Piko 701 güncellemeye yanıt vermiyor - Başarısız

T Çevrimdışı

Telestar

Yeni Üye
19 Mar 2024
1
48
Merhaba... ;-)

Bir Piko 701 kod çözücüm var - donanım yazılımını 3.13'ten daha yüksek bir sürüme güncelleyene kadar her şey çalıştı, bu sırada güç kaybettim ve o zamandan beri daha yüksek donanım yazılımı 3.52'yi Piko'ya yükleyemedim çünkü başarısız oldu mesajı görünüyor - Kanal listesini yükleyebiliyorum ama yazılımı yükleyemiyorum :- (ve yazılım önemli çünkü kanalların yarısı çalışmıyor - gxdownloader'ı bu forumdaki talimatlara göre kullanmayı denedim ama işe yaramadı, hatta içindeki her şeyi sildim ve hiçbir şey yapmadım - birçok denemeden sonra flaşı yeniden yüklemeyi başardım ve şimdi kod çözücüde stb hakkında şu verilere sahibim: piko 700hd v 1.05-NQNBM v3.06 ve böyle bir giriş arıyorum: Piko 701HD v 1.02 NQNBM v 3.52 çünkü diğer Piko'mda da var ama onu kopyalayamıyorum - nasıl olduğunu bilmiyorum, yardımcı olabilir misiniz? :-)

vSBjMcNZ.jpg

eePPafax39746fb90dd26def.jpg

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,652
59

T Telestar yazılım aşağıda yazılımı indir zipten çıkar usb belleğine at cihazına tak yükle bitene kadar müdahale etme bittikten sonra fabrika ayarlarına döndür sistemden kontrol et yazılım yüklenmiş,mi cihaz normal ayarlarını yap kullan bu usb,den yükleme​

eğer cihazında wifi adaptor,un varsa menüyü aç şebeke ayarlarına gel ok ağ uygulamaları ok network update ok başla,ya gel ok,a bas yazılım veri tabanını güncellemek istiyormusunuz diye soracak sağ tuş ile evet,e çevir ok,a bas yüklenene kadar müdahale etme cihazın kapanıp açılacak yazılım yüklenmiş olacak emu ayarlarını açmayı unutma iyi kullanımlar.
P700HD.jpg

TAM UYUMLU DVB-S/S2 DESTEĞI (HD MPEG2/MPEG4/H.264/VC-1)
ÇOKLU VIDEO ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ (1080P/1080I/720P/576P/576I/480P/480I)
KULLANICI DOSTU MENU SISTEMI (8BIT/32BIT)
ÇOK DILDE EKRAN MENÜSÜ
OTOMATIK VE ELLE KANAL ARAMA
HIZLI KÖR KANAL ARAMA
DISEQC1.0,1.1,1.2,USALS DESTEĞI
VBI VE OSD TELETEKST
ALT YAZI DESTEĞI
GELIŞMIŞ ZAMANLAYICI FONKSIYONLARI
7 GÜNLÜK PROGRAM KILAVUZU (EPG)
EBEVEYN DENETIMI
16 FAVORI GRUBU
4.000 KANAL HAFIZASI ( TV + RADYO)
PVR VE TIMESHIFT DESTEĞI
USB DEN FILM OYNATABILME
USB DEN MÜZIK ÇALABILME
USB DEN RESIM OYNATABILME
USB ÜZERINDEN YAZILIM VE KANAL GÜNCELLEME

DOSYALAR
GÜNCEL YAZILIM :
VersiyonV.3.52
SERVİS KODU :9876
EMU AÇMAAUDIO+000 (Patch Etkin)
EMU KAPATMAAUDIO+000 (Patch Devre Dışı)
BISS KEY GIRMEŞifreli Kanal üzerindeyken PAGE+ tuşuna basın
CCCAM && FUN CAMWifi ile internet bağlantısını yapın internet çalıştığından Emin olun.
AUDIO>>000 (patch Etkin)
MENU>>Şebeke>>Ağ ayarları >>Server Ayarları 3 tuşuna basın uyarıyı EVET yapın

Son düzenleme:
osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,652
59
elektronikçiye götürmeme gerek yok ki, ben çoğu elektronikçilerden daha bilgiliyimdir.. bu yazılımsal bi sorun
eldereli hadi bakalım sorunu bi çöz burada paylaş biz,de öğrenelim ayrıca yazılımsal olduğuna dair bi kanıtın varmı bende aynı cihazı kullanıyorum yazılımın çıktığı gün online olarak yükledim cihaza hiç bir sorun yok gayet stabil çalışıyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
abi neler yaptıysam olmuyor
Hımm, o zaman kutuda girişi varsa rs232 ile yükleyeceksin, yoksa sevgili osmankenin dediği gibi bir elektronikçiye götürüp flashı sökecek ve dışardan yeniden programlayacak, ama cihazda rs232 varsa ve elinde de de "usb to rs232" aparatı varsa,o zaman pc den rs232 ile atacaksın.Sana bir de özel rs232 dosyası yolluyorum,bu dosya usb ile ATILMAZ, sadece rs232 ile atılır.

E Çevrimdışı

eldereli84

Yeni Üye
28 Ara 2022
8
39
eldereli hadi bakalım sorunu bi çöz burada paylaş biz,de öğrenelim ayrıca yazılımsal olduğuna dair bi kanıtın varmı bende aynı cihazı kullanıyorum yazılımın çıktığı gün online olarak yükledim cihaza hiç bir sorun yok gayet stabil çalışıyor
benim cihaz daha önceden online güncelleme alıyordu fakat bi kere buna ben dönüşüm yazılımı attım ve tekrar geriye döndüm ve ondan sonra online güncelleme almaz oldu yani demek istediğim bu yazılımsal sorun dediğim bu...... o vakit yazılım için usb to rs232 bağlantı aparatım vardı ve yazılım atabiliyordum ama şuan elimde ne yazıkki bu aparatım yok ve deneyemiyorum :(
çoğu elektronikçiden bilgilim derken demek istediğim; 2004 de uyducu elektronikçiler hotbird, w3 uydusunu kurmaya çalışırken gbox dan 0d00 ve ardından BDC den kart okutuyordum ben ve de 2018 sonuna kadar, bu sektörün içindeydim ve de uydumarket ayberk e bfbs yi veren gene bendim adresi telefonu belli ayberk in sorabilirsin... 664 son kart okutanlardan biri de benim, 0963 türkiye de verenlerden biri de benim....
evimde şuan 2m laser, 1.5m kollu motor, 1.5m ofset, 1.1m disegc motor, 1.2 ofset, 1.2m parabol,2x 90cm c band ve ku band sistem kurulu....
suriyeli memolide tanır beni yazılımcı serkan ve ramazan da...
2019 dan beri aile işimize geri döndüm ve artık kendi bağ bahçe tarla işlerimize geri döndüm ve aile işimizi sürdürüyorum, eskisi kadar bu sektörün içinde olmasamda çoğu elektronikçiyim diyen elektronikçilerden daha bilgiliyim...
demek istediğim bu....

E Çevrimdışı

eldereli84

Yeni Üye
28 Ara 2022
8
39
josegarcia nickini yurtdışı olarak kullandım ben ve de hep yurtdışı çalıştım....

güncelleme sorunu çözdüm....
arşivimden eski bi botech 701 yazılımını usb den cihaza yükledim ordan da online güncelleme yaptım ve funcam son sürümüne cihaz güncelledi..
cihazımda fumcam vip olduğu için daha önceden funcam eski sürüm olduğu için novaları ve bazı paketleri açmıyordu ama şuan yaptığım güncellemeden sonra bu paketler açıldı.....

Geri
Üst Alt