Redline Blanca Magic Box Çöktü

diner06 Çevrimdışı

diner06

Yeni Üye
18 Ara 2018
28
23
Redline firmasının alt markası olan Blanca'nın Magic Box Plus modeli cihazım var. Cihazın eski versiyon bir yazılımını yüklemeye çalışırken cihaz yükleme sonrası tekrar açılmadı boot yazısında kaldı. Redline M660 Plus modeli ile aynı işlemci mevcuttur. İşlemcisi Montage CM 8002 bir türlü Loader bulamadım.
Montage diğer çiplerinin Loader var ama 8002 destekleyen bir loader bulamadım. Diğer Loader ile yazılım yüklemeye çalışırken yükleme başlıycak gibi oluyor uydu cihazının çip bilgileri ekrana düşüyor ama öyle kalıyor.
Kullandığım Loader TCOM 2.5.5.0
New TCOM Loader denedim oda olmadı.
SCOM Loader denedim oda olmadı.
Tam yazılım yükleme başlıycak gibi oluyor cihazla iletişim kuruluyor ama kalıyor.

diner06 Çevrimdışı

diner06

Yeni Üye
18 Ara 2018
28
23
Nasıl bir yolla çözdüğünü de yazsaydın süper olacaktı ,en azndan başka kullanıcılar için iyi bir döküman olurdu :ok
Hocam sizin montage işlemciler için usb ile güncelleme konunuzu gördüm ordaki işlemleri uyguladım.Bir tane usb belleğe yazılım dosyasını adını flash.bin olarak değiştirdim ve usb belleğe attım. Sonra bilgisayardan uydu cihazını rs232 ile bağladım new tcom loader ile download sekmesinde SYMPHONY_DDR3 platformunu seçtim. Daha sonra xml dosyasın Tcom Programını olduğu klasörde conf adlı klasörde buldum adı linux xml diye birşeydi. Onu düzenlememe gerek kalmadı çünkü usb belleğe flash adında attım xml dosyasında da flash olarak yazıyordu. Daha sonra zaten usb belleği cihaza taktım yazılım yüklemeyi başlattım ve yazılım başarılı bir şekilde yüklendi.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Hocam sizin montage işlemciler için usb ile güncelleme konunuzu gördüm ordaki işlemleri uyguladım.Bir tane usb belleğe yazılım dosyasını adını flash.bin olarak değiştirdim ve usb belleğe attım. Sonra bilgisayardan uydu cihazını rs232 ile bağladım new tcom loader ile download sekmesinde SYMPHONY_DDR3 platformunu seçtim. Daha sonra xml dosyasın Tcom Programını olduğu klasörde conf adlı klasörde buldum adı linux xml diye birşeydi. Onu düzenlememe gerek kalmadı çünkü usb belleğe flash adında attım xml dosyasında da flash olarak yazıyordu. Daha sonra zaten usb belleği cihaza taktım yazılım yüklemeyi başlattım ve yazılım başarılı bir şekilde yüklendi.
Eline sağlık ,güle güle kullan :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri