R 32 gaz

T Çevrimdışı
8 May 2019
48
34
Bugün arçelik servisi montaj icin is yerine geldi. Montaj yapılırken vakum yapcaniz mi dedim yok dedi. Vakumunuz yoksa vereyim bende var dedim. 32 gaza vakum yapılmıyor bu gazın özelliği bu dedi. Nasıl yani dedim tamam dis ünite de zaten gaz var peki iç ünite ve borular kismindaki hava nem noluyo dedim. 32 gaz yanıcı olduğu için yasakmış vakum. Bu gaza özel komple herseyi plastik olan vakum pompası varmış onunla yapılıyormus. Ya dedim teknik olarak böyle bir şey mümkün değil. Boruda ki havayi nemi cekmeden sadece pistlamaylami vakum yapmış sayılıyo dedim. Egitimlerde yetkililer vakum gerek yok demis. Aklıma 32 gazı nemle tepkime yapmıyor acaba donmuyormu bu gaz nemi görünce diye geldi. Mantıklı bisey gelmedi bana. Bu arada 32 yanıcı mi parlayıcı mi parlayici galiba. Neden böyle bi gaz urettiler ki. Bu konuda ne düşünüyorsunuz

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Bu konu hakkında adem usta detaylı bilgilendirmeyi yapar diye düşünüyorum.32 gazıda ilk kez duydum R600 134 Gaz var 32 nedir ya

T Çevrimdışı
8 May 2019
48
34
Biraz araştırdım şimdi. Palavra tabi. Ben teknisyen olduğum halde adamların baskısına dayanamadım iyi bari dedim. Ama onları geri getirmeyi bilirim ben. Normal müşteri ne yapsın bu 3 kağıtcilara

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Biraz araştırdım şimdi. Palavra tabi. Ben teknisyen olduğum halde adamların baskısına dayanamadım iyi bari dedim. Ama onları geri getirmeyi bilirim ben. Normal müşteri ne yapsın bu 3 kağıtcilara
Piyasada Çok Terbiyesiz Adam Dolu Gerçi Adam dedimde Lafın Gelişi Terbiyem Müsade Etmiyor başka bişey demeye.

T Çevrimdışı
8 May 2019
48
34
Bu konu hakkında adem usta detaylı bilgilendirmeyi yapar diye düşünüyorum.32 gazıda ilk kez duydum R600 134 Gaz var 32 nedir ya
32 gazi 2013 yılından beri kullanıyor. Ilk daikin ortaya atti bunu saf olarak kullanalım diye. Aslında 410 gaz yüzde 50 r 125 yüzde 50 r 32 den oluşuyo. Daikin da lan biz 32 yi saf kullanalım dedi. Ortaya öyle çıktı

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
32 gazi 2013 yılından beri kullanıyor. Ilk daikin ortaya atti bunu saf olarak kullanalım diye. Aslında 410 gaz yüzde 50 r 125 yüzde 50 r 32 den oluşuyo. Daikin da lan biz 32 yi saf kullanalım dedi. Ortaya öyle çıktı
Daha Önce Esco Bexel Yetkili Servisinde Çalışmış biri olarak hiç Denk gelmedim Böyle gaza desem.

T Çevrimdışı
8 May 2019
48
34
Tabi Türkiye de son 2 yıldır var galiba 32 gazı bu sene tamamen 32 oldu gazlar. Aşırı yanıcı değil. 410 ile ayni hemen hemen yanicilik olarak
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Piyasada Çok Terbiyesiz Adam Dolu Gerçi Adam dedimde Lafın Gelişi Terbiyem Müsade Etmiyor başka bişey demeye.
Adamlar alışmış yüzsüz yüzsüz yalana. Öyle yalan bulmuşlar ki. Neymis ic ünite vakumlu geliyo diyo. La tapayi açtın vakummu kaldı :) bi akıllı onlar galiba

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,459
R32 Gazla Detaylı Bılglı

T Çevrimdışı
8 May 2019
48
34
Suan kafamda netleşti çoğu şey. Yalnız vakum için kıvılcım yaratmayan pompa nedir onu anlamadım. Eski pompalar is3 yaramayacak mi 32 gazdq

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Hocam tehlikeli oluştaracak bişey varsa servisi çağırın 2-3 kere kontrol ettirin mazallah şakası olmaz bu işlerin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt