Phılps 65 oled 908 görüntü halelenmesi

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,398
39
hocam bütün ayarları denedim, sıfırladım denedim,motion kapatınca görüntü daha kötü oluyor titriyor resmen insanlar yani garip bi yazılım sorunu veya işlemci sıkıntısı var gibi ama çözemedim. Ne denersem aleyhime kullanıldı resmen… önceki tv de phılps 58 pus 8505 ti hiç böyle bi sorun yoktu hatta motion movie modunda inanılmaz işliyordu görüntüyü o yüzden yine almıştım şans yokmuş bu sefer. Sony çok iyi hocam malasef türkiyeden çekildi hatta panasonicte çok iyidir oda yok türkiyede. Coğrafya az kader gibi, bir de yurtdışında iaede etmek çocuk oyuncağı gibi bişey bizim ki kadar zor değil.
Belki bir sürpriz olur da Philips servis televizyonu yeniler. Umarım öyle olur.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,276
dün bir kaç defa yazmıştım,bahsettiğin olayın ilk akla gelen olasılığı MB de bir "işleme" hatasıdır
bu da milisaniyelik gecikmeye sebeb oluyor!

çözümü de basit;tabi servis ve merkez ne diyecek onu bilmiyorum;MB değişimi

benim son üç TV sırasıyla 8505 sonra 8807 ve şimdi de 8808 kullanıyorum
Motion ayarlarım her zaman OFF da dır
ilk krulum da bunlar ON ve seviyeleri de 5-10 v.s gibi gelir TPV paneller de ve ilk işim
bunları yeniden sıfıra getirip sonra da OFF yapmak dır

senin panel ise OLED ve her şart da çok daha hızlı işlem yapıyor LCD lere göre
ayrıca genel olarak Philips her devirde motion konusun da en iyisidir,dikkatini
çekerim "en iyileri" arasında demiyorum, "en iyisidir" diyorum

++
Servis işi biliyorsa bu dediklerimi sana söyleyecektir;ya da sallayacaktır bir şeyler!

şu ana kadar 3 tane 9x serisi Philips OLED kurdum böyle bir sıkıntı kimse de çıkmadı

++
son olarak bu bahsettiğim "MB değişimi" olayı genel olarak her marka panel de
olmuştur/oluyor!!

-bu işlemi paneli servise aldıktan sonra yedek bir MB bağlayıp test etmektir,durum aynen böyle ise
ve düzelmişse o MB takılır veya sıfır bir MB takılır(aslında kural budur tabiki)

-ben çok uzun yıllardır bu işlerin bir şekilde içinde olduğum için(üretimden başlayarak)

bu konuda "MB değişimi" gerektirmeyecek iki marka gördüm Pioneer ve Toshiba
neredeyse sıfır sorun! hatta neredeyse lafını da laf olsun diye yazdım bildiğin sıfır MB değişimi
olmuştur örneğin taa 1998/99 dan beri yani ilk başlardaki PDP panellerden başlayarak!

++

OLED panel olarak bana yansıyan bir MB değişimi olayını TR de hiç duymadım bugüne kadar

not;bahsettiğim MB değişimi,özellikle "resim işleme" olarak bir sorun varsa olayıdır!
örneğin MB katında bir donanım hatası veya benzer bir başka sıkıntı için değildir
bu durum daha çok donanım sıkıntısıdır,ben "resim işleme katı" olayını anlattım

yalnış anlama olmasın

netice de az da olsa her markada bu bahsettiğim MB sıkıntısı çıkabiliyor,direk markayla da alakası yoktur!

prosedür olarak ilk olarak kendileri çıplak göyle takip yaparlar ve bazı aletler ve cihazlar bağlanır
panel factory reset(hard-reset) sıfırdan yüklenip kurulur aynı MB ye bir daha bakılır ve düzelme
olamıyorsa direk başka yeni bir MB takılır(önce yine bunun testi tabiki)

ancak bunların çoğu TR de yapılmıyor veya bir şekilde yapılamıyor!
LGE ise yeniden yapılanmasıyla bunların çoğunu zaten aşıyor,hatta gelip evde yapıyorlar bu uygulamaları!

S Çevrimdışı

seyfullah dikkaya

Yeni Üye
14 May 2024
10
31
Bakalım hocam geri bildirim vericem olaylar nasıl gelişecek, neler konuşulcak hepsini yazıcam buraya, tv değişcekmi , iade edilcekmi , yoksa düzelicekmi yazılımla…

S Çevrimdışı

seyfullah dikkaya

Yeni Üye
14 May 2024
10
31
Arkadaşlar yurtdışında ki av forum ve rtings den bi kaç arkadaşla konuştum. Bu problemin adı stutter problemiymiş ve bütün oledlerde var diyor yani oledlerin 60 fps ve 24 fps de kare tutma sürelerinin uzun olmasından dolayı yaşanıyormuş her platformda yaşarsın dedi oradaki modaratör arkadaş. Yanlızca sony ve lg bu konuda daha gelişmiş olduğu için çok az görülürmüş o yüzden oled alacağınızda aklınızda bulunsun. Bu arada phılps servisi dünyanın en kötü servisi olabilir tv ye rapor yazdı servis genel merkez ne bana ne vatana ne servise hiç kimseye cevap vermiyor. Öyle bekliyorum yani garip bir şekilde phılps almayın arkadaşlar…

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,398
39
Arkadaşlar yurtdışında ki av forum ve rtings den bi kaç arkadaşla konuştum. Bu problemin adı stutter problemiymiş ve bütün oledlerde var diyor yani oledlerin 60 fps ve 24 fps de kare tutma sürelerinin uzun olmasından dolayı yaşanıyormuş her platformda yaşarsın dedi oradaki modaratör arkadaş. Yanlızca sony ve lg bu konuda daha gelişmiş olduğu için çok az görülürmüş o yüzden oled alacağınızda aklınızda bulunsun. Bu arada phılps servisi dünyanın en kötü servisi olabilir tv ye rapor yazdı servis genel merkez ne bana ne vatana ne servise hiç kimseye cevap vermiyor. Öyle bekliyorum yani garip bir şekilde phılps almayın arkadaşlar…
Öyle bir şey yok, hızlı paneller aksiyon sahnelerinde görüntüyü bozmaz sadece normal hızdan daha düşük kare hızlarında, çoğunlukla kameranın döndüğü sahnelerde titreme yapar.

Şunun gibi,
Video 1
Video 2

Yukarıda paylaştığım videolarda, 60 hz üstünde olan dünyadaki neredeyse bütün televizyonlar titreme yapar. Motion ayarlarından görüntü yumuşatma ayarını arttırarak bu durum azaltılabilir.

Fakat sizin anlattığınız başka bir şey, hızlı paneller kesinlikle hareketli sahnelerde bulanıklık yaşatmaz. Sizin cihazda başka bir sorun var, yazılımsal veya donanımsal, onu bilemiyorum.
Stutter.jpg

En iyi sonucu Apple TV kullanarak alırsınız. Televizyonunuzun farklı kare hızlarında oynatma ile ilgili sorunu varsa Apple TV bunu çözebilir.

S Çevrimdışı

seyfullah dikkaya

Yeni Üye
14 May 2024
10
31
Hocam işte sorun şu titremeyi düzeltmek için motionu çok smoot yapıyorum oda aşırı olunca görüntüyü bozuyor bu seferde görüntünün bozulma sebebi motion müdahale çok ettiği için olabilir. Mesela led ve lcd tvlerde çok düşük stutter olayı burdada bozulma oluyor ama takılma olarak değil bulanıklık olarak geçiyor o yüzden göze batmıyor pek oled anlık panel tepkisi çok fazla olduğu için yapıyor dedi ve bu konuda binlerce kişi yazmış yani herkesin mi paneli hatalı lg var içinde samsung var özellikle en çok samsung ve phılpste daha çok belli oluyor dedi. Aynen apple tv şart kare eşleme yapıp oradan izlemek gerekir.

Dediğin gibi paneldede sıkıntı olabilir ben zaten iade işlemlerini başlattım ama servis akıl tutulması yaşatacak kadar kötü ve saçma buradan alacak arkadaşlara duyurum yani.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt