Profilonun Kötü Isciligi

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Iyi akşamlar profilonun üstün işçiliği sayesinde evimi su bastı şu hortuma kelepçe takmak çokmu zor farkina varmasam Allah korusun yangın bile çıkardı makineye değişim isteyeceğim bosch grubunun kalitesi inanilmaz şekilde düşmüş durumda.

20200827_214905.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Sadece kablo bağı ile mi bağlıydı?
A Adem Helvacı takıldığım bir nokta var,
Kazandan tahliyeye köprü atınca , makine boşaltma adımında tekrar kazana su vermez mi ? Acaba Vestel bulaşıklarda pompada bir klape vardır geri tepmesin diye öyle birşey mi var ?
Ben amacı anlayamadım. Acaba kazan şu almayı kesmez ise buradan tahliye etmek mi amaçlanmış? Böyle bir durum söz konusu ise nasıl bir mantık

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kazandan tahliyeye köprü atınca , makine boşaltma adımında tekrar kazana su vermez mi ? Acaba Vestel bulaşıklarda pompada bir klape vardır geri tepmesin diye öyle birşey mi var ?
Ben amacı anlayamadım. Acaba kazan şu almayı kesmez ise buradan tahliye etmek mi amaçlanmış? Böyle bir durum söz konusu ise nasıl bir mantık
Anlatmak istediğini doğru anladıysam eğer, bahsettiğin klepe çamaşır makinelerinde top kapama olarak var Fikom.

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33

Plastik kelepçeleri ben attım hortumu kelepçe olmadan gelişi güzel takmışlar kelepçe atmadan denedim laçka bir şekilde boruya girip cikiyor dengesiz bir sıkma da kolayca çıkabilecek bir durumdaydı.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Sağolun ancak bosch gibi bir firma bundan bile kaçınmış makineye değişim yapacaklarini da sanmiyorum ama şansımı deneyeceğim umarım motora gelmemiştir.
hocam bana sorarsan çıktığı vaziyette bırak , kapat servis kaydı açtır.Gelen servis gelsin görsün.Varsa başka bir hasar, özellikle diğer bileşenlerde aylar sonra çıkabilir sorun.Bırak onlar uğraşsın.Belki eksik takıldı benim bildiğim o kısımlarda çıkması da oldukça zor metal kelepçelerden takılıyor.O şekilde bırakmaları çok saçma ,netice de kazan oldukça hareketli bir yapıya sahip.

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
hocam bana sorarsan çıktığı vaziyette bırak , kapat servis kaydı açtır.Gelen servis gelsin görsün.Varsa başka bir hasar, özellikle diğer bileşenlerde aylar sonra çıkabilir sorun.Bırak onlar uğraşsın.Belki eksik takıldı benim bildiğim o kısımlarda çıkması da oldukça zor metal kelepçelerden takılıyor.O şekilde bırakmaları çok saçma ,netice de kazan oldukça hareketli bir yapıya sahip.

Hatırlarsanız yay değişim konum da vardı yaylari değişirken makine ilk kez açıldı bu hortum yine yerinden cikti teknisyen yerine geri taktı kelepçe üretimden yok takmamışlar servisleri beş para etmez gelip yapacağı şey hortumu yerine takip gitmek yine aynisi olacak.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Hatırlarsanız yay değişim konum da vardı yaylari değişirken makine ilk kez açıldı bu hortum yine yerinden cikti teknisyen yerine geri taktı kelepçe üretimden yok takmamışlar servisleri beş para etmez gelip yapacağı şey hortumu yerine takip gitmek yine aynisi olacak.
Aynen hatırladım , ozm siz metal kelepçe geçirin bari.Gerçekten bu kadat basit hata nasıl yaparlar anlamadım.

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Aynen hatırladım , ozm siz metal kelepçe geçirin bari.Gerçekten bu kadat basit hata nasıl yaparlar anlamadım.

Adamlar yaylara gres bile sürmüyor gacır gucur ötüyor makine bosch grubunda körük lastiği,rulman sesi,yay sesi gibi şikayetler artmış durumda işçilik farkı var bosch ve profilo arasında kalite giderek düşüyor değişim için servis çağırıp şansımı deneyeceğim dün cırt kelepçe attım çamaşır vardı makinede çünkü servis gelmeden önce cırtları sökeceğim.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
bosch buzdolabı felaketinden sonra bir daha bosch gurubu ürünleri eve sokmadım eskiden alman üretimi iken bütün herşeyi bosch alıyordum.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Adamlar yaylara gres bile sürmüyor gacır gucur ötüyor makine bosch grubunda körük lastiği,rulman sesi,yay sesi gibi şikayetler artmış durumda işçilik farkı var bosch ve profilo arasında kalite giderek düşüyor değişim için servis çağırıp şansımı deneyeceğim dün cırt kelepçe attım çamaşır vardı makinede çünkü servis gelmeden önce cırtları sökeceğim.
bende sessiz sorunsuz diye biliyordum.Malum bende vestel kurutmalı var sıkma geçişinde tankır tınkır?? arkadaş ta Bosch var ilk başlarda sorduğumda yoo bizimkinde yok sessiz makinaymış diyordu.5 ay sonra Aga video çeksem adem abiye gösterir misin bizim çamaşır makinesi garip bir ses yapıyor nerden olabilirmiş sorabilir misin diodu? Sonra ben izne ayrıldım oda ayrıldı vs. görüşemedik.

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
bende sessiz sorunsuz diye biliyordum.Malum bende vestel kurutmalı var sıkma geçişinde tankır tınkır?? arkadaş ta Bosch var ilk başlarda sorduğumda yoo bizimkinde yok sessiz makinaymış diyordu.5 ay sonra Aga video çeksem adem abiye gösterir misin bizim çamaşır makinesi garip bir ses yapıyor nerden olabilirmiş sorabilir misin diodu? Sonra ben izne ayrıldım oda ayrıldı vs. görüşemedik.

Rulmanları söken birisi rulmanin çin malı olduğundan bahsetmişti youtube da bir video da kalite bu kadar düşük yani hatta fabrikadan çıktığı halde bile rulman sesi gelen cihazlar varmış.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt