Polarizer katman sıralaması. (Alo abi bu video senin için)

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Paylaşımınız için teşekkürler hocam. Bir de oldu da yine sıralamayı yanlış yaptı diyelim. Paneli yerleştirdikten sonra anlaması mümkün mü? Görüntüye ne gibi kozmetik etkileri oluyor? Onu da boş bir zamanında çekebilirsen seviniriz Adem hocam.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Paylaşımınız için teşekkürler hocam. Bir de oldu da yine sıralamayı yanlış yaptı diyelim. Paneli yerleştirdikten sonra anlaması mümkün mü? Görüntüye ne gibi kozmetik etkileri oluyor? Onu da boş bir zamanında çekebilirsen seviniriz Adem hocam.
Ömer ,ben cevap vereyim :kiskis
Eğer sıralamayı yanlış yaparsan yandan bakıldığında ledlerin merceklerinden parlayan ışık karanlık sahnede ekrana vuruyor :) ,bizzat böyle taktığım için biliyorum ,sonra tabii ,önce teknoya ,sonra da ademe (aslında ademin kendini merak ettiğim için aradım,panel için değil) sordum :) Çünkü yandan bakınca gerçekten mercekler belli oluyordu ,foto aldım ama telden girdiğimden (telin internetini laptopa ve uydu alıcısına veriyorum) eve döndüğümde atarım bu konuya fotoyu ,veya çözünürlüğü düşüreyim bakalım :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Süper ,şimdi izledim, ama yotube mobilden ,verimi yemesin diye :) ,ben aslında işaret koymuştum ve bir kağıda o işaretleri not etmiştim (boyutu değişen nokta),ama eve dönerken ledlerin seri numarasını da yazdım ki Çankayaya gittiğimde alıp ,köyde takarım demiştim.Bizim hanım ,domates kavanozlarının arasında kağıdı bul ,çöp torbasına at ,sonrada git çöpü boşalt gel :haha1
Aslında satan çocuk bana "amca ,bak ,hemen lehimleme, beyaz kağıda tam oturuyorsa lehimlersin ,olmazsa getir değiştiririm ben merak etme" dedi diye aldım Tabii bu arada ben hanıma atacağıma o bana "madem kağıt özeldi,cebine neden koymadın da domates kavanozları torbasına koydun" diye de fırça attı iyimi :)

omrdml omrdml bu arada fotoyu da yükledim :)
Katmanlar ters takıldığında olacak durum (en azından bendeki axende böyle oldu ,sonra düzelttim (Teşekkürler TEKNOwest TEKNOWEST ve A Adem Helvacı :ok)
Ledlerin mercekleri nasılda belli .

ledler-axen.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Süper ,şimdi izledim, ama yotube mobilden ,verimi yemesin diye :) ,ben aslında işaret koymuştum ve bir kağıda o işaretleri not etmiştim (boyutu değişen nokta),ama eve dönerken ledlerin seri numarasını da yazdım ki Çankayaya gittiğimde alıp ,köyde takarım demiştim.Bizim hanım ,domates kavanozlarının arasında kağıdı bul ,çöp torbasına at ,sonrada git çöpü boşalt gel :haha1
Aslında satan çocuk bana "amca ,bak ,hemen lehimleme, beyaz kağıda tam oturuyorsa lehimlersin ,olmazsa getir değiştiririm ben merak etme" dedi diye aldım Tabii bu arada ben hanıma atacağıma o bana "madem kağıt özeldi,cebine neden koymadın da domates kavanozları torbasına koydun" diye de fırça attı iyimi :)

omrdml omrdml bu arada fotoyu da yükledim :)
Katmanlar ters takıldığında olacak durum (en azından bendeki axende böyle oldu ,sonra düzelttim (Teşekkürler TEKNOwest TEKNOWEST ve A Adem Helvacı :ok)
Ledlerin mercekleri nasılda belli .

ledler-axen.jpg

Bir an Vestel'e bir şey oldu sandım emmi. :hihi

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
bir de şu var unutmadan;geçenler de USA dan bir video izlemiştim,ustalar Samsung buraya dikkat şimdi
(panel QLED di)söküp tek tek parçaları incelediler,bol bol gülüyorlardı ama:hihi

sanırım "malzeme kalitesi" üzerine biraz tartışıp amiyane tabirle ....ülen bumu Samy QLED kalitesi...
diyorlardı!

Katmanların sırası vardır,zaten her birisinin de ona göre sıralamaya bağlı çalışma prensipleri vardır
yani kafana göre olmaz bu sıralama:kiskis

Not; TV yi komple ikiye ayırırsak;modül ünitesi+katmanlar v.s olarak işin burası ilk kısmı
sonra diğer elemanları da ikinci kısma koyalım....

"HITACHI" bu ilk kısım için kafayı en iyi ve de sistem v.s olarak en iyisini yapan üreticidir,
gerçi şimdi yok gibi sayılsa da,herifler bu işi adeta "yemişler":ok:ok

Sistem olarak hem PDP için hem de TFT-LCD için herifler buldukları ile son noktayı koydular ama
ortada mal yok!

şimdi elin amerikalısı Samsung deyip dalga geçiyor ki herifler yerden göğe haklılar!

TV işin suyu çıkmış yaw

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Paylaşımın için teşekkürler abi. Resimde bir dikey çizgi mi görüyorum? Yoksa yansıma mı?
Sadece çizgi yok sevgili ömer ,hemen yanında ekranda hasar da görünüyor.Bu tvyi bana "ne yaparsan yap senin olsın" diye verdiler ,bende fişi taktığımda ledlerde sıkıntı olduğunu görünce ,Çankayadan led takım aldım ,yapıp bir gariban yaşlı aileye verecektim ,ledleri takıp ,tvyi açınca bu iki bozukluk ortaya çıktı.Bu tv axen 32 inç ,2 kez tamire gitmiş,toplamda bir 32'' yeni tv parası verilmiş,3.cüde yapan kişi " panel değişecek" deyince ,o da getirip bana verdi.Gördüm ki sadece led takım değişse olacakmış tv ,ama ya tamirde veya bana getirirken olan bir hasar ikiside,tv kapalı iken üstteki bozukluk görülmüyor ,ledler açılınca ortaya çıkıyor ,ama yine de götüreceğim ,bakalım ,belki izlerler ,en azından panel iyice bozulana kadar izlerler ,tabii kabul ederlerse bunu :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Konuyu görünce sevinmiştim ,ardından da cevapladım sanıyordum ama yaşlılık işte inan A Adem Helvacı :)
Yazmasan ,bakmayacaktım iyimi ,geç kalmış unutulmuş bir teşekür ediyorum ,ellerine sağlık ,eh hadi ben tatile çıkayım bari ,hak ettim :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt