pvc pencere ve ısı cam

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Evdeki tahta pencereler 35 yıllık artık çürüdüler ayrıca klima da evi ısıtıp soğutmamaya başladı. Bir firma ile de görüştüm geldiler ölçü aldılar. Biraz sanki ucuz fiyat verdiler kafamda soru işaretleri oluştu.

Elinde 2 adet marka olduğunu adopen ve mestre ( yazılışı farklı olabilir ) bunlardan istediğini takabileceğini söyledi. 80mm genişliğinde 5 odacıklı . pvc alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor.
Birde şişecam değilde ısıcam taktırmak istiyorum. ısıcam sinerji yada konfor. Bu ısıcamların izalosyona çok faydası oluyor mu kışın yada yazın klima elektriğinden çok tasarruf ettirir mi. yoksa boşuna masraf mı yaptırmış oluruz

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ben köydeki eve taktırmıştım ,öncesinde ahşap idi tümü,çok fark etti ,(2009) soba yakmama rağmen ısıcamlı pencerede gerçekten hem seste hem ısıda çok fark etti.Şehirdeki evde çok pencere yok sadece 3 adet ama mutfağa yakında taktırdım memnunuz ,bence boşuna olmaz ,hanım diğerlerini de taktır diyor ama şimdilik dursun dedim :)

S Çevrimdışı

Serinsu

Aktif Üye
10 Ara 2019
424
46
Ben köydeki eve taktırmıştım ,öncesinde ahşap idi tümü,çok fark etti ,(2009) soba yakmama rağmen ısıcamlı pencerede gerçekten hem seste hem ısıda çok fark etti.Şehirdeki evde çok pencere yok sadece 3 adet ama mutfağa yakında taktırdım memnunuz ,bence boşuna olmaz ,hanım diğerlerini de taktır diyor ama şimdilik dursun dedim :)
İçinde bir kaç soru var usta
Şişecam ı ne bildiğim ısıcam ,şişecamı arkadaş ısacamla karıştırmışmı acaba?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
İçinde bir kaç soru var usta
Şişecam ı ne bildiğim ısıcam ,şişecamı arkadaş ısacamla karıştırmışmı acaba?
O konuda bilgim yok maalesef sevgili Serinsu ama ısıcam türleri de var sanki ,mesela iki cam arasında perde olan dahi var ama şişecam konusunu bilmiyorum ,belki de kullanılan cam markasıdır şişecam :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt