Pi Network Dijital Para Birimi

devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
Arkadaşlar yakında piyasaya girecek bir dijital para birimi platformuymuş. Üyelikler referans ile alınıyor. İşe yarar mı bilmiyorum ama kenarda dursun belki birgün zengin olursunuz? Üye olmak için kullanıcı adımı kullanırsanız sevinirim. İyi miningler ?

Pi Stanford doktoraları tarafından geliştirilen, dünya genelinde 10 milyondan fazla üyesi olan yeni bir dijital para birimidir. Pi elde edebilmek için linkini takip edin ve davetiye kodu olarak benim kullanıcı adımı (devrim59) kullanın.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Linki incelemedim ama muhtemelen bulut madenciliği. Electroneum'da benzer şeyi yaptı.
En son geçtiğimiz ayda kenarda duran Electroneum'umu değerlenmesi sonucu satmıştım.
2000 adet civarı mevcuttu ve 198 TL gibi bir rakama satmıştım. :hihi

Bu tür projelerden fazla beklentiniz olmasın.
Borsaya girdikten sonra ve yapacakları güncellemelere göre yorum yapılabilir.

Electroneum'un son hali ortada, Anytask ve mobil kontör yükleme dışında kullanıldığı yer yok.
Ki mobil kontör yüklemelerinde de sorun yaşayan çoktu.

Kripto para işine girmek istiyorsanız gözden çıkaracağınız bir paranız olmalı.
Bir de araştırmacı huyunuz olmalı.

Şu anki haliyle kripto para piyasası manipulasyona ve dedikoduya tamamen açık bir halde.
Bir de işi öğrenmeyen kitle ciddi sayıda olduğu için fomo'ya (kaybetme korkusuna) kapılıp panik satışı yapan tonla insan oluyor.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Linki incelemedim ama muhtemelen bulut madenciliği. Electroneum'da benzer şeyi yaptı.
En son geçtiğimiz ayda kenarda duran Electroneum'umu değerlenmesi sonucu satmıştım.
2000 adet civarı mevcuttu ve 198 TL gibi bir rakama satmıştım. :hihi

Bu tür projelerden fazla beklentiniz olmasın.
Borsaya girdikten sonra ve yapacakları güncellemelere göre yorum yapılabilir.

Electroneum'un son hali ortada, Anytask ve mobil kontör yükleme dışında kullanıldığı yer yok.
Ki mobil kontör yüklemelerinde de sorun yaşayan çoktu.

Kripto para işine girmek istiyorsanız gözden çıkaracağınız bir paranız olmalı.
Bir de araştırmacı huyunuz olmalı.

Şu anki haliyle kripto para piyasası manipulasyona ve dedikoduya tamamen açık bir halde.
Bir de işi öğrenmeyen kitle ciddi sayıda olduğu için fomo'ya (kaybetme korkusuna) kapılıp panik satışı yapan tonla insan oluyor.
Kripto para konusunda yazdıklarına katılıyorum ancak ufak bir düzeltme yapayım, fomo(Fear of Missing Out) kaybetme korkusu değil fırsatı kaçırma korkusudur ve çok tehlikeli bir şeydir hangi ürün olursa olsun kendine hakim olamayanlar genelde tepeden mal sahibi olup otomatik olarak uzun vade değer yatırımcısı olur. ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kripto para konusunda yazdıklarına katılıyorum ancak ufak bir düzeltme yapayım, fomo(Fear of Missing Out) kaybetme korkusu değil fırsatı kaçırma korkusudur ve çok tehlikeli bir şeydir hangi ürün olursa olsun kendine hakim olamayanlar genelde tepeden mal sahibi olup otomatik olarak uzun vade değer yatırımcısı olur. ?
Ben daha çok kaybetme korkusu olarak bahsedildiğini görmüştüm.
Kaybetme korkusu dediğim işte, alıp bir süre sonra değerini kaybeder & çöp olur vs diye hemen satanlar.

Ben de mesela alacağım ürünler var diyip elimdeki ETH'yi sattım.
Az miktar olduğu için 2x 3x olmadıkça bana pek bir değişim yansımıyordu yani.

Bu bulut madenciliğinde de sistem aslında şu, bu tarz coinler için bahsediyorum, sistem sizi ödüllendirmek için bunu yapıyor aslında.
Yani gerçek bir donanım gücü kiralayıp madencilik yapmakla aynı şey değil.

Ki zaten madencilik GPU veya FPGA yongalarla yapıldığı için uzaktan bir GPU gücü kiralamanın maliyet bakımından bir mantığı kalmıyor.
Şu dönemde de zaten MSRP yani liste & piyasa fiyatı yükseldiği için, gerek ASIC gerek ekran kartı, madenciliğe yatırım yapmak mantıksız.

Kartları normal fiyatlarındayken alıp bu işe girmek daha mantıklıydı.
Çünkü yaptığın yatırımın maliyetini çıkartmak önemli.

Benim gibi küçük esnaflar sadece ellerindeki kartı değerlendiriyor. :kiskis
Yarın bir gün DAG dosyası 6 GB'ı geçtiğinde benim kartın da madencilik işlevi bitmiş olur.
Tabi alt coin rallisi bitmesi zor olacağı için başka bir coin kazmaya da devam edebilirim.

Keşke biraz bilgili ve vizyoner olsaydım da Eylül ekim ayında telefon yerine ikinci ekran kartını alsaydım diyorum. :hihi

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Ben daha çok kaybetme korkusu olarak bahsedildiğini görmüştüm.
Kaybetme korkusu dediğim işte, alıp bir süre sonra değerini kaybeder & çöp olur vs diye hemen satanlar.

Ben de mesela alacağım ürünler var diyip elimdeki ETH'yi sattım.
Az miktar olduğu için 2x 3x olmadıkça bana pek bir değişim yansımıyordu yani.

Bu bulut madenciliğinde de sistem aslında şu, bu tarz coinler için bahsediyorum, sistem sizi ödüllendirmek için bunu yapıyor aslında.
Yani gerçek bir donanım gücü kiralayıp madencilik yapmakla aynı şey değil.

Ki zaten madencilik GPU veya FPGA yongalarla yapıldığı için uzaktan bir GPU gücü kiralamanın maliyet bakımından bir mantığı kalmıyor.
Şu dönemde de zaten MSRP yani liste & piyasa fiyatı yükseldiği için, gerek ASIC gerek ekran kartı, madenciliğe yatırım yapmak mantıksız.

Kartları normal fiyatlarındayken alıp bu işe girmek daha mantıklıydı.
Çünkü yaptığın yatırımın maliyetini çıkartmak önemli.

Benim gibi küçük esnaflar sadece ellerindeki kartı değerlendiriyor. :kiskis
Yarın bir gün DAG dosyası 6 GB'ı geçtiğinde benim kartın da madencilik işlevi bitmiş olur.
Tabi alt coin rallisi bitmesi zor olacağı için başka bir coin kazmaya da devam edebilirim.

Keşke biraz bilgili ve vizyoner olsaydım da Eylül ekim ayında telefon yerine ikinci ekran kartını alsaydım diyorum. :hihi
Konu hakkında çok değerli bir yazı ve trade eğitimi için çok değerli bir site tavsiye ederim hepinize

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt