Ps4 pro için F/P tv tavsiyesi

E Çevrimdışı

Exodia

Aktif Üye
24 Eki 2019
79
24
Hepinize merhaba sayın tavsiye formu sakinleri. Sitenizi adem helvacı abimizin youtube kanalından bulup üye oldum. Kanalındaki videoların bir kısmını izledim fakat konsol oyuncuları için yapılmış bir videosu ile karşılaşmadım (Belki de vardı ama ben fark edemedim kusura bakmayın)

Sorum aslında başlıktan da belli ama daha açık olarak yazacağım. Ben bir konsol oyuncusuyum, ps2-ps3-xbox 360 ve ps4 pro sahibiyim. Evimde Lg 42lb652V full hd televizyonum vardı 5 senelik fakat zamanla ölü piksel ışık sızması problemi vs ömrünü tamamen tüketti. Şu anda öğrenci evimdeyim kendime konsol oynamak (ağırlıklı olarak) ve film izlemek için bir tv bakıyorum. Bütcem 2-3k arasında daha yukarıya çıkmam şimdilik malesef mümkün değil. Size sorum şu.
Bana önerebileceğiniz 45inc ve üzeri 4K f/p televizyonu tavsiyeniz var mı? Düşük seviye 4K almak yerine kaliteli Full hd televizyon almak daha mı mantıklı? Mantıklıysa Full hd hdr özellikli televizyon tavsiyeleriniz nelerdir?
1 aydır araştırıyorum adam akıllı bir tavsiyeye ulaşamadım kimse deneyimlerini yazmıyor kağıt üstündeki verileri paylaşıyor. Siz bana açıklayarak anlatıp tavsiyelerde bulunursanız çok memnun olurum. Teşekkürler

Najaz Çevrimdışı

Najaz

Aktif Üye
7 Ağu 2019
84
46
PS4 Pro'nun görüntü çıkışı gerçek 4K değil. Görüntüler 1800p'de render edilip 4K'ya upscale işlemiyle ölçekleniyor. Zira PS4'deki APU'nun grafik çekirdeği 4K@60 FPS performans veremiyor. Bu yüzden böyle bir ara çözüm geliştirildi.

Yerinizde olsam PS4 serisi için 1080p'de kalır, 4K için yeni nesil konsolların çıkışını beklerim. PS5 2020 sonbaharında çıkacak, yani neredeyse 1 yıl sonra.

E Çevrimdışı

Exodia

Aktif Üye
24 Eki 2019
79
24
PS4 Pro'nun görüntü çıkışı gerçek 4K değil. Görüntüler 1800p'de render edilip 4K'ya upscale işlemiyle ölçekleniyor. Zira PS4'deki APU'nun grafik çekirdeği 4K@60 FPS performans veremiyor. Bu yüzden böyle bir ara çözüm geliştirildi.

Yerinizde olsam PS4 serisi için 1080p'de kalır, 4K için yeni nesil konsolların çıkışını beklerim. PS5 2020 sonbaharında çıkacak, yani neredeyse 1 yıl sonra.
Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Aslında benim düşünceme de paralel bir yazı. Ps5 i ilk çıktığı gibi almayı planlıyorum, ona 4K tv olmazsa olmaz ama ps4 pro da 4K upscale oynamak yerine full hd yüksek ayarlarda oynamak daha mantıklı. Peki full hd hdr tv tavsiyeleriniz nelerdir

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Aslında benim düşünceme de paralel bir yazı. Ps5 i ilk çıktığı gibi almayı planlıyorum, ona 4K tv olmazsa olmaz ama ps4 pro da 4K upscale oynamak yerine full hd yüksek ayarlarda oynamak daha mantıklı. Peki full hd hdr tv tavsiyeleriniz nelerdir

Full HD TV'ler hala üretiliyor ama o fiyatları hak etmiyorlar bence.
PS5 almaya cidden niyetliyseniz 4K bir TV alın geçin derim.
VA panel bir TV hareketli sahne performansı için işinize yarayacaktır.
IPS panel TV alırsanız hareketli sahnelerde stuttering yaşamanız olası.

TV yerine daha küçük ama daha başarılı bir 4K monitör düşünür müydünüz? :alala

E Çevrimdışı

Exodia

Aktif Üye
24 Eki 2019
79
24
Full HD TV'ler hala üretiliyor ama o fiyatları hak etmiyorlar bence.
PS5 almaya cidden niyetliyseniz 4K bir TV alın geçin derim.
VA panel bir TV hareketli sahne performansı için işinize yarayacaktır.
IPS panel TV alırsanız hareketli sahnelerde stuttering yaşamanız olası.

TV yerine daha küçük ama daha başarılı bir 4K monitör düşünür müydünüz? :alala
Hayır monitör almayı düşünmüyorum. 4K görüntüyü 50 ekranın altında bir tv de bile izlememizi önermiyorlar o yüzden büyük ekran 4K almam lazım fakat fiyatı çok uçuk. 125 ekran civarı full hd samsung va panel bir cihaz düşünüyorum. 2500-3000 civarına. Sizce mantıklı mı? Yoksa "4K nın en kötüsü full hd nin en iyisinden iyidir" diyebilir misiniz?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Hayır monitör almayı düşünmüyorum. 4K görüntüyü 50 ekranın altında bir tv de bile izlememizi önermiyorlar o yüzden büyük ekran 4K almam lazım fakat fiyatı çok uçuk. 125 ekran civarı full hd samsung va panel bir cihaz düşünüyorum. 2500-3000 civarına. Sizce mantıklı mı? Yoksa "4K nın en kötüsü full hd nin en iyisinden iyidir" diyebilir misiniz?

Bence kötü panel kötüdür, iyi panel iyidir.:bilmiyom
Çözünürlük ile ekran boyutu arasındaki oranı anlamadım yalnız, PPI (inç başına düşen piksel sayısı) yükseldikçe panel size daha yumuşak bir görüntü sunar.
Kim diyormuş 4K görüntü 50 inç altı izlenmez diye? :alala
Apple'ın Retina diye pazarladığı şey bu. :kiskis

Söz konusu Koreli firmalar olunca 2.5-3 civarına alacağınız cihazlar giriş seviyesi olacaktır diye tahmin ediyorum.
Bir de konsol kaç FPS ile gelecek onu da bilmiyoruz, en fazla 60'la gelir tahminimce. RTX de işin içine girecek çünkü.

A Adem Helvacı size yardımcı olacaktır.

Najaz Çevrimdışı

Najaz

Aktif Üye
7 Ağu 2019
84
46
Bende hem XBOX One X, hem de PS4 konsol var. Daha çok XBOX ile kullanırım düşüncesi ile, Vestel üretimi VA panelli bir Hitachi 4K TV almıştım geçenlerde. XBOX ile beni memnun eden bir 4K görüntü elde ediyorum. PS4 ile kullandığımda da, TV'nin 1080p > 4K upscale tekniği iyi sonuç veriyor bana göre. TV'yi 2.750 TL'ye almıştım.

Benim aldığım TV, Vestel'in Toshiba, JVC, Hitachi markaları altında ürettiği seriden. Zaman zaman Toshiba ve JVC markaları A101'lerde 2500-3000 TL fiyat aralığında satışa çıkıyor. Bütçe 3000 TL üzerine çıkmayacaksa bu TV'lere bakılabilir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Bende hem XBOX One X, hem de PS4 konsol var. Daha çok XBOX ile kullanırım düşüncesi ile, Vestel üretimi VA panelli bir Hitachi 4K TV almıştım geçenlerde. XBOX ile beni memnun eden bir 4K görüntü elde ediyorum. PS4 ile kullandığımda da, TV'nin 1080p > 4K upscale tekniği iyi sonuç veriyor bana göre. TV'yi 2.750 TL'ye almıştım.

Benim aldığım TV, Vestel'in Toshiba, JVC, Hitachi markaları altında ürettiği seriden. Zaman zaman Toshiba ve JVC markaları A101'lerde 2500-3000 TL fiyat aralığında satışa çıkıyor. Bütçe 3000 TL üzerine çıkmayacaksa bu TV'lere bakılabilir.

Şu modelde Dolby Vision vardı sanırım;

Varmış;

cocaine Çevrimdışı

cocaine

Aktif Üye
1 Haz 2019
161
32
Vestel 43ud8360 olabilir bende kullanıyorum ps4 pro ile bi sıkıntısı yok YouTube da 1tane videosunda vardı ama çok sattı stocklarda 70modeli var aynı TV zaten

E Çevrimdışı

Exodia

Aktif Üye
24 Eki 2019
79
24
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Şu anda Ps5 konsolunu düşünmüyorum ona uygun tv bakmayacağım. Ps4 pro ya uygun tv bakıyorum. Yani kötü 4K derken mesela adi panel kullanıyor olabilir, aksiyon sahnelerinde, alt yazılarda titreme yapıyor olabilir. Sesi ve smart özelliği kötü olabilir. Bunlardan bahsediyorum sonuçta 2bine de 4K tv var 10bin tlye de. Yani kalitesiz bir 4K televizyon almaktansa Full hd hdr bir cihaz almak daha iyi gibi. Konsol ile çekilmiş inceleme videoları da yok, bayiye gitsem de konsol yok. O konu sinir bozucu yani yukarıdaki arkadaş gibi "Ben xbox konsolunu şu tv de kullanıyorum, memnunum" Diyen kimse yok. Olanlar da 5-10bin lik tv öneriyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Vestel 43ud8360 olabilir bende kullanıyorum ps4 pro ile bi sıkıntısı yok YouTube da 1tane videosunda vardı ama çok sattı stocklarda 70modeli var aynı TV zaten
Vestel 49ud8470 nasıldır sizce. Fiyatı 2800tl civarı

cocaine Çevrimdışı

cocaine

Aktif Üye
1 Haz 2019
161
32
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Şu anda Ps5 konsolunu düşünmüyorum ona uygun tv bakmayacağım. Ps4 pro ya uygun tv bakıyorum. Yani kötü 4K derken mesela adi panel kullanıyor olabilir, aksiyon sahnelerinde, alt yazılarda titreme yapıyor olabilir. Sesi ve smart özelliği kötü olabilir. Bunlardan bahsediyorum sonuçta 2bine de 4K tv var 10bin tlye de. Yani kalitesiz bir 4K televizyon almaktansa Full hd hdr bir cihaz almak daha iyi gibi. Konsol ile çekilmiş inceleme videoları da yok, bayiye gitsem de konsol yok. O konu sinir bozucu yani yukarıdaki arkadaş gibi "Ben xbox konsolunu şu tv de kullanıyorum, memnunum" Diyen kimse yok. Olanlar da 5-10bin lik tv öneriyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Vestel 49ud8470 nasıldır sizce. Fiyatı 2800tl civarı
Bence alınır servis konusuda iyi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri