PLAYSTATİON 4 OFFLİNE HIZLI OYUN YÜKLEME ( EXPLOİT )

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Playstation 4 cihazınızın exploit olduğunu varsayarak bu kısmı es geçiyorum.

İnternetten indirdiğiniz 50 & 60 gb lık oyunlar usb 'den yaklaşık olarak 3-4 saatte cihaza yükleniyor.

Aşağıdaki yöntem ile 10-15 dk içinde oyunlar cihaza yüklenecek.

Gerekli araçlar cat6 kablo ve masa üstü bilgisayarlar için usb wifi adaptor . Laptop için gerekmez

İlk olarak bir adet cat6 ethernet kablosunun bir ucunu ps4 cihazına diğer ucunu ise bilgisayara takıyoruz.

Screenshot_1d3fdf32025ddf221.png

Ardından Ps4 cihazına manuel olarak lan bölümüne ip giriyoruz ve not alıyoruz.

Screenshot_1-2.png

Daha sonra

Dosyasını usbden ps4'e yüklüyoruz ve açık halde bu ekranda bırakıyoruz.

Screenshot_29c8c31b8f23d318f.png

Masa üstü bilgiyayara usb adaptörü bağlıyoruz.

Ağ bağlantılarına gidip Yerel ağ bağlantısı>Özellikler paylaşım başlığı altındaki kutuları işaretleyip tamam diyoruz.
Usb wifi adaptör olmadan bu işlemler olmaz

1e92a6105fffe90c0.png

211b4bea41159fee8.png

Daha sonra Bu Programı indirip açıyoruz bilgisayarda

Resimdeki ayarları yaptıktan sonra dosyaları seç bölümünde yüklemek istediğimiz oyunu seçiyoruz send butonuna basıyoruz ve yüklenmeye başlıyor.

Screenshot_1-3.png

Screenshot_2-4.png

Bu işlem kablosuz modem üzerinden online olarak da olabilir fakat bu sefer usb den bile daha yavaş olacaktır. Biz burada wifi adaptörü offline bağlantıda köprü olarak kullanıyoruz her iki cihaz da aynı ip'yi alamacağı için
Kısacası 3-4 saatlik iş 10-15 dk ya iniyor.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben usb'den kuruyorum. Standart oyunlar ortalama 50GB. 15dk sürüyor. Kablo falan uğraşmıyorum.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Ben usb'den kuruyorum. Standart oyunlar ortalama 50GB. 15dk sürüyor. Kablo falan uğraşmıyorum.

Nasıl 15 dk sürüyor. Ancak ps4 pro da usb 3.0 portuna takarsanız hız farkı hissedir ancak o da kablo kadar hızlı olmaz.
Bendeki sandisk 2.0 usb ile god of war kopyalama ve yükleme 11 saat yazıyor. Tabi bu usbnin kopyalama hızı biraz düşük.
Usb 2.0 kopyalama hızı 60 mb/s
usb 3.0 640 mb/s fakat 15-20 saniye sonra bu hız çok aşağılara düşecektir.
Kablolu ise Hız 1000 gigabit kadar destekliyor
Şunu da unutmamak gerekir önce pkg dosyasını bilgisyardan usb'ye atıyorsunuz sonra usb'den ps4 de yüklüyorsunuz yani çift işlem yapmış oluyorsunuz.

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
1000 gb hız, bakır kablo, yani 1 terabit, saniyede 1 tb (gerçek o/y değeri maks 110 gb olur) yazacabilecek disk, bu bandwidth'i kaldırabilecek altyapı :deli beynim error :hihi. Usb 3.0 ile 1gb bağlantı arasında kullanılan yönlendiricinin bandwidth'i meşgul değilse fark yoktur. İkisi de saniyede 110 Mb okuma yazma yapar (küçük parçalı dosyalar büyük etkiler gösterir ama ikisi içinde aynı etkiyi gösterir.

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Nasıl 15 dk sürüyor. Ancak ps4 pro da usb 3.0 portuna takarsanız hız farkı hissedir ancak o da kablo kadar hızlı olmaz.
Bendeki sandisk 2.0 usb ile god of war kopyalama ve yükleme 11 saat yazıyor. Tabi bu usbnin kopyalama hızı biraz düşük.
Usb 2.0 kopyalama hızı 60 mb/s
usb 3.0 640 mb/s fakat 15-20 saniye sonra bu hız çok aşağılara düşecektir.
Kablolu ise Hız 1000 gigabit kadar çıkıyor
Şunu da unutmamak gerekir önce pkg dosyasını bilgisyardan usb'ye atıyorsunuz sonra usb'den ps4 de yüklüyorsunuz yani çift işlem yapmış oluyorsunuz.
fat kasa ps4 ama pro da aynı hdd ye sahip. sonuçta içinde sata3 hdd var 1tb. usb2.0 ile çok uzun sürer saniyede 10-15mb dosya aktarımı yapıyor, ama usb3.0 ile saniyede 100mb civarı dosya atabiliyorsunuz. ben hatta bi tane eski sata2 hdd buldum 320gb fat32 yaptım bir de hdd dock aldım. oyunları direkt onun içine indiriyorum, orada açıyorum sonra docku ps4'e bağlıyorum 3-4 oyunu tek seferde yükletiyorum.

kablolu da yapılabilir ama ben uğraşmıyorum. oyun ne oynuyorsunuz?

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
selam usb adaptörü yada Usb wifi adaptör tam oalrak ne oluyor
Masaüstü pclerde wifi donanımı olmadığı için internete onunla bağlanıyor. Ayrıyeten wifi paylaşımı yapıyor diye düşünüyorum

V Çevrimdışı

VcEnox

Yeni Üye
13 Ara 2021
2
20
Merhaba, bu dediklerinizi yaptım, evet oyunu ps4'e de kuruyor fakat %80 %90 gibi "İndirilemiyor" diye bir hata veriyor. İnternette biraz araştırdım çözüm bulamadım herhangi bir fikriniz varmı ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri