Plazma Bağışı

ALwuhusH Çevrimdışı

ALwuhusH

Aktif Üye
12 Ağu 2020
268
1.5 ay once covid 19 tesbit edildi babamla bende 20 gun evde karantinada kaldik cok sukur agir gecmedi sadece ben 1 hafta tat koku alamadim yedigim yemekten vs sonra duzeldi sonra babam birine plazma kan diye bagis yapti 1 ayda 3 kere bagis yapilabiliyormus 10 gun arayla bende 2 gun sonra babamin arkadasinin babasina bagis yaptim 10 gecti aradan tekar bagis yapmaya gittim kan degerim dusuk ciktigi icin almadilar 1 hafta sonra tekrar gidicem bagis yapmaya lutfen aranizda covid 19 olupta iylesen varsa plazma kan bagisi yapin ben bagis yaparken doktor cok az sayida bagis var ve bu kani bekleyen yuzbinlerce insan var dedi
Bagis yaparken bana bir hayir duasi etsin yeter dedim ben bu mesele kisi meselesi degil ulke meselesi bunu hep birlikte atlaticaz.

Babamin 2 belgesi var benim 1 :) 3 yapicaz insallah allah kimseye bu hastaligi bulastirmasin.

(Bu plazma isini frsata cevirenler allah'ından bulsun)

20200916_200029.jpg

20200916_200132.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,440
Bence her keste var kimisi farkında bile değil vücut direnci kırılınca hastalık ön plana çıkıyor. Test yaptırmaya da gidemiyoruz yoksa da hastanede bulaşır.

A Çevrimdışı

Alonzo 

Aktif Üye
31 Tem 2019
134
ALLAH razı olsun insALLAH ulasir istenilen gerekli olan kisiye ama
ben kızılaya karsıyım neden ? gecen aylarda cıkan skandal olan haberlerden degil
bagısladıgımız kan birgun lazım oldugunda alamadıgında zoruna gidiyor ondan
örnek : arkadasa lazım olmustu kızılaydan talep istenildi gidildi ve sonuc yok denildi o kadar bagıscı vs kan bankası kızılay olarak biliniyorken
yok cekiliyor para ile alındı bi sekilde bana kalırsa ben bagıs yerine cevremde veya duydugum yerlerde gidip kan verme taraftarıyım
benim fikrim bu .
Covid inanın her gecen gun cogaliyor aslinda herkeste var denildigi gibi hafif gecireni agir gecireni var bilmeden gecireni bile var
Test yaptırdın sonuc pozitif ise insan rehavete kapiliyor panik durumu aslinda bu konuda bilinclendirme yapilabilir
sosyal mecralarda yok limon suyu iç sirkeyle temizlen sıcak suda ölür vs misal sıcak suda öluyorsa bu cay corba iciyoz niye gecmiyor
gibi soruda sorabiliriz covid icin bilgilendirme sitesi var saglik bakanlıgının incelemekte fayda var izah edilmis hersey
ama dikkat edin yinede saglıklı kalın.

site eklendi :

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,097
40
Tedavi olup iyileşen binlerce hasta var çok ihtiyaç olan bişey kolluk zoru ile toplanmalı bizim insanımız kan vermeye gitmiyor abdestim bozulur diye plazma imkansız

Covid konusunda gevşek davranıldığı için bu durumdayız yaptırımlar ağır olmalıki kurallara uyulsun

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri