Piko 701 güncellemeye yanıt vermiyor - Başarısız

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,652
59
benim cihaz daha önceden online güncelleme alıyordu fakat bi kere buna ben dönüşüm yazılımı attım ve tekrar geriye döndüm ve ondan sonra online güncelleme almaz oldu yani demek istediğim bu yazılımsal sorun dediğim bu...... o vakit yazılım için usb to rs232 bağlantı aparatım vardı ve yazılım atabiliyordum ama şuan elimde ne yazıkki bu aparatım yok ve deneyemiyorum :(
çoğu elektronikçiden bilgilim derken demek istediğim; 2004 de uyducu elektronikçiler hotbird, w3 uydusunu kurmaya çalışırken gbox dan 0d00 ve ardından BDC den kart okutuyordum ben ve de 2018 sonuna kadar, bu sektörün içindeydim ve de uydumarket ayberk e bfbs yi veren gene bendim adresi telefonu belli ayberk in sorabilirsin... 664 son kart okutanlardan biri de benim, 0963 türkiye de verenlerden biri de benim....
evimde şuan 2m laser, 1.5m kollu motor, 1.5m ofset, 1.1m disegc motor, 1.2 ofset, 1.2m parabol,2x 90cm c band ve ku band sistem kurulu....
suriyeli memolide tanır beni yazılımcı serkan ve ramazan da...
2019 dan beri aile işimize geri döndüm ve artık kendi bağ bahçe tarla işlerimize geri döndüm ve aile işimizi sürdürüyorum, eskisi kadar bu sektörün içinde olmasamda çoğu elektronikçiyim diyen elektronikçilerden daha bilgiliyim...
demek istediğim bu....
eldereli evet forumlardan seni tanıyorum ama çok uzak kalmışsın forumlardan evet bu ustalarla çalışmış olabilirsin ama maalesef uydu sektör,ü ayaklar altında şu an iptv,den sonra kimse ilgilenmez oldu zaten tv,lerin içine monte edildikten sonra olay bitti şifre olaylarını tam olarak bir kaç cihaz üreticisi kaldı devam ettiren onlarında zaten cihazların yanına yaklaşılmıyor desem yeridir şimdi senin gibi biri bu olayı çözemiyorsa ne diyeyim ama bir kaç deneme daha yap bazen cihazlar yazılımı zor alıyor bendeki cihaz botec 600hdplus 700,ler çıktığında onların yazılımını yükledim cihaz aldı fakat geri dönmek isteyince eski yazılımı almadı bende cihazı aldattım yani şöyle yine aynı gruptan olan wısmann yazılımını yükledim usb,den sonra tekrar denedim 600 yazılımını ve olay süper inceledim online yükleme yapıyormu diye sonuç mükemmel tavsiye ederim :bye :okayrıca şuraya kendisitesini atıyorum ürünler bölümünden yazılımlara ulaşıyorsun bi bak dene her iki ürününde aynı yazılım var diğerleri,de var incelemeni tavsiye ederim.

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

eldereli84

Yeni Üye
28 Ara 2022
8
39
cevabın için teşekkür ederim abi... sanırım yazılım ara kablosunu yenilemem gerekecek.. acaba forumda elinde fazladan yazılım bağlantı aparatı olan var mı acaba....

Geri
Üst Alt