r6015f / MB95M Kartlı Tv'mde PC ile HDMI görüntü sorunu

P Çevrimdışı

PULAT

Yeni Üye
7 Eyl 2020
4
Merhabalar;
Pc 'den Tv 'ye HDMI ile ekran bağlantısı yapmaya çalıştığım zamanlarda bazen sorunsuz fakat bazen sinyal yok uyarısı ile karşılaşıyorum. Pc yeni açılmış olması gerekiyor ve Tv 'de kapalı iken HDMI kablosunu takıp Tv 'yi açınca alabiliyorum veya bazen bu işe yaramıyor Pc 'yi de defalarca kapatıp açmak zorunda kalıyorum ve Pc, Tv açık olması gerekiyor daha sonra HDMI kablosunu takmam gerekiyor. Buna benzer farklı uygulama kombinasyonları denemek zorunda kalıyorum. Çok ilginç ki her seferinde değişik Ritüeller uygulamak zorunda kalıyorum. Bayağı sıkıcı olmaya başladı. Şansım varsa sorunsuz hemen görüntü alabiliyorum.
Bu sorunu gidere bilmem için ne yapmam gerekiyor? Yazılım mı gerekiyor veya bunun için sırasıyla uygulamam gereken bir ritüel veya yazılı bir prosedürü mü var çözemedim.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

P_20200907_140813_vHDR_Auto.jpg
P_20200907_141121_vHDR_Auto.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bu yazılımdan çok HDMI protokolüyle ilgili bir sorun.
Her markada yaşanabiliyor.
Ekran kartı sürücüsünü silip tekrardan yüklemek faydalı olabilir.
Ya da kaliteli bir kabloya geçiş yapmak.
Bir de takma sırasında ufak bir kıvılcım & ark gözlemliyorsanız, mutlaka cihazlar kapalı iken kabloyu takın derim.

P Çevrimdışı

PULAT

Yeni Üye
7 Eyl 2020
4
Bu yazılımdan çok HDMI protokolüyle ilgili bir sorun.
Her markada yaşanabiliyor.
Ekran kartı sürücüsünü silip tekrardan yüklemek faydalı olabilir.
Ya da kaliteli bir kabloya geçiş yapmak.
Bir de takma sırasında ufak bir kıvılcım & ark gözlemliyorsanız, mutlaka cihazlar kapalı iken kabloyu takın derim.

Kıvılcım, ark gibi şey görmedim ve dikkatimi çekmedi. Birden fazla kablo denedim ama yine denerim, sorun değil. Pc de dahil format atıp yeni ekran kartı yazılımı yükleyerek de denedim ama sonuç yine aynı oldu.
Ben bazı sıra işlemleri deneyip uygulamaya devam edeceğim galiba.
Teşekkürler..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kıvılcım, ark gibi şey görmedim ve dikkatimi çekmedi. Birden fazla kablo denedim ama yine denerim, sorun değil. Pc de dahil format atıp yeni ekran kartı yazılımı yükleyerek de denedim ama sonuç yine aynı oldu.
Ben bazı sıra işlemleri deneyip uygulamaya devam edeceğim galiba.
Teşekkürler..

Bu altyapı kaynaklı bir sorun, aynı HDMI portu yerine farklı HDMI portunu deneyin.
Cihaz için bir güncelleme yoksa zaten değiştirebileceğiniz bir şey yok demektir.
VGA-HDMI dönüştürücü alıp deneyin olmadı.

P Çevrimdışı

PULAT

Yeni Üye
7 Eyl 2020
4
Bu altyapı kaynaklı bir sorun, aynı HDMI portu yerine farklı HDMI portunu deneyin.
Cihaz için bir güncelleme yoksa zaten değiştirebileceğiniz bir şey yok demektir.
VGA-HDMI dönüştürücü alıp deneyin olmadı.

Pc üzerinde 1 adet HDMI portu mevcut, Tv'de ise iki adet ve ikisini de çok defa denedim.
Tv alındığı ilk günden beri hiç yazılım yüklenmedi, sanırım 2014 çıkışlı cihaz.
Dönüştürücü denemedim çünkü Pc'de VGA portu yok :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Pc üzerinde 1 adet HDMI portu mevcut, Tv'de ise iki adet ve ikisini de çok defa denedim.
Tv alındığı ilk günden beri hiç yazılım yüklenmedi, sanırım 2014 çıkışlı cihaz.
Dönüştürücü denemedim çünkü Pc'de VGA portu yok :)

Sorun ya TV'de ya da PC'de.
Bu sorunu ben de yaşadım zaman zaman.
İnsanı delirtir.
Bence farklı bir PC ile deneyin derim.

P Çevrimdışı

PULAT

Yeni Üye
7 Eyl 2020
4
Sorun ya TV'de ya da PC'de.
Bu sorunu ben de yaşadım zaman zaman.
İnsanı delirtir.
Bence farklı bir PC ile deneyin derim.

Eğer bilginiz var ise PC "Aspire V17 Nitro - Black Edition" ve kolay kolay sorun yaşamıyorum başka konularda, oldukça kullanışlı fakat HDMI konusu delirtiyor. Bazı zamanlar yarım günümü aldıyor ve inatla uğraşıp yapamayınca pes ediyorum. Bir çözüm çıkana kadar güreşe devam. Sürekli yenilgideyiz :)
İlginiz için teşekkür ederim, saygılar..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Eğer bilginiz var ise PC "Aspire V17 Nitro - Black Edition" ve kolay kolay sorun yaşamıyorum başka konularda, oldukça kullanışlı fakat HDMI konusu delirtiyor. Bazı zamanlar yarım günümü aldıyor ve inatla uğraşıp yapamayınca pes ediyorum. Bir çözüm çıkana kadar güreşe devam. Sürekli yenilgideyiz :)
İlginiz için teşekkür ederim, saygılar..

Rica ederim. HDMI portu başka cihazlarda (monitör veya başka bir TV) sorunsuz çalışıyorsa bu ya protokol sorunudur ya da TV'de arıza vardır.
Ben arıza ihtimalinden çok, klasik protokol sorunu diye düşünüyorum.
Klavyeden Windows logosu ve P harfine aynı anda bastığınızda bir değişiklik yapabiliyor musunuz onu da kontrol edin derim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt