Priz elektrik çıkışı 270V

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Toprakta kullanılacak rengi nötr için kullanmadılarsa oldukça tehlikeli bir durum.
Dağıtım şirketi ne diyecek bakalım. :alala
Ölüme bile yol açabilecek bir durum bu çünkü.

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
510
Benim bildiğim 250 V üzeri cihazların hasar görmesi lazım evde arıza yapan cihaz oldu mu.

Ölçü aletinizin doğru ölçtüğüne eminmisiniz

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Bayramda bizim evin sigortalardan biri değişecekti, elektrikçi çağırdım ve böyyük elektrikçi(!) teşrif ettiler.. gelen sözüm ona elektrikçi, "aaa siz 220 volt mu kullanıyorsunuz buraya 220 volt geliyor ben 350' lik sigorta getirdim siz halen 350' ye geçmediniz mi, bütün şehir 350 kullanıyor " dedi.. Başka da birşey demiyorum ..siz nasıl bir elektrikçi(!) olduğunu tahmin edin.. (işini düzgün yapan ve eğitimini ona göre almış elektrikçi arkadaşları ayrı tutarım..).. Tabii ki ben malum arkadaşa hemen sepet havası.....

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bayramda bizim evin sigortalardan biri değişecekti, elektrikçi çağırdım ve böyyük elektrikçi(!) teşrif ettiler.. gelen sözüm ona elektrikçi, "aaa siz 220 volt mu kullanıyorsunuz buraya 220 volt geliyor ben 350' lik sigorta getirdim siz halen 350' ye geçmediniz mi, bütün şehir 350 kullanıyor " dedi.. Başka da birşey demiyorum ..siz nasıl bir elektrikçi(!) olduğunu tahmin edin.. (işini düzgün yapan ve eğitimini ona göre almış elektrikçi arkadaşları ayrı tutarım..).. Tabii ki ben malum arkadaşa hemen sepet havası.....

Bütüh şehire 350 taktım mı demek istiyor yani? :kiskis

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,443
380v biliyoruz da 350v ilk defa duyduk.

Bu arada o çakma ustaya söyle evde 380v olmasi her odaya yada prize 380v gideceği anlamini tasimaz.

Ana sigorta ve kaçak akim 380v olur.
Onunda altinda çalışan tüm linye hatları
3 fazla bölünerek yani faz+notr 220v yapılarak
Tum eve eşit sekilde dagitilir
Amac tek faza yük bindirmemek.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt