Portatif & Mobil Klima

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
elinden geliyorsa sen kuramazmısın.
Sadece vakumlama işi sıkıntılı onuda süpürme olarak yaparsın olur biter.
daha öncede belirttigim gibi alamanyada prosedürler meshurdur ve klimalarin yetkili kisiler disinda montajinin yapilmasi yasakmis
50 bin euro ya kadar para cezasi varmis sebebi ne bilmiyorum ama sanirim disaridaki üniteyi insanlar kafasina göre monte eder sonra ordan birinin üzerine düser icine kendisi gaz koyar gaz yanar patlar vs gibi endiselerden dolayi galiba
Bence Almanya için bu hayalden şimdilik vazgeçin derim o zaman. Buharlı vantilatörlerle idare edebilirsiniz zaten uzun sürmüyor sıcak havalar oralarda.
zaten simdi icin degil ileriye yönelik ön arastirma acisindan konuyu actim hemde teknik olarak birisi mobil klima vs split klima tarzi avantajlar dezavantajlar neden tercih edilmelidir veya edilmemelidir diye bir aciklama getirirse baskalari icin de güzel bir klavuz olur burada normal klimalar hakkinda bir sürü bilgi varken mobil klimalar hakkinda bir bilgi göremedim
Kendinizin, alt ve üst komşunuzun akıl sağlığı için Mobil klimadan uzak durun 😁
teknik verilere bakarsak ortalama bir buzdolabinin 2 kati ses yapiyor diye yaziyor 50- 60 db filan :bilmiyom

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
teknik verilere bakarsak ortalama bir buzdolabinin 2 kati ses yapiyor diye yaziyor 50- 60 db filan :bilmiyom
25 db ses bana yetiyor açıkçası, 50-60 ben buradayım diye bağırır iş güç yaptırtmaz evde.
En azından sessizlik isterseniz onu unutun.
Ben mağazada bir tane Airfel mobil klima ile karşılaşmıştım, yüksek fan devriyle çalıştırıyorlardı tabi ama sesi ortam gürültüsüne rağmen duyuluyordu.
Metrekaresi büyük ve kalabalık bir dükkan olmasına rağmen.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
25 db ses bana yetiyor açıkçası, 50-60 ben buradayım diye bağırır iş güç yaptırtmaz evde.
En azından sessizlik isterseniz onu unutun.
Ben mağazada bir tane Airfel mobil klima ile karşılaşmıştım, yüksek fan devriyle çalıştırıyorlardı tabi ama sesi ortam gürültüsüne rağmen duyuluyordu.
Metrekaresi büyük ve kalabalık bir dükkan olmasına rağmen.
ozaman asiri gürültü yapmasini dezavantaj hanesine yazalim :oku

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
İki adet mobil klimam var. 12 ve 9. Daha önce konusu geçmişti. Yaptıkları ses ocak aspiratorjnu kapatmaniz ike rahatlar nitelikte. Good home. Ureticisi midea. Kesinlikle ses yapıyor. Fakat bizde baska cihazlarda ses yaptığından baskiliyor. Şuan olsa ne olursa olsun duvaru deler split alirdim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
İki adet mobil klimam var. 12 ve 9. Daha önce konusu geçmişti. Yaptıkları ses ocak aspiratorjnu kapatmaniz ike rahatlar nitelikte. Good home. Ureticisi midea. Kesinlikle ses yapıyor. Fakat bizde baska cihazlarda ses yaptığından baskiliyor. Şuan olsa ne olursa olsun duvaru deler split alirdim.
Hem kompresör hem blower fan yan yana olunca ses seviyesi epey katlanıyor.
Ortam gürültülüyse kurtarır ama kesinlikle sessizlik ortamına gitmez.
İç ünite, dış ünite bir arada. :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt