Ramler Hakkında Genel Bilgi

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Günaydınlar Arkadaşlar Ramler hakkında forumda pek bilgiye rastlıyamadım şurada bir konu açayım dedim neticede bu aile büyük geniş bir aile tabi ilerleyen zamanlarda da daha farklı konularla burada olacağım şimdiii https://tavsiyeforumu.com/konu/termal-macun-ne-kadar-surede-yenilenmelidir.6452/page-2#post-131146 bu konuda bana ait dün kasamı söktüm zaten genelde yılda bir kere bakımını yapmaktayım detaylı inceleme yaptığımda işlemci fanında ek olarak kasanın kapağına taktığım fanda ve psu fanında ekran kartı fanında çok hafif bir tozlanma gözlemledim termal macunada baktım kenarlardan eksilmiş sökmüşken onuda değiştireyim dedim şimdi asıl konum Rem sevgili Dostum Umut Barış Umut Barış remede bir bakıyım dedim ve remin sol kısmında soketlerde renk farklılığı farkettim ayrıcaa çok hafif bir yamukluk var çok şükür problemsiz çalışıyor rem ama bozulmasından korkuyorum şuanda da durumum çok sıkışık bozulsa vay halime Sorulara gelecek olursam

1.Belleklerin sağlıklı olup olmadığını gösteren bazı programlar vardı onlar neydi yada sizlerin tavsiye edeceği programlar varmı

2.Fotoğrafa dikkatli bakınız işaretledim o soketler niye öğle olmuş şimdi yüklemesini yapacağım

3.İnternette Rem soğutucu Satılıyor Bana biri internetten Rem soğutucu Al Tak Dedi sizlerin tavsiyeleri nelerdir Forum Ailesi?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

AAAA Resim yükleme yapamıyorum arkadaşlar neden ? Sota Sota F fikoloji A Adem Helvacı TEKNOwest TEKNOWEST

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Anakartın ne bilmiyorum ama o renkler ya DDR & DDR 2 veya DDR2 & DDR3 ayrımını yapmak için, ya da "dual channel" çalışabilecek soketleri belirtmek için yapılmış olabilir.

Bellekleri test etmek istiyorsan, klavyeden Windows+R tuşuna basıp "memtest" (tırnak işaretleri olmadan) yaz, ya da başlat menüsünden windows bellek tanılamayı bul.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
bub30e0a9e0f8c7ea4.jpg
Soketler bu şekilde arkadaşlar bu arada bugün kasaya bakım yapacam :clap2

Reis ramlerin ucunu mavi sınav silgisiyle sil takmadan önce
Kardeş mavi yok valla beyaz aldım dün silgiyi renk önemlimi ki ?

şimdi yükliyebilirsin
Ellerine Sağlık

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
bub30e0a9e0f8c7ea4.jpg
Soketler bu şekilde arkadaşlar bu arada bugün kasaya bakım yapacam :clap2

Kardeş mavi yok valla beyaz aldım dün silgiyi renk önemlimi ki ?

Ellerine Sağlık
Önemli değil yumuşak olduğu için dedim

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Evet özetle bugün üşenmeyip kasanın hepsini sökmek durumunda kaldım çünkü toz kör yerler dede vardı yalnız ekran kartım en az tozlandı sonra düşündüm taşındım karar verdim onuda sökeyim dedim ve termal macun taşlaşmıştı bu fabrikanın kendi koyduğu termal macundu.artık taşlaşmış beni çok zorladı bende bıçakla sürttüm soğutucuyu bir problem olurmu sizce arkadaşlar ?

18f25235078e9c34a.jpg

Renkleri sordun ya? :hihi
Hee remlerdeki renkleri kasdetmiştim bu arada dediğin şeyi yaptım sorun olmadığını belirtti bana bilgisayar.zaten silme işleminden sonra o remlerdeki soluk renklerde kayboldu:hihi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Evet özetle bugün üşenmeyip kasanın hepsini sökmek durumunda kaldım çünkü toz kör yerler dede vardı yalnız ekran kartım en az tozlandı sonra düşündüm taşındım karar verdim onuda sökeyim dedim ve termal macun taşlaşmıştı bu fabrikanın kendi koyduğu termal macundu.artık taşlaşmış beni çok zorladı bende bıçakla sürttüm soğutucuyu bir problem olurmu sizce arkadaşlar ?

Eskisi kadar soğutmaz artık, geçmiş olsun. O bloğun yüzeye tam teması şart.
Gerçi basit bir alüminyum blok ama olsun. Macunu biraz kalın sürersin. :hihi

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Eskisi kadar soğutmaz artık, geçmiş olsun. O bloğun yüzeye tam teması şart.
Gerçi basit bir alüminyum blok ama olsun. Macunu biraz kalın sürersin. :hihi
Taşlaşmıştı yahu bir rulo peçete gitti mübarek aynısından bulmak zor sanırım nasıl soğutmaz umut ? sadece boyası sürtündü alüminyumu eritmedik kalbime indirme gece gece :haha

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Taşlaşmıştı yahu bir rulo peçete gitti mübarek aynısından bulmak zor sanırım nasıl soğutmaz umut ? sadece boyası sürtündü alüminyumu eritmedik kalbime indirme gece gece :haha

Zayıf bir kartın bloğuna benziyor zaten, çok dert etme.
Alkollü ıslak mendille veya kolonya ile bu işi daha rahat çözerdin.
Onun haricinde kullanılmayan bir kredi kartı vs. ile de macunu kazıyabilirdin. Oraya tornavida mı sürttün? :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt