PİKO 400 HD RS232 YAZILIM ATILMIYOR

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
Resimdeki hatayı alıyorum

Adsiz2b5ffa626f512fa5.png

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
hocam söyldiginiz gibi jack taki bant ları söktüm ve gnd hariç 2 3 noyu degiştirdim yenidenmi jack bağlantısını yapmam gerekir yeni kablo ile
Hocam bağlantıda bir sorun yok ğibi geliyor bana , rs232 kablosu sağlam
daha önce eski bir uydu alıcısına standart girişli rs232 olan uydu alıcısına bir yazılım yüklemiştim
yanlız jack ı ,el ile yaptım dediğiniz gibi bantı iptal ettim ,eski kabloyu söküp attım
aşağıdaki resimdeki gibi yeni kablo bağladım ,lehim yapma imkanım yok pil ile konturol ettim
bağlantılarda iyi sorunyok
(uydu alıcısının fişini takınca herhangi bir tepki olmuyor tekrar çıkarınca başlıyo ve hızlı bir şekilde tekrar takıyorum ama aynı hata)
sadece şu aklıma geliyor piko 400 hd,söylenen şu, bu uydu alıcısı rs232 den yazılım alması kapalı deniyor
böyle birşey olabilirmi ,eger jack sağlamsa ki öyle gözüküyor,diğer ihtimal nedir

DSC_0001c2497e0a0748d5a5.jpg

Son düzenleme:
sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
daha önce eski bir uydu alıcısına standart girişli rs232 olan uydu alıcısına bir yazılım yüklemiştim
yanlız jack ı ,el ile yaptım dediğiniz gibi bantı iptal ettim ,eski kabloyu söküp attım
aşağıdaki resimdeki gibi yeni kablo bağladım ,lehim yapma imkanım yok pil ile konturol ettim
(uydu alıcısının fişini takınca herhangi bir tepki olmuyor tekrar çıkarınca başlıyo ve hızlı bir şekilde tekrar takıyorum ama aynı hata)
sadece şu aklıma geliyor piko 400 hd,söylenen şu, bu uydu alıcısı rs232 den yazılım alması kapalı deniyor
böyle birşey olabilirmi ,eger jack sağlamsa ki öyle gözüküyor,diğer ihtimal nedir

PİKO 400 HD rs232 ile yazılım almadıgını firma tarafından belirtilmiş yine yardımı için
teraspy teraspy

ustaya teşekür ediyorum

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64

Bağlantıda hata mı var ,ben mi öyle gördüm sevgili samet :alala
Sanki 2 kere şase bağlanmış gibi gördüm ben ,şu fotoyu net çekme şansın yok mu:)

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
Bağlantıda hata mı var ,ben mi öyle gördüm sevgili samet :alala
Sanki 2 kere şase bağlanmış gibi gördüm ben ,şu fotoyu net çekme şansın yok mu:)
yok hacam ışıktan gölge öyle gözüküyor, pil ile konturol ettim bağlantıda sorun yok, temas yok ,piko 400 hd rs232 ile yazılım almıyormuş fşrma kendisi açıklamış .

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
yok hacam ışıktan gölge öyle gözüküyor, pil ile konturol ettim bağlantıda sorun yok, temas yok ,piko 400 hd rs232 ile yazılım almıyormuş fşrma kendisi açıklamış .
Ben yazılım atılmadığı için öyle demedim :)
Umarım aşağıdaki foto gibidir ,çünkü göremiyorum ,fotonu büyüttüm bu sefer de bozuldu çünkü :ok

kulaklik3.jpg

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
Ben yazılım atılmadığı için öyle demedim :)
Umarım aşağıdaki foto gibidir ,çünkü göremiyorum ,fotonu büyüttüm bu sefer de bozuldu çünkü :ok

kulaklik3.jpg
hocam gnd tam tersi bende bu şekil degil gnd yeşil kablo ile bağladığım yer, en altta geniş olan yer pil ile konturol ettim

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
Ama bu şekilde olacak ,5 numara yazdığım o deliğe ,3 no ,oradaki deliğe ve 2 no da oradaki deliğe bağlanacak ,başka olmaz :)
Hocam bendeki jack eski biraz 3 bağlantı yeri var en alttaki bağlantı yeri, jack taki büyük yere denk geliyor konturol ettim pil ile hoperlörden sinyal sesini alıyorum aynı videodaki işlemgibi yapıp test ettim

DSC_0001c2497e0a0748d5a5aa12779d26e9deaa.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Hocam bendeki jack eski biraz 3 bağlantı yeri var en alttaki bağlantı yeri, jack taki büyük yere denk geliyor konturol ettim pil ile hoperlörden sinyal sesini alıyorum aynı videodaki işlemgibi yapıp test ettim

DSC_0001c2497e0a0748d5a5aa12779d26e9deaa.jpg
Ne bileyim sevgili samet ,bendeki gibi göremeyince "acaba" dedim :haha1
Bu arada bendeki kablo eski kulaklık kablosudur ,keşke bulabilsen öyle,hem hazır üstelik ,bir de senden piko400 vidalarını söksen ve rs232 girişinin orayı güzel görüntülü çekip yollasan, merak ettim inan :)

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
Bu arada bendeki kablo eski kulaklık kablosudur ,keşke bulabilsen öyle,hem hazır üstelik ,bir de senden piko400 vidalarını söksen ve rs232 girişinin orayı güzel görüntülü çekip yollasan, merak ettim inan :)
tamam hocam gönderiyorum
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

DSC_0003613d256421ad8d9e.jpg

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt