Ps4 monitörü

M Çevrimdışı

metagu

Aktif Üye
26 Şub 2021
136
PS4 için ikisi de faydasız. Oyunlar zaten full hd render edildiği gibi çoğu da 30 fps'de çalışıyor. Kalanları da 60 fps.

Media player olarak kullanacaksanız 4K monitor alabilirsiniz.

M Çevrimdışı

Musty37

Yeni Üye
26 Kas 2019
9
36
En fazla fifa ultimate team oynuyorum online olarak , sizin önerdiğiniz bir model var mı acaba

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
En fazla fifa ultimate team oynuyorum online olarak , sizin önerdiğiniz bir model var mı acaba
Merhaba. En fazla 60 FPS alabileceğiniz için 60 veya 75 Hz bir monitör işinizi görecektir.
Piyasa yüksek olduğu için o fiyatlara 144 Hz ve üstü almanız ileri dönük olur;

Veya

Bu fiyatlara 75 Hz almaktansa 144 almak daha mantıklı olur.
PC ile kullanırsınız belki veya ileride daha güçlü bir konsola geçersiniz vs.
İkisinin de 8 bit renk derinliği verebilen VA paneli mevcuttur.

M Çevrimdışı

Musty37

Yeni Üye
26 Kas 2019
9
36
Merhaba. En fazla 60 FPS alabileceğiniz için 60 veya 75 Hz bir monitör işinizi görecektir.
Piyasa yüksek olduğu için o fiyatlara 144 Hz ve üstü almanız ileri dönük olur;

Veya

Bu fiyatlara 75 Hz almaktansa 144 almak daha mantıklı olur.
PC ile kullanırsınız belki veya ileride daha güçlü bir konsola geçersiniz vs.
İkisinin de 8 bit renk derinliği verebilen VA paneli mevcuttur.
Mantıklı hocam , va panel de ghosting gibi sorunlar duydum . Aoc nin 27g2u IPS panelli monitör de tercih edilir mi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Mantıklı hocam , va panel de ghosting gibi sorunlar duydum . Aoc nin 27g2u IPS panelli monitör de tercih edilir mi
IPS de olur tabi, hatta açı zafiyeti sorunu olmaz ama ghosting modelden modele değişir.
Daha çok üretim kalitesiyle ilgili bence. Kullanılan polarizer katmanın malzeme kalitesi ve mühendisliğiyle ilgili.
Philips'i çok gözlemleme şansım olmadı, arkadaşıma almıtşık ama, sanırım onda yok.
AOC'de bir miktar olabilir, kavisli olduğu için.

Bahsettiğiniz model özünde 6 bit, 8 bit derinlik FRC ile elde edilmiş.
Bir de Full HD de 24 inç de kalmanızı tavsiye ederim.
24 üzerine çıkıldığında PPI azalacağı için netlik azalır.
İzleme mesafenizi artırmanız gerekir.
Sorun olmaz derseniz 27 de öneririm tabi sıkıntı değil.

24 inçte şu modellere bakabilirsiniz;

MSI'da hoparlör yok bilginiz olsun.

B Çevrimdışı

Burakyy

Yeni Üye
26 May 2023
3
20
IPS de olur tabi, hatta açı zafiyeti sorunu olmaz ama ghosting modelden modele değişir.
Daha çok üretim kalitesiyle ilgili bence. Kullanılan polarizer katmanın malzeme kalitesi ve mühendisliğiyle ilgili.
Philips'i çok gözlemleme şansım olmadı, arkadaşıma almıtşık ama, sanırım onda yok.
AOC'de bir miktar olabilir, kavisli olduğu için.

Bahsettiğiniz model özünde 6 bit, 8 bit derinlik FRC ile elde edilmiş.
Bir de Full HD de 24 inç de kalmanızı tavsiye ederim.
24 üzerine çıkıldığında PPI azalacağı için netlik azalır.
İzleme mesafenizi artırmanız gerekir.
Sorun olmaz derseniz 27 de öneririm tabi sıkıntı değil.

24 inçte şu modellere bakabilirsiniz;

MSI'da hoparlör yok bilginiz olsun.
merhabalar ps4 pro alıp 1080 monitör almak mı daha mantıklı ps4 alıp 4k monitör mü hem oynanış hem grafik açısından

B Çevrimdışı

Burakyy

Yeni Üye
26 May 2023
3
20
Ps4 pro 4k 30 fps destekli bir cihaz. Ancak şunu unutmayın, bütün oyunlar 4k destekli değil. Olanları oynarım derseniz ps4 pro + 4k, standart konsol deneyimi derseniz ps4 slim + 1080 monitör.
yani oynayacağım oyun star wars battlefront 2 ps4 pro almamın sebebide daha iyi grafikleri olması ama kararsız kaldım ps4 pro + 1080 monitör yada ps4 + 4k monitör alacağım hangisi en iyi grafiği ve en iyi oynayışı verir fps açısından

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
yani oynayacağım oyun star wars battlefront 2 ps4 pro almamın sebebide daha iyi grafikleri olması ama kararsız kaldım ps4 pro + 1080 monitör yada ps4 + 4k monitör alacağım hangisi en iyi grafiği ve en iyi oynayışı verir fps açısından
Öncelikle mesajlara tepki veriniz.

İkincisi birşeyi karıştırıyorsunuz. PS4 Pro ile 4k, Ps4 düz ya da slim ile 1080p monitör tavsiyesi verdik. Siz iki mesajınızda da tam tersini söylüyorsunuz.

Adı geçen oyunla ilgili inceleme videolarında ps4 pro ile oynanışta aman aman bir görüntü kalitesi farkı gözlenmiyor. O yüzden o oyun özelinde (Bence) PS4 Pro gerekli değil.

B Çevrimdışı

Burakyy

Yeni Üye
26 May 2023
3
20
Öncelikle mesajlara tepki veriniz.

İkincisi birşeyi karıştırıyorsunuz. PS4 Pro ile 4k, Ps4 düz ya da slim ile 1080p monitör tavsiyesi verdik. Siz iki mesajınızda da tam tersini söylüyorsunuz.

Adı geçen oyunla ilgili inceleme videolarında ps4 pro ile oynanışta aman aman bir görüntü kalitesi farkı gözlenmiyor. O yüzden o oyun özelinde (Bence) PS4 Pro gerekli değil.
teşekkür ederim ps4 pro ile 1080p dememin sebebi ps4 pro ile 4k monitörün pahalı olması o yüzden size iki seçenek sunmuştum monitör olarak 144hz 1 ms hdr önerir misiniz fps ve grafik açısından yoksa başka bir öneriniz var mı

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
teşekkür ederim ps4 pro ile 1080p dememin sebebi ps4 pro ile 4k monitörün pahalı olması o yüzden size iki seçenek sunmuştum monitör olarak 144hz 1 ms hdr önerir misiniz fps ve grafik açısından yoksa başka bir öneriniz var mı
Açıkçası yukarıdaki konfigürasyonlardan pahalı olan erişilmez ise bence mantıklı olan uygun olan. Dolayısıyla 144 hz in çok büyük bir mantığı olmayacak. Sonuçta konsol optimizasyonu ile gelen oyunlardan bahsediyoruz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt